Jump to content
Dogomania

Wątek do usunięcia ,psiak adoptowany


Middle'Dream

Recommended Posts

OBECNIE: Dziękuję wszystkim.Obecnie poszukuję pomocy w sprawdzeniu suczki , w stosunku do kotów Elbląg i okolice. Jeśli wszystko pójdzie pomyślnie i Kami zamieszka z Nami , będziemy w niedługim czasie szukać drugiego psiaka. Jeżeli ktoś mieszka w tamtych stronach , lub ma kogoś znajomego z kociakiem w domu i zgodzi się na wizytę z suczką i sprawdzenie jej reakcji , będziemy bardzo wdzięczni!

 

Wizyta u kociaka odbyła się i jesteśmy dobrej myśli.Wstrzymuję wątek , ze względu na możliwą adopcję.

 

 

Dzień dobry . Mam na imię Karolina.Poszukuję 2 psiaków , które zamieszkają razem w miejscowości niedaleko Oświęcimia (województwo małopolskie). Będzie to Nasza pierwsza adopcja ze schroniska.W ubiegłym roku odeszły Nasze 2 psiaki, Centuś w wieku 16 lat i Iga w wieku 14 lat.(mieszańce labradora i dalmatyńczyka). Niedawno znalazłam dwie suczki , które wpadły nam w oko, niestety jeden z Naszych kociaków zaczął chorować, decyzja o adopcji musiała zostać przełożona.Tydzień temu straciliśmy kolejnego przyjaciela.Teraz jest kompletnie pusto i smutno , rodzice pytają czy są może jakieś psiak dla Nas, bo dom bez psów nie jest domem.

Warunki:

Dom jednorodzinny, w nim moi rodzice , oraz poza czasem studiów ja.W domu został Nasz koci senior 14 latek , który psów nie boi się wcale.Wychował się z Naszą dwójką , mógł jeść Centusiowi z miski , spać na Nim , siedzieć mu na plecach podczas spacerów po podwórku.Więc to jest jeden z najważniejszych warunków ,akceptacja kotów.Jest też jedna kura, na swojej emeryturze.

Mój brat mieszka w Oświęcimiu i często przyjeżdża Nas odwiedzać ze swoją roczną córeczką i żoną.Psiaki muszą akceptować obecność dzieci, oczywiście nie mówimy o byciu niańką , czy pluszakiem dla dziecka, jednak wiem że czasem psiaki nie mają dobrych doświadczeń związanych z dziećmi, a nie wyobrażam sobie zamykać psów w czasie ich wizyt i obserwować ich ciągłego stresu, związanego z ich obecnością.Do dyspozycji ogród , ogrodzony siatką, obecnie tata naprawia pęknięte podmurówki, więc też nie mogę podać daty adopcji ,z dokładnością co do dnia.Jednak jeszcze tydzień, dwa i wszystko będzie gotowe.Psiaki będą także miały wstęp do domu.Rodzice chcieliby spróbować nauczyć je zostawać w czasie nocy na zewnątrz ( budy zrobimy , kiedy będzie znany rozmiar psiaków). Kojec to wydzielona część podwórka o rozmiarze , około 5x15 metrów,(w razie potrzeby zmierzę dokładnie, kiedy będę w domu). Nie będzie to miejsce , w którym będą spędzać całe dnie , jedynie czas kiedy odwiedzi Nas ktoś bojący się psów , lub ktoś kogo wybitnie nie polubią.

 

Kogo szukamy:

Dużych/bardzo dużych psiaków,(przynajmniej jeden z pary wielkopies),psy/suczki , młodych/bardzo młodych .(ja osobiście bardzo lubię czarne psiska o "poważnym" wyglądzie ,a także ciemno rude psy z czarną maską ,jednak nie jest to żaden warunek), akceptujących koty i dzieci.Chcielibyśmy aby lubiły popatrolować swój teren i szczęknąć zniechęcająco , w razie potrzeby , na potencjalnego niechcianego gościa.Zastanawiamy się nad adopcją w parze( razem, z jednego miejsca, lub połączeniu psiaków z dwóch miejsc) , zbliżonej wiekowo ,lub dorosły plus szczeniak.Z racji na warunki (kot i dziecko) , myślę że psiaki sprawdzone, z domów tymczasowych będą dla Nas najlepsze.Byłam w schronisku i bardzo ciężko przy całym rumorze ocenić zachowanie, powód szczekania a tym bardziej stosunek do innych zwierząt i dzieci.Nieudana adopcja nie wchodzi w grę, więc będziemy szukać powoli i do skutku, niemal super-psów.Osobiście szukam także psiaków , na portalach adopcyjnych.

