Jump to content
Dogomania

Obroża dla szczeniaka JRT


wonsz

Recommended Posts

Za tydzień będę posiadaczką 8 tygodniowego Jack Russell Terrier.

Muszę dziś zamówić obrożę, lecz nie wiem jaki obwód będzie dobry - 15-20 cm czy 20-30 cm?

Czy zapięcie martingale sprawdzi się? Proszę o pomoc. 

Link to comment
Share on other sites

Zdecydowanie ten mniejszy - jak przy suczce gończego miałam obróżkę z minimalnym obwodem 25, a była jeszcze trochę za duża. Przy JRT  tym bardziej, dlatego bierz 15-20cm :)
Co do zapięcia, to najlepiej zwykły plastikowy zatrzask - łatwiej to zapiąć, nie trzeba przeciskać psu przez głowę itd., a przy małym szczeniaku ważne są dobre skojarzenia z obrożą :) Polecam też zaopatrzyć się w miękkie szelki (najlepiej typu guard), żeby psiak nie nadwyrężył sobie szyi - małe teriery potrafią nieźle ciągnąć na smyczy, więc albo szelki, albo odpowiednio szeroka obroża. Dla szczeniaka w tym wieku powinna być dobra szerokość 1,5cm.

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Pepper-oni napisał:

U nas dla sznaucera mini obróżki rogza M były ok. Szczeniak i tak dopiero po szczepieniach będzie wychodził. Mój nie ciągnął od początku wolał obrożę od szelek.

Nawet jeśli po szczepieniach, to przyzwyczajać warto już wcześniej. Osobiście wolę nie przestrzegać tak rygorystycznie kwarantanny i socjalizować psa ze światem - chociażby na rękach. Jak to Brytyjczycy mówią - better dead dog than mad dog :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...