Jump to content
Dogomania

Jaka karma?


Syber

Recommended Posts

Witam jestem nowy na forum w razie gdybym zrobił coś nie tak proszę o przeniesienie tematu a nie usuwanie go.

Zacznę od początku planuje adoptować psa z azylu w typie Syberia Husky jest on ciut większy od normalnego Husky, niektórzy twierdzą że to jest malamut ale moim zdaniem wygląda jak Husky i cechy ma takie same jak właśnie huskie ma około 3 lata dzienna dawka ruchu tak opcjonalnie to 15 km ( pisze to wszystko żeby uniknąć zbędnych pytań pod postem) więc jest psem aktywnym.

Chciałbym się doradzić każdego kto miał styczność z huskim jaką karmę dla niego wybrać, jaka jest najkorzystniejszejsza pod względem składowym i cenowym

Myślałem nad Puriną Dog Chow Adult Active,  Royal,  Eukanuba Adult Large,  Brit i Josera.

Podsumowanie szukam karmy dla Husky która wystarczy mi co najmniej na miesiąc,  będzie korzystna cenowo a dla psa będzie odpowiednia.

Jak na razie Eukanuba jest jedną z droższych ale łatwo można wyliczyć że starcza ona na dłużej niż Purina.

Link to comment
Share on other sites

Z tych co podałeś to rzeczywiście, albo Josera albo Brit z serii care. 
My ostatnio dajemy karmy tłoczone na zimno (Lukullus, teraz zamówiłam Markus Muchle Black Angus). Cenowo wychodzą korzystnie, są ciężkie, więc mała objętość ma dużo gram (dla niejadków i psów o większym zapotrzebowaniu na energię bardzo na plus). Psy po nich więcej piją, ale ja dodaje trochę wody do karmy, bo dostają jeszcze suplementy w proszku. 
Ze średniej półki cenowej mogę polecić właśnie Brita Care, Simpson premium. Ogólnie staram się nie podawać karm z kukurydzą, więc szukam czegoś co ma chociaż ryż czy ziemniaki zamiast tego. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Sprawdzaj składy, pies tak aktywny potrzebuje miesa. Wybierz karme z najwiekrza jego iloscia bez produktow ubocznych pochodzenia zwierzecego.

Polecam bezzbozowe np. Arcana, Orien itp.

Putina ma bardzo słaby skład, brit dużo lepszy.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

" Putina ma bardzo słaby skład, brit dużo lepszy. "

kurde, tak wszyscy chwalą tego brita że taki super bombastyczny (z tanich karm) a mi to rypało jakąś chemią zawsze. zachęcony internetową euforią nad tą karmą skarmiłem mojemu skubańcowi ze dwa worki ale wcale nie byłem zachwycony. naprawdę gdybym ja miał wybierać na podstawie wyglądu, zapachu, ile pies tego zjada i wyglądu psiej kupy to marketowe chappi wydaje mi się lepsze. a opinie na forach ma straszne.

teraz znowu stoję przed dylematem jaką karmę kupić i to jest straszna decyzja.

i jeszcze coś. chętnie zapłacę więcej za to żeby karma miała więcej mięsa a mniej zbóż. no ale przecież nie mięsa z bizona czy jakiejś dzikiej kaczki. sam dla siebie czasami kupię kiełbasę z dzika i jest to zawsze droga kiełbasa, ze dwa razy droższa niż normalna. nie widzę powodu żeby miał to jeść mój pies.

ta acana mnie co nieco kusi, wygląda jakoś w miarę normalnie a trochę luksusu od czasu do czasu mojemu sierściuchowi się na leży :)

może to dobry wybór.

po edycji:

zamówiłem mu paczkę nutro natural choice adult jagnięcina i ryż

i kilka małych paczek wolf of wildernes bo była superpromocja - 50%, tak że cena za kg wyszła poniżej 10 zł.

będzie miał psisko używanie.

no i wreszcie zobaczymy czy to faktycznie lepsze niż chappi.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Zastanawiam się nad wprowadzeniem zmiany w karmie dla mojego podwórkowca, typowego mieszańca, nigdzie nie sklasyfikowanego, ale jak czytam wpisy typu: Brit Care Endurance albo Josera (festival albo energy). Reszta to syf. , to mnie szlak trafia. Co jest, czy ktoś ma jakiekolwiek argumenty? Czy raczej każdy jest fahofcem w każdej dziedzinie i tyle? Lubie czytać ciekawe argumenty, a po ich przeczytaniu rozpoczynać dyskusję, ale jak widzę jest problem z karmami. Dlaczego ten Brit czy Josera jest aż taki dobry??? Ktoś karmi tym powyżej 6mcy? Jakie różnice pomiędzy poprzednią i obecną karmą (Brit lub Josera)? Porównuję na sucho skład w/w i np Acana czy TOTW i jakoś różnicy poza ceną i opakowaniem nie widzę. Jakieś konkretne za i przeciw?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...