 

Fajnie jeśli psiaki będą bliżej, można wtedy się poznać, jednak myślę że transport zawsze uda się zorganizować.

Zapomniałam napisać , że jeżeli psiaki wykażą chęć i nie będą miały choroby lokomocyjnej , chciałabym zabierać je na wycieczki w góry.Z poprzednimi psiakami nie było takiej możliwości ze względu na chorobę lokomocyjną Centusia , a zabranie na wycieczkę tylko jednego był dramatem drugiego.Więc kończyło się na  krótkich wyjazdach  nad Sołę i Skawę.

 

 

W razie jakichkolwiek pytań , proszę pisać.Ja "troszeczkę" się rozpisałam , jednak chciałam jak najlepiej wstępnie opisać dom i psiaki poszukiwane.

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Zamieszkała z Nami Kami , dziękuję wszystkim za udział wątku.

Link to comment
Share on other sites

Baśka nie jest sprawdzona jeszcze na koty, ale do ludzi i dzieci na pewno łagodna, dogaduje się z innymi psami i suczkami. Jest aktywna i ma najprawdopodobniej zapędy do ucieczek. Na pewno będzie świetnym kompanem na wyprawy na długie spacery czy w góry. Wszystkie informacje o Baśce znajdziesz w linku poniżej

https://web.facebook.com/WalbrzyskieAdopcyjniaki/photos/?tab=album&album_id=1109422342451373

Link to comment
Share on other sites

Bielsko Bała? Zolo i jego kumpel z bosku, Komancz - jesli nie te psiaki, zawsze mozna zadzwonic do mnie (numer poniżej) i się umówić na spotkanie w schronisku Bielsko Biała, dwupak znajdziemy :)


http://olx.pl/oferta/zolo-mix-owczarek-szuka-domu-nie-kupuj-przygarnij-CID103-IDehel1.html
Zolo to kilkuletni mieszaniec, który dosyć długo przebywa w schronisku. Mieszka w jednym z ostatnich kojców, gdzie nieczęsto zaglądają osoby szukające nowego, czworonożnego przyjaciela. A nawet jeśli – to ich wzrok nie zatrzymuje się dłużej na „zwykłym, czarnym kundelku”. Mimo to, Zolo zachowuje resztki nadziei na zmianę swojego losu.
Łagodny w stosunku do ludzi; miziak i przytulak bardzo spragniony bliskości z człowiekiem. Zolo lubi ruch, ale nie jest typem biegacza, woli dłuższy, spokojny spacer. Nie sprawia też problemów w relacjach z innymi psami. Zolo potrzebuje kontaktu z ludźmi i uprawiać jakiś sport, co się powiedzie, gdy zrzuci zbędne kilogramy. Może mieszkać w bloku, ale także odnajdzie się w domu z terenem, pod warunkiem regularnych spacerów. 
Zolo ładnie spaceruje na smyczy. Nie szarpie, nie wyrywa się i nie ciągnie. Bez problemu można u niego wykonywać zabiegi pielęgnacyjne.
Pies jest wykastrowany, posiada komplet szczepień.

Kontakt w sprawie adopcji: 
tel.: 796 920 231,

353413427_4_644x461_zolo-mix-owczarek-sz

 

Komancz to miły,kilkuletni piesek podobny do owczarka, tylko nieco mniejszy- trochę poniżej kolana. Ma trochę nadwagi, przez brak ruchu,ale jest to do nadrobienia. Poza tym, to bardzo fajny pies,który niestety się nie wyróżnia,przez co siedzi w schronisku już dość długo. Lubi towarzystwo psów. Nieco stłamszony w kojcu - oklapłe uszy to efekt podgryzień innych psów. Na smyczy trzyma się blisko człowieka, nie szarpie i nie wyrywa się. Może wzbudzać pewien respekt,więc byłby niezłym stróżem,ale musi mieć kontakt z ludźmi. Nie jest biegaczem,woli spokojny spacer. Moze mieszkać zarówno w bloku, jak i w domu z terenem, pod warunkiem spacerów.

Kontakt w sprawie adopcji: 
tel.: 796 920 231,

5J5C9322.jpg

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję.Jednak nie jestem pewna czy psiak bezpośrednio ze schroniska przy kocie i dziecku, jest dobrą decyzją?Czy można ocenić charakter psiaka schroniskowego pod tym kątem?

