Jump to content
Dogomania

Karma dla nerkowca


Istar19

Recommended Posts

Mam pytanie...czy ktoś ma doświadczenie z karmami suchymi dla psów z chorymi nerkami?

Nasza Zuzia ma ok 12 lat ( może mieć i więcej..5 lat temu zabraliśmy ja ze schroniska,więc nie wiemy ile dokładnie ma lat),waży 6 kg.

Zuzi doskwieraja nerki :( generalnie wyniki badań ma fatalne,ale wierzymy że leczenie pomoże nam i Zuzi przeżyć jeszcze trochę czasu razem.

Wet. Zaproponował nam karmę dla nerkowców z firmy eukanuba - ale ona ma 18 % białka,a np Hills dla nerkowców ma 13 % białka...czy mniejszy procent białka nie będzie lepszy?

Może ktoś jeszcze zna inne karmy dla nerkowców? Które nie kosztują niestety niebotycznych pieniędzy - mamy w domu jeszcze inne zwierzaki,a fundusz troszkę ograniczony,szukamy czegoś do ok 20 zł za kg.

Z góry dzięki za jakieś propozycje! 

Link to comment
Share on other sites

Dla nerkowców masz do wyboru jeszcze RC Renal, Trovet Renal i Farminę Vet Life Renal. Przy większym worku wszystkie mieszczą się w założonym budżecie, Farmina jest najtańsza.

Pamiętaj, że "nerkowe" karmy są niezbyt smaczne i często słabo jedzone przez psiaki - czasami trzeba dodawać puszkę tego samego typu, aby karma "wchodziła".

Link to comment
Share on other sites

mój psiak jadł karme RC RENAL ale tylko chwile,bo był strasznym niejadkiem do tego wybrednym.Smakowała mu PURINA PRO PLAN wcinał ja z lubością ale do czasu.Po wprowadzeniu jednej puszki stan sie pogorszył więc dostawał typowo veterynaryjne puchy.Wygladało to jak zmiksowana zupa,ale to do kupienia tylko u veta.Duże worki z karma opłacają się bardziej ,ale istnieje ryzyko,że karma nie zasmakuje...

Link to comment
Share on other sites

dzięki wszystkim za odpowiedzi :)

 

Na razie zakupiliśmy mała paczkę royal renala - bo tylko to wet miał na miejscu, poza eukanubą.  a Zuzia musiała zacząć jeść...jak jej nie posmakuje (albo nie będzie jej karma służyć) to myślę, że spróbujemy z Farminą...i będziemy szukać do skutku, czegoś co małej zasmakuje i będzie jej się dobrze wchłaniać :) Nie wykluczone, że i Eukanuba zostanie wybrana...w końcu wolę sama czegoś sobie w miesiacu nie kupić, a jednak lepszą karmę sprawić zwierzakom....co by długo z nami żyły w zdrowiu :)

Link to comment
Share on other sites

wronka współczuję, musisz mieć naprawdę nudne życie, skoro doszukujesz się wszędzie jakichś reklam, pracujesz w branży reklamowej i to takie zboczenie zawodowe? :) Drugi raz widzę, jak takie coś piszesz, wcześniej innej osobie w innym wątku a teraz tu, chyba, że jesteś jak to mówią "trollem internetowym" i wszędzie usilnie próbujesz zrobić szum.

O 7.06.2016 o 12:08, wronka napisał:

Dla nerkowców masz do wyboru jeszcze RC Renal, Trovet Renal i Farminę Vet Life Renal. Przy większym worku wszystkie mieszczą się w założonym budżecie, Farmina jest najtańsza.

Pamiętaj, że "nerkowe" karmy są niezbyt smaczne i często słabo jedzone przez psiaki - czasami trzeba dodawać puszkę tego samego typu, aby karma "wchodziła".

No patrz ile karm zareklamowałaś, reklama dla kilku firm w jednym poście, jesteś bogiem reklamy :)

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 3 months later...
  • 3 weeks later...

Co do fosforu, to czytałam, że zmniejszoną jego ilość ma Purina, tzn. chodzi o karmę weterynaryjną typowo na problemy nerkowe, np.: http://zooart.com.pl/product-pol-3167-PURINA-Veterinary-PVD-NF-Renal-Function-400g-puszka.html. Ona ma też mniej białka i sodu, żeby nie obciążać nerek. Ale nie testowałam jej, więc trudno mi orzec, czy jest dobra. Zresztą to też troche indywidualna sprawa. Myślę, że najlepiej jak zasięgniesz języka u swojego veta ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...