Jump to content
Dogomania

Jamnik na promie


gojka

Recommended Posts

Zamierzam w tym roku zabrać mojego jamnika na wakacje.Planujemy wybrać się promem z Grecji do Włoch.

Jak do tej pory nie widziałam na promie żadnych psów zatem nie mam pojęcia czy taki mały pies jak jamnik musi być w metalowym transporterze czy może to np być torba do transportu zwierząt.

Bedziemy płynąć w nocy,około 9 godzin.Czy można psa wypuścić,żeby trochę sobie po pokładzie pochodził? Oczywiście na smyczy,pod opieką.

 Pies jest dobrze wychowany,nikogo nie zaczepia.

Link to comment
Share on other sites

Ja z psem płynęłam promem do Norwegii też w nocy, tylko krócej. Psa nie wolno brać na pokład, tylko zostaje na cały rejs w samochodzie pod pokładem.Od weterynarza mieliśmy przygotowany lek wyciszający ,który spowodował ,że pies przespał cały rejs.Lek był w iniekcji. 

Link to comment
Share on other sites

To chyba zależy od konkretnej trasy/przewoźnika bo ja kilkakrotnie pływałam promem z Niemiec na Bornholm i zawsze płynęło nim co najmniej kilka psów - normalnie z właścicielami na pokładzie, na smyczy. Z tego co pamiętam był nawet taki specjalny "przedział" dla osób z psami, ale nie było obowiązku przebywania z psem właśnie tam (albo, jeśli był, to większość właścicieli go nie przestrzegała).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...