Psiaki mieszkały w domu.W sumie na stare lata, nawet suczka która była typem patrolowca, nie chciała prawie z niego wychodzić.Zresztą najbardziej "domowa"  ,stała się po śmierci Centka.Razem lubiły spędzać czas na zewnątrz..Rozglądamy się za psiakiem z grubszym podszerstkiem.

Link to comment
Share on other sites

Może moja śliczna Lora ?

Nie jest sprawdzona na koty, ale może udałoby mi się to zrobić.

Młoda, szalona, w typie labradora.

Obecnie na przechowalni razem z nią są dwa inne pieski, w osobnych boksach. Ale to małe psiaki. Więc jeśli zdecydowałabyś się na Lorę- drugiego pieska musiałabyś gdzieś po jakimś czasie dobrać. Lorę na psy też mogłabym sprawdzić.

l1.jpg

l2.jpg

l3.jpg

l4.jpg

l5.jpg

l6.jpg

l7.jpg

Link to comment
Share on other sites

Zaproponuję Rose i Hiltona :)

Psy przebywają w schronisku, ale dzięki spacerom w każdy weekend wolontariusze mają możliwość dobrze poznać ich charaktery i wiedzą jaki dom będzie dla danego psa odpowiedni. Z dziećmi Rosa i Hilton są zaprzyjaźnione ponieważ w opiece nad psami pomagają nam również najmłodsi ;) co do kotów to w razie potrzeby możemy bez problemu sprawdzić ich stosunek.

Hilton

11057502_630355573766995_7633825811625417145_n.jpg

Ma trzy lata , waży ponad 50 kg i choć swoim wyglądem może budzić respekt to tak naprawdę jest bardzo łagodnym psem, który uwielbia się przytulać i rozdawać całusy. Ma bardzo dużo energii, idealny kompan długich spacerów, uwielbia też kąpiele w stawie. Uwielbia spędzać czas z ludźmi i chętnie się uczy ( na razie mamy opanowane siad i waruj, ale to kwestia rozwojowa xD)

http://olx.pl/oferta/aktualne-psi-ideal-do-adopcji-mr-hilton-szuka-kochajacego-czlowieka-CID103-IDacTah.html#132b7e03df

Rosa

12241595_704062296396322_6805468470234839792_n.jpg

Ma 1,5 roku, jest mniejsza od Hiltona, równie łagodna i pełna energii. Uwielbia szaleć po łąkach z innymi psami oraz przytulać się do ludzi :)

http://olx.pl/oferta/rosa-w-typie-owczarka-holenderskiego-idealna-kompanka-do-sportow-CID103-IDcRTt9.html#132b7e03df

 

I pokażę jeszcze Śnieżkę, która również bez problemu mogłaby zamieszkać z Hiltonem. Ma trzy lata, jest bardzo łagodna, lubi spędzać czas z dziećmi. Jest bardzo posłuszna, na spacerach koło schroniska szaleje bez smyczy.

http://olx.pl/oferta/lagodna-energiczna-i-kochana-sniezka-szuka-wlasnego-przyjaciela-CID103-IDaXcvX.html#132b7e03df

275218763_6_1000x700_lagodna-energiczna-i-kochana-sniezka-szuka-wlasnego-przyjaciela-.jpg

Więcej informacji o psiakach 604-101-165. Wszystkie przebywają w schronisku pod Łodzią, ale w zorganizowaniu transportu możemy pomóc :)

Link to comment
Share on other sites

Pokaże jeszcze Brego. Bez problemu dogaduje się z suczkami, więc znalezienie dla niego pary nie będzie trudne. Ma trzy lata, jest bardzo spokojny i łagodny. Ma cudowne, ciepłe, brązowe oczy, w których widać ogromną mądrość. Poza tym jest naprawdę uroczy. Porusza się w taki sposób, że jest jednocześnie dostojny i przezabawny :D

Brego lubi spędzać czas z dziećmi, koty oczywiście możemy sprawdzić.

Okolice łodzi, kontakt 604-101-165

http://olx.pl/oferta/cudowny-proludzki-madry-brego-szuka-czlowieka-CID103-IDeKCXF.html#132b7e03df

 

12931187_1739991229549772_7068866953072559354_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Do oddania są dwie suczki, matka mieszaniec labradora a ojciec nieznany. Urodzone w styczniu, szczeniąt było w miocie 5, tym dwóm nie udało się niestety znaleźć do tej pory domu. Wychowywane z dziećmi i kotem. Niestety nie są zaszczepione ani odrobaczone.

