Jump to content
Dogomania

RĘCE OPADAJĄ-proszę o radę:)


Izabela_2027

Recommended Posts

Właśnie wróciłam od weta.Myślałam,że dobrałam karmę,że mniej się drapie mój west a tu brakło Encortonu 10 i katastrofa. Dowiedziałam,się też,że to nie pokarmówka. Przerabiałam wszystkie karmy.Czy może ma ktoś z Państwa jakąś radę co można by podawać oprócz encortonu i hepatilu osłonowo na złagodzenie alergii. Wiem, że roztocza,pyłki ale już poradzić sobie nie można. Szkoda mi pieska truć tym sterydem ale nie daje rady wygryza się,drapie,liże.Zaczęło się jak miał 8 miesięcy.Jak tak dalej pojdzie to pojdzie mu wątroba i nerki. Jestem załamana. Pozdrawiam.                Iza.

12938127_813089052155670_5449027587175881229_n.jpg

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Nie wiem, jakiej suplementacji wymaga Twój pies. Moje kolejne psy jadły przede wszystkim surowe mięso wołowe - II gatunku lub ścinki z rozbioru  - z żyłami, błonami. chