Jump to content
Dogomania

ONkowata roczna suczka z wyrokiem,łańcuchowa mama 10 szczeniaków


Recommended Posts

Sąsiadka prosi mnie o pomoc dla ONkowatej suczki z meliny,która w wieku 10 miesięcy została mamą 10 szczeniaków. Na łańcuchu rodziła, na łańcuchu karmiła i pewnie spędziłaby całe swoje  życie na łańcuchu, gdyby nie łapała kur i kaczek. Zapadł na nią wyrok: wywiezienie do lasu lub inny rodzaj pozbycia się problemu.

Właściciel sprzedał 9 szczeniaków, jedną małą sunię zostawił, aby za rok zastąpiła swoją mamę w rodzeniu piesków, które można sprzedać...

Zakładam wątek i proszę o pomoc, sama nie dam rady,mam trzy psy w hoteliku, czwarty  prawdopodobnie wróci lada dzień z adopcji, ta sunia byłaby piąta. Nie dam rady.

Wiem,że nie można suczce nie pomóc, ale zapętlam się powoli.

Wiem,że jedyne wyjście, to zabranie jej stamtąd jak najszybciej, zanim zje kolejną kaczkę i źle skończy, ale ogarnia mnie ogromna  niemoc,po prostu nie podołam. Proszę o pomoc.

 

Ta kupa pustaków w głębi, to buda, w której rodziła i karmiła szczeniaki

Edytuję, aby podać nr konta do ewentualnych wpłat:

Stowarzyszenie Chełmska Straż Ochrony Zwierząt
57 1020 1563 0000 5902 0099 5126
ul. Hrubieszowska 66
22-100 Chełm

z dopiskiem: "ONka z łańcucha"

P1012119.JPG

P1012117.JPG

P1012125.JPG

P1012126.JPG

P1012127.JPG

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

27 minut temu, elficzkowa napisał:

Jeżeli uda się zabrać sunię to jej córcia tam zostanie ? 

Nic na to nie poradzę. Kilka tygodni temu była na melinie inspekcja weterynaryjna,ktoś nasłał ( są tam jeszcze inne zwierzęta: 3 konie, koza,jeszcze jeden pies i koty; odnośnie zwierząt gospodarskich dali zalecenia, aby koniom kopyta doprowadzić do porządku i na tym się skończyło. Nie mieli zastrzeżeń do psów,bo dobrze utrzymane; faktyczne- sąsiadka dba o nie, koniom zresztą też kupuje jedzenie.Nikt nie zabroni mu rozmnażać psów. Nie podejmę się kradzieży małej suni,jeżeli nie zechce jej oddać. Polska rzeczywistość taka jes t, prowadzenie gospodarstwa w mieście jest zabronione, ale tutaj służby nie widzą problemu...

Link to comment
Share on other sites

18 minut temu, elficzkowa napisał:

Mogę wpłacić tylko jednorazowo 20 zł ale to przecież kropla ...

 

Dziękuję Ci bardzo :) Dziękuję też za to,że jako pierwsza zainteresowałaś się tematem.. Dobrze byłoby go nagłośnić,np. na fb,ale ja niekoniecznie się tam poruszam.

Link to comment
Share on other sites

a masz ewentualnie dla niej miejsce w hotelu ?

Na FB jest ten problem , że tam ludzie jeżeli chodzi o kasę nie za bardzo chcą wpłacać na prywatne konta a jak już jest jakieś wydarzenie z takim kontem to zjawia się " ktoś życzliwy" i straszy US. A ja właśnie wolę taką formę zbierania na utrzymanie psa w h. bo z Fundacyjnymi kontami i ich rozliczaniem jest różnie.

Link to comment
Share on other sites

Zagladam

zagladam i modle aby sie udalo choc te serce wyrwac z koszmaru ....

serce peka matko jedyno matko jedyno ......

 Ciociu Alu sle moj num tel na pw

czy jest szansa  jakas na hotelik?

sunia nopewno wyniszczona schorowana bidunia ech ....

u mnie krucho krucho boc i nasze choroby i klopoty wszelikie

i deklaracyjek wiele

 ale musze postaram sercem

100 zl od Nadziejkow  przez dwa miesiace narazie

w razie gdyby sie udalo cos wyczarowac

 

Link to comment
Share on other sites

21 godzin temu, mdk8 napisał:

a masz ewentualnie dla niej miejsce w hotelu ?