13275928_1261363637214817_2030326931_n.jpg

13293328_1261362010548313_1744450609_n.jpg

13295344_1261363240548190_1999521563_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Szukam dobrego domu dla 5 letniego psa.
Zadbany, wychowany, nauczony czystości, wykastrowany.
Oddam tylko w dobre ręce.
Pies aktywny, bardzo przyjazny do ludzi, dzieci innych zwierząt, ptactwa, po prostu pies anioł. Mieszka z nami w bardzo małym mieszkaniu, a jest na prawdę duży. Marzy mi się dla niego lepsze życie, na podwórku,żeby mógł się wyszaleć, poczuć wolność i swobodę bo na to zasługuje. W razie zainteresowania proszę o kontakt telefoniczny 535-878-773, Żyrardów

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

To może Snikers?

cd47f4e72f239ab5gen.jpg

d5ebed5daaf8d044gen.jpg

  3bc49b921c5e06a2gen.jpg

d6ef1a2c3f6893dbgen.jpg

48f66df43da7a7bagen.jpg

5ed71554c5a55616gen.jpg


Nie jest psim olbrzymem, ale nie jest też kruszynką (waży 15kg, ma ok 2lat). Bardzo kocha dzieci, wręcz się do nich tuli i garnie. Kotami wykazuje zainteresowanie, ale bez agresji, więc powinien się dogadać. Do tego ma zadatki na stróża,  lubi penetrować swój teren i ostrzegawczo szczekać, gdy coś przyciągnie jego uwagę. Wobec ludzi łagodny, do tego zrównoważony i spokojny. Wobec psów  bywa dominujący, ale z suczką powinien się dogadać.

Jest wykastrowany, zaszczepiony, ma aktualną książeczkę zdrowia.

Obecnie przebywa w hoteliku u Murki w woj. lubelskim, ale transport zawsze da się jakoś zorganizować przy współpracy obu stron.

Kontakt przez dwie osoby (albo przez hotelik, albo przez Osobę, która znalazła Snikersa):

Kasia (hotelik): 503 683 050; [email protected]; http://www.hotelumurki.c0.pl/portrety/portret-snikers/portret-snikers.html

Magda: 664-500-434; e-mail: [email protected]

Wątek:

 

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję wszystkim.Obecnie poszukuję pomocy w sprawdzeniu suczki , w stosunku do kotów Elbląg i okolice. Jeśli wszystko pójdzie pomyślnie i Kami zamieszka z Nami , będziemy w niedługim czasie szukać drugiego psiaka. Jeżeli ktoś mieszka w tamtych stronach , lub ma kogoś znajomego z kociakiem w domu i zgodzi się na wizytę z suczką i sprawdzenie jej reakcji , będziemy bardzo wdzięczni!

 

 

Wizyta u kociaka odbyła się i jesteśmy dobrej myśli.Chwilowo wątek zostaje wstrzymany.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Mam do oddania dwie suczki, średniej wielkości. Misia (większa brązowa) i Lisia (mniejsza ruda). Obydwie są młode, mają ok. roku, nadają się do życia z innymi psami i kotami. Uwielbiają tez dzieci. Mieszkam w woj. lubelskim, sunie dobrze znoszą podróże, podróżowały już kilka razy. Mogą mieszkać zarówno w bloku jak i na podwórku. Są łagodne, przyjazne, ufne, radosne, łatwo przywiązują się do człowieka. Bez problemu akceptują inne pieski i kotki. Lubią też patrolować swój teren. Obydwie są żywiołowe, chociaż wydaje mi się że Miśka jest bardziej żywiołowa a Lisia trochę spokojniejsza. Jeśli mają Państwo jakieś pytania to proszę pytać, chętnie odpowiem. Suczki są dwie i są to siostrzyczki ;) I bardzo mi zależy na znalezieniu im domu. Sunie są bezdomne, ale lecą po prostu do każdego człowieka, w każdym widzą nadzieję.Czekają na kochającego właściciela. Ja je tylko dokarmiam, a one mnie uwielbiają. Potrzebują obecności człowieka, mam nadzieję, że Państwo się zdecydują i czekam na odpowiedź. Pozdrawiam :) 

                                                                                                                         Ania

pizap.com14671026004591.jpg

ff.png

grhe.png

małe.png

pizap.com14671026951411.jpg

pizap.com14671028863141.jpg

pizap.com14671029539691.jpg

pizap.com14671032414351.jpg

we.png

gd.png

pizap.com14671027710721.jpg

pizap.com14671030158341.jpg

pizap.com14671030649021.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...