Jump to content
Dogomania

Recommended Posts

Witajcie, jestem nowym użytkownikiem i nazywam się Dawid.

Mam wilczura - podobny do owczarka niemieckiego. Nie znam się za bardzo. Psa trzymam u Babci. Ma dom i duże podwórko.

Zawsze zastanawiałem się czy trzymanie psa na łańcuchu jest dobre - ponieważ wszyscy to robią w miastach czy na wsiach. ja jestem przeciwny takiej praktyce, więc zbudowałem dla swojego psa wybieg o wielkości 12 x 12 metrów. Czy takie teren w ogóle jest mały czy za duży. Czy coś zmienić coś dodać. Jak pies się czuje w takim środowisku zamkniętym, ale przy ludziach i bez łańcucha.

Link to comment
Share on other sites

Na pewno to lepsze niż łańcuch czy kojec 2x2. Ale niemal każdy pies; tym bardziej pies owczarkopodobny potrzebuje przede wszystkim jakiejkolwiek formy wspólnej pracy z człowiekiem. Czyli szkolenia - takiego najprostszego, dla wygody właściciela i dla radości psa.

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Każdy pies, uwiązany na łańcuchu, czy zamknięty non stop w kojcu, choćby największym, będzie nieszczęśliwy. Jako drapieżnik pies ma wielka potrzebę ruchu i eksploracji terenu, a jako zwierze udomowione od dziesiątek tysięcy lat, potrzebuje również kontaktu z człowiekiem i współpracy z nim. Skazując psa na życie w zamknięciu fundujesz mu wielkie cierpienie do końca życia.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Przepraszam, że tak późno. dziękuję za odpowiedzi. Skojarzyło mi się coś do tematu i chciałem nawiązać do waszych rozmów. Ze swoją Dianą chodzę na spacery niestety tylko dwa razy w tygodniu jak przyjeżdżam do babci, ale zawsze biegam z nią, ponieważ trenuję i idę z nią w teren na 1 h lub 1,5 w biegu tj. trucht :D 

Ale co zauważyłem do, że ona jest straszne przywiązana do mnie. Boi się hałasu no i sama w sobie jest podatna do tresury. Nawet nie muszą ją za kolczatkę ciągnąć. Ale ze względu na ograniczany czas wytrenowałem w niej tylko podstawowe komendy typu: niewolno, siad, leżeć, łapa, skos, tędy idź, stój. Ni estety nie ma reakcji gdy widzi inne psy. od razu je atakuje . Nie ważne czy to suczka czy pies, znaczy teren jak pies :). Nie rozumiem jej do końca, ale widzę, że członków rodziny respektuje i to bardzo - nie oddala się od nas przy ludziach.

 

Dzięki i pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Bo mieszkam w Bloku i nie mam warunków, aby go trzymać. Kiedyś mieszkaliśmy z Babcią, ale siostra wyszła za mąż, a ja dostałem swoją cześć spadku, lecz nie starczyło mi na zakup własnego mieszkania, wiec muszę pracować i mieszkam po prostu z Matką od dwóch lat. Ale jak będę mieszkać sam to na pewno chciał bym mieć psa. Tylko co on zrobi gdy nie będzie mnie w domu przez 9 godzin. Nie ma żadnego doświadczenia z psami, które mieszkają w mieszkaniu. 

Link to comment
Share on other sites

akurat owczarek niemiecki to taki pies, który woli mieszkać ze swoim właścicielem w bloku, nawet siedząc te 9 godzin sam, niż gdzieś tam na podwórku z dala od ludzi bez codziennych spacerów i szkolenia. to nie jest kaukaz, który potrzebuje terenu tylko pies, który potrzebuje człowieka. jeśli zapewnisz psu godzinę ruchu i zajęcia umysłowego przed pracą, a po pracy jeszcze dwie godziny (rozłożone w czasie, możesz np. po pracy wyjść z nim na pół godziny, a wieczorem na półtorej albo po pracy na godzinę i wieczorem na godzinę), a w domu ma swój kąt do spania to pies będzie szczęśliwy. a już na pewno są to lepsze warunki niż samotne życie na podwórku.

wiesz co robi mój pies jak jest 9 godzin sam? opcje są dwie, w zależności od tego gdzie zostaje. jeśli w domu to położy się i śpi, jeśli na podwórku to przez 2 minuty szczeka, potem przez 10 minut obszczekuje przechodzących ludzi, a potem przez resztę czasu śpi pod bramą, czekając aż wrócę. podwórko mu zwisa luźnym kalafiorem, bo on się na nim nawet nie załatwia, jeśli nie przypili go silnie.

to jest straszny mit z tym, że ONek nie może mieszkać w bloku. może, i ma o wiele lepiej niż taki podwórkowy pies, bo ONek przede wszystkim potrzebuje człowieka. nie podwórka, tylko człowieka, z którym będzie spędzał czas. serio Twój pies będzie miał lepiej w bloku z Tobą niż u babci na działce. no chyba, że nie jesteś w stanie poświęcić mu odpowiedniej ilości czasu, ale jeśli Twoim zmartwieniem jest tylko "co on będzie robił przez 9 godzin sam" to żadne zmartwienie tak naprawdę.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...