Jump to content
Dogomania

W co bawić się z psem?


Cockerek

Recommended Posts

1.

Ulubiona zabawa Toffika to oczywiście aport. Ma 3 małe piłki i biega za nimi gdy je rzucam. Niestety tylko w domu, bo na dworze nie chce przynosić, rzadko przychodzi z piłką do mnie, raczej biega biega i porzuca żeby powąchać trawkę :roll: . Próbowałam nagrodę za przyniesienie, ale wtedy zupełnie tracił zainteresowanie zabawą tylko patrzył mi na ręce i skakał do kieszeni :-? . Jak go nauczyć aportu?

2.

W co jeszcze bawicie się z waszymi psami? Nie mam koncepcji a czasem chciałabym go trochę rozruszać :P

Ps. nagrody nie wchodzą w grę, bo to go rozprasza :roll:

Link to comment
Share on other sites

Oglądałam kiedyś jeden program w TV o wychowaniu psów (kiedyś była cała seria). Były tam różne przykłady psich zachowań i ich oduczanie. I wśród tych psów znalazł sie też pies, który nie chciał oddawać tego, co zaaportował. Treser mówił, że najlepszą metodą jest to, zeby cofać się, tzn. jak pies podbiega i znowu ucieka z zabawką to nie należy go gonić, tylko zmusić, zeby to on szedł za człowiekiem poprzez zrobienie kroku do tyłu. Tamtemu psu to pomogło, ale muszę powiedzieć, że z Sarą też mam taki problem, próbowałam tej metody ale nie podziałało :-?

Link to comment
Share on other sites

Gdzieś o tej metodzie słyszałam (czytałam), ale niestety u Toffiego też się to nie sprawdza. Jak ja się wycofywałam to on piłkę wypluwał i odchodził :-? Jak go zachęcałam smakołykiem, to już go nic innego nie interesowało tylko nagroda. On jest jakiś dziwny i uparty.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

A Toffi powoli zaczyna kapować, że jak pani rzuca piłeczkę, to trzeba ja przynieść i oddać - wtedy zabawa trwa dalej. Normalnie Eureka! :lol:

Teraz z kolei mamy mały problem, bo na dworze nie ma jak aportować w tym kagańcu :-? Ryjkiem jeździ po śniegu 8)

Aha, no i jeszcze zajarzył, że w zabawa w przeciąganie zawsze musi wygrać pani :lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...