Jump to content
Dogomania

Granda-zbyt pyskate i już zbyt duże


Granda

Recommended Posts

Świetna :D

A sporty, to tak jak już było mówione nie raz - jest ich od groma i więcej, a że ONeczki aktywne to sport się dla nich na pewno znajdzie ;) Jak nie frisbee czy agility, to może obi? A przynajmniej rally-o na początek :) Fajna sprawa dla takiego młodego psa, tym bardziej, że coś tam już umie. No i zawsze można "pobawić" się w tropienie :)

Link to comment
Share on other sites

Na razie to bawimy się w ..ujarzmianie emocji.. Panna jest mocno nadpobudliwa :/..i gryząca. WYdaje mi się,ze ta nadpobudliwość wynika z ..nudy. Tzn u mnie się nie nudzi..jak ja nie śpię.. a Granda stwierdziła już któryś raz z rzędu,że..o 4.30 już nie muszę spać (co ciekawe,jak idę do pracy to wstaję o 6.30 i za szmaty z domu na siku śpiocha wyrzucam..a jak szykują się wolne dni..to mnie o 4.30budzi..jęczy,gryzie,kopie łapskami-po głowie,bo od strony głowy mnie zaczepia-nic na nią nie działa..zwlekę się,pół godzny zabawy,łażnia...padła pod stołem..położę się..za 10minut to samo :D ). Plusem jest to,ze wreszcie pojeła,że zabawki są fajne...nanosiłam jej codziennie przez tydzień różnych piłek piszczących i cichych,sznurków, miśków...i już wiem,które preferuje..i nawet sama zaczyna się nimi bawić :D

Link to comment
Share on other sites

A to cwaniara - wie, kiedy masz wolne = masz czas na zabawę :P Najlepiej po prostu stopniowo coraz bardziej odwlekaj wstawanie, żeby dojść od 4:30 do 6:30 - a to może trochę potrwać ;) No i wiadomo, musisz jakoś przeżyć i ignorować takie zaczepki, choć to pewnie niełatwe przy rozbrykanym młodziku. Teraz o tej 4:30 to już jasno jest, więc pewnie dlatego wstaje tak szybko - do wakacji będzie w takim razie tylko gorzej :P

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
O 27.05.2016 o 08:43, Victoria457 napisał:

A to cwaniara - wie, kiedy masz wolne = masz czas na zabawę :P Najlepiej po prostu stopniowo coraz bardziej odwlekaj wstawanie, żeby dojść od 4:30 do 6:30 - a to może trochę potrwać ;) No i wiadomo, musisz jakoś przeżyć i ignorować takie zaczepki, choć to pewnie niełatwe przy rozbrykanym młodziku. Teraz o tej 4:30 to już jasno jest, więc pewnie dlatego wstaje tak szybko - do wakacji będzie w takim razie tylko gorzej :P

Pobudki o 4.30 nadal trwają,ale ...wstaję,otwieram drzwi..i panny(bo Granda ma koleżankę) zostają...wyproszone z domu na dwór :D.Ja się kładę z powrotem,a wpuszczam je jak Granda walnie w drzwi(a rosła panna okrutnie),czyli po prawie 2 godzinach...i simy sobie razem dalej mniej więcej do 8.

 Granda urosła bardzo,zaczyna mnie przerażać tą wielkością...wymieniła zębiska..i nie wiem czy się cieszyć czy tęsknić za szpilkami w paszczęce...bo stałych uzywa z taką siłą,jak używała mleczaków :D.  Z koleżanką bawi się świetnie...tylko koleżanka ma 5kg,a Granda waży..26kg :D. Co ciekawe-koleżance krwawych sińców nie robi zębami,a mi-i owszem :D :D

Link to comment
Share on other sites

Granda..wyprowadziła się z domu :(. Stwierdziła,ze geny stróżujące się odezwały...śpi na ganku przed głównymi drzwiami...Wróć-nie śpi...do 2 w nocy drze mordę rozmawiając z podhalanem zza płota(jakieś 100m od nas mieszka)...Potem do 4 zwiedza teren...o 4 człapie do domu(drzwi uchylone caą noc),sprawdza stan-czy ilość się zgadza(wkurzając resztę towarzystwa,bo delikatna to ona nie jest)...i idzie spać... Nie wiem czy podhalana zakneblować czy ją...

Link to comment
Share on other sites

Fakt-na jednym leżała chyba...reszta w kołdrze zakopana...zdjęcie nie oddaje tego,jaka ta klatka jest ogromna...spokojnie dwie dorosłe Grandy wyspałyby się w niej bez najmniejszego problemu...i dołożyły ze 3-4mniejsze kundliska jako zabawki/zagryzki :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...