Jump to content
Dogomania

Zawsze pod górkę......Chyba już na szczycie.......:Tak, mam, mam już swój DOM.


Anecik

Recommended Posts

Przypadek. Jak zawsze. Zobaczyłam dwie bidy na olx do oddania. Jeden klonik mojego Ronisia, drugi wystraszony nieudany yoreczek. Klonika - pomyślałam - trzeba ratować. Chłopaki takie same to pewnie się dogadają (mimo moich zapewnień że Leoś był ostatnim chłopakiem na bdt) Telefon do Gabi że są dwa i co robić? Zostawić tego drugiego.....a jak wyląduje w lesie albo co???

I tak wymyśliłyśmy że bierzemy oba - jeden do hoteliku do Kasi Przystał, drugi na bdt do mnie.

Yorkowaty ma na imię Tuptuś i ma ok. 2 lat, waży 6,5 kg, kudłaczek nie ma imienia (tzn wołali na niego Kudłaty - ale i tak nie reaguje) ma ok. 3 lat i waży 8,6 kg przeokropnie zadredziony. Chłopaki nie szczepione, nie kastrowane, zabrane z kojca. Domem ich była buda.

Oto dwa cudaki

Oddam dwa psy w dobre rece Iłów - image 1

 

 

Oddam dwa psy w dobre rece Iłów - image 5

 

Spodziewałam się że są trochę większe i obroże które zabrałam z domu mogłam im zakręcić na szyi podwójnie. Bo swoich nie mieli. Za to mieli przyczepione "eleganckie" paski do torebki i od walizki !!! Takie wiano :( na dalszą drogę życia.

 

Od razu odwiedziliśmy weta żeby zaszczepić na razie przeciwko wściekliźnie i i odrobaczyć. U weta grzeczne. Tuptuś ok, Kudłaty Dreptuś za to olał mojego TZ. Dosłownie.

 

Reszta potem bo na gwałt szukam dla jednego z nich hoteliku!!!

Udało się. Kudłatek został nazwany Mopkiem i jest od dzisiaj u Kasi Przystał. Tuptuś zostaje u mnie na bdt.

 

Prosimy o wsparcie dla Mopka. Hotelik 10 zł/dzień + szczepienia + wet + kastracja+ fryzjer. A on na minusie :(

 

Taki przystojniak po fryzjerze :)

j8i9on.jpg

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Pomoc dla Mopka

 

Magolek - 10 zł stała - VI

Justyna spoza Dogo - 10 zł stała - VI

Pani od Meli - 20 zł stałej - VI

Usiata - 40 zł stałej - VI

 

mdk8 -  jednorazowo

milagros - bazarek

Poker - grosik

ania68 - jednorazowo 5 zł

Nesiowata - :)

AnkaG - 10 zł

teresaa118 - w opracowaniu :)

 

Poker - bazarek

Gusiaczek - bazarek

 

Gabi - bazarek

Rozliczenia

     +10 zł - Justyna spoza dogo stała VI

     - 35 zł - szczepienie p/wściekliżnie. odrobaczenie, płyn na pchły i kleszcze

   - 175 zł - (1/2 transport z kojca z Sochaczewa do mnie i do hoteliku)

   +  20 zł - Pani od Meli stała VI

     - 35 zł - fryzjer

   +  10 zł - AnkaG

   +  15 zł - Nesiowata

   +  10 zł - Magolek stała VI

     - 30 zł - obroża, smycz

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

   - 210 zł stan na 16.06.2016

   - 200 zł - kastracja

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

-    410 zł stan na 21.06.2016

   +  15 zł - mdk8

   +  35 zł - teresaa118

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

-    360 zł stan na 22.06.2016

+   150 zł - natalar

   +   5 zł - ania68

  +  40 zł - Usiata stała VI

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

-    165 zł stan na 30.06.2016

  -  190 zł - hotelik

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

-    355 zł stan na 05.07.2016

+   172,50 zł - bazarek Gusiaczek

----------------------------------------------------------------------------------

-    182,50 zł stan na 13.07.2016

+      4 zł -     bazarek Gusiaczek (dopłata)

+    75 zł -     bazarek Poker

---------------------------------------------------------------------------------

-     103,50 zł stan na 19.07.2016

+    46,22 zł - bazarek Gabi79

---------------------------------------------------------------------------------

-     57,28 zł stan na 25.07.2016

+   155 zł - mój bazarek

-------------------------------------------------------------------------------

     97,72 zł stan na 31.08.2016

 

Pieniądze zostaną przekazane na Majkę (przebywającą w hoteliku) z tego wątku - druga suńka Lenka już w DS

 

Link to comment
Share on other sites

zaglądam z zaproszenia, 

takie cudne maluchy i rasowe najprawdopodobniej , ręce opadają  jak ludzie się takich  psiaków pozbywają to co mają powiedzieć te stare chore i niepełnosprawne 

ostatnio do schroniska w Warszawie ludzie oddali piękną bernardynkę, którą 6 lat wcześniej właśnie z Paluch adoptowali a biedna psina patrzyła za nimi nic nie rozumiejąc , takim to ja życzę , żeby sami na starość samotni w jakimś przytułku wylądowali bo na nic innego nie zasługują  

finansowo już niestety na razie za bardzo jestem obciążona 

trzymam kciuki za psiaki 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Witajcie na wątku :)

Dwa dni pełne wrażeń, nerwów ale w końcu się udało :). Rozwodu nie będzie :)

 

4 godziny temu, Magolek napisał:

Witam :)  Dziewczyny, na ten moment mogę dać dyszkę miesięcznie na Kudłatka. Jak będziecie zbierać podeślijcie konto.

Witaj Magolku. Bardzo dziękujemy. 10 zł to dużo. Mopek jest od razu na minusie. Nie ma nic. Tzn źle mówię ma nowe życie a z resztą jakoś sobie poradzimy.Konto pozwolę Ci przesłać później. Bardzo dziękujemy :)

 

 

4 godziny temu, Anula napisał:

A dlaczego Kudłaty zasłużył sobie na banicję?

Wcale sobie nie zasłużył. Mój Roniś chyba wyczuł konkurencję i być może pomyślał że chcę go wymienić na nowszy model. W związku z powyższym zakolegował się z Tuptusiem. Z czego zupełnie nie jestem zadowolona. Myślałam że Mimi będzie miała taką fajną jednakową obstawę. A tu nici.....

 

 

2 godziny temu, mdk8 napisał:

Takie pięknoty  i za kratami :(

Jednorazowo mogę tylko pomóc :(

Wynalazłam takie pięknoty zupełnie przypadkiem. Osoba chciała się pozbyć i nie mogłam mojej ulubionej "rasy mimronkowej" pozostawić na niepewny los.

 

 

2 godziny temu, milagros19853201 napisał:

i ja wpadam a watek

moge poki co zaoferowac odd siebie bazarek na rzec psiakow

 

Witaj milagros. Bardzo będziemy wdzięczne za bazarek ponieważ Chłopaki nie zaszczepione, nie wykastrowane i w kasie na minus.

 

 

1 godzinę temu, dorcia2 napisał:

zaglądam z zaproszenia, 

takie cudne maluchy i rasowe najprawdopodobniej , ręce opadają  jak ludzie się takich  psiaków pozbywają to co mają powiedzieć te stare chore i niepełnosprawne 

ostatnio do schroniska w Warszawie ludzie oddali piękną bernardynkę, którą 6 lat wcześniej właśnie z Paluch adoptowali a biedna psina patrzyła za nimi nic nie rozumiejąc , takim to ja życzę , żeby sami na starość samotni w jakimś przytułku wylądowali bo na nic innego nie zasługują  

finansowo już niestety na razie za bardzo jestem obciążona 

trzymam kciuki za psiaki 

Dorciu kciuki też potrzebne. Mam nadzieję że po zmianie fryzury - szczególnie Mopka - znajdziemy im szybko domki.

 

 

1 godzinę temu, Poker napisał:

Dorzucę grosik na maluchy.

TZ. chyba trzeba będzie ozłocić , bo że anecik to już wiadomo.

O ile się nie mylę  to Kudłaty nie może się dogadać z Ronisiem.

Dzięki Pokerku za grosik :)

TZ wymaga ozłocenia bo wczoraj był bardzo trudny dzień jak się okazało że w hoteliku brakło miejsca a tu dwa lejce na pokładzie. Każdy chciał sobie wszystko pozaznaczać :( każdą ścianę, każdą nogę od krzesełka.

Rzadko Poker się mylisz. Tak, Roniś zupełnie nie potrafił dogadać się z Mopkiem. A ponieważ mieliśmy wybór z WIELKIM bólem odwieźliśmy kudłaczka do Kasi :( Oczywiście gdyby nie było wyboru jakoś byśmy musieli sobie poradzić. Cóż los nieraz płata figle.

 

Godzinę temu, ania68 napisał:

Cudowne dziewczyny z Was :)  Mogę jedynie 5 zł. jednorazowo.

Dziękujemy Aniu. Ziarnko do ziarnka a zbierze się....

Link to comment
Share on other sites

40 minut temu, Radek napisał:

Jesteście niesamowite. Psinki cudowne tylko aż się serce kraje jakie zabiedzone:( Będę zaglądał chociaż pomóc nie dam rady.

Witaj Radku, anecik Cię nie zacytowała, pewnie przez nieuwagę.

Zaglądanie i kibicowanie jak zawsze na wagę złota!!!

Link to comment
Share on other sites

3 minuty temu, Gabi79 napisał:

Witaj Radku, anecik Cię nie zacytowała, pewnie przez nieuwagę.

Zaglądanie i kibicowanie jak zawsze na wagę złota!!!

Nie zacytowałam rzeczywiście. Przepraszam :) Ale długo pisałam posta i mi Radek gdzieś zaginął :) Oczywiście zapraszamy do zaglądania i kciukania :)

Link to comment
Share on other sites

12 minut temu, Poker napisał:

aneciku , jak dasz radę , to napisz jakie są potrzeby finansowe na początku wątku. kto płaci za hotelik i ile?

Zaraz uzupełnię

 

3 minuty temu, Zarka napisał:

Dzięki za zaproszenie:)

Mopek wygląda jak prawdziwy mopek;) Po fryzjerze go nie poznamy, zobaczycie:)

 

Witamy Zarko. Na bank będzie wyglądał jak milion dolarów :)

 

2 minuty temu, GabiM napisał:

Taa nie ma to jak porządny pies stróżujący, a najlepiej dwa. 

Całe 15 kilo psów stróżujących :( bądż tatusiów :(

Link to comment
Share on other sites

3 minuty temu, Zarka napisał:

Anecik, nie mogę dorzucić się do skarbonki Mopka, ale wyciągnę pare złotych od znajomych:)
Jak będę wiedziała ile, to napiszę.

Bardzo dziękujemy Zarko :) Gratuluję znajomych.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...