Na FB jest ten problem , że tam ludzie jeżeli chodzi o kasę nie za bardzo chcą wpłacać na prywatne konta a jak już jest jakieś wydarzenie z takim kontem to zjawia się " ktoś życzliwy" i straszy US. A ja właśnie wolę taką formę zbierania na utrzymanie psa w h. bo z Fundacyjnymi kontami i ich rozliczaniem jest różnie.

Rozmawiałam wstępnie z Murką, za tydzień zwolni się miejsce i suczka mogłaby pojechać tam. Na początek mam 100zł od sąsiadki, która dokarmia zwierzęta w tej mielinie.

Jeżeli chodzi o konto, to do tej pory nie miałyśmy żadnych problemów z Chełmską Strażą Ochrony Zwierząt, myślę,że pewnie by udostępnili i tym razem.

Link to comment
Share on other sites

5 godzin temu, Nadziejka napisał:

Zagladam

zagladam i modle aby sie udalo choc te serce wyrwac z koszmaru ....

serce peka matko jedyno matko jedyno ......

 Ciociu Alu sle moj num tel na pw

czy jest szansa  jakas na hotelik?

sunia nopewno wyniszczona schorowana bidunia ech ....

u mnie krucho krucho boc i nasze choroby i klopoty wszelikie

i deklaracyjek wiele

 ale musze postaram sercem

100 zl od Nadziejkow  przez dwa miesiace narazie

w razie gdyby sie udalo cos wyczarowac

 

Ewa, dziękuję :) Napisałam pw.

Link to comment
Share on other sites

9 godzin temu, bela51 napisał:

Ja mysle, ze Skarpeta Owczarkowa tez dołozyłaby do hotelu jakies 200 zł. Moge  wystapic z wnioskiem, ale chyba najpierw sunia musialaby byz zabrana.

Cytuj

mdk8

na razie dam 50,- jednorazowo .

Ile miejsce  u Murki  ?

Cytuj

Nadziejka

Sunienko kokana zagladam z kciukami za wszystko

cudowna ta Pani ktora tam chodzi dokarmia  zaglada doglada

 Ciociu Alu  slij  konto

 

Dziewczyny, dziękuję Wam,że jesteście :)

Sytuacja skomplikowała się : mała sunia-córka jest chora na babeszjozę... Aktualnie jest u mnie, menele łaskawie pozwolili ją zabrać do weterynarza; zabrałyśmy, wyniki badań są złe... Trzymajcie kciuki,żeby tylko przeżyła,potem będziemy myśleć, co dalej. Niedawno wróciłam z lecznicy,mała na razie leży słaba; pomimo,że dostała kroplówkę, bardzo dużo pije. Jeżeli dożyje do rana, umieszczę ją w szpitaliku. 

Link to comment
Share on other sites

Biedactwa :(.  I mama i córka.  Mam nadzieję,  że  córka nie  wróci  po wyleczeniu do chłopa?  Mogę  póki  co wspomóc jednorazowo kwotą 50 zł,  ale dopiero  w poniedziałek,  jak będę w domu.  Poproszę  o nr konta  na pw. 

Najgorsze, że nawet jak uda się zabrać  matkę i córkę,  menele na ich miejsce,  uwiążą  na łańcuch  kolejnego  psa :(((

Link to comment
Share on other sites

Proszę tu jest wydarzenie,

prosze podajcie mi nazwiska, które mam dopisać jako organizatora wydarzenia, żeby ta osoba mogła swobodnie tym wydarzeniem zarządzać. Dopisałam już Alinkę.

Oczywiście będę śledzić także i zaproszę na nie wszystkich swoich dobrych ludzi, znajomych

powodzenia

 

jestem do Waszej technicznej dyspozycji i nie tylko, piszcie

 

https://www.facebook.com/events/1603848203264681/

 

 

Link to comment
Share on other sites

Rozmawiałam z ala123 :)
Skarpeta Owczarkowa na wniosek Beli już głosuje wsparcie :)
Jeśli będzie zgoda skarpetowiczów i sunia pojedzie do Murki dofinansujemy jej pierwszy miesiąc hotelowania kwotą 250 zł.
Trzymam mocno kciuki, żeby jej córcia wyzdrowiała !!!
Mam nadzieję, że Ali uda się ją zatrzymać, bo z tego co wiem, to menele już się o nią dopytują :( Tacy troskliwi :(
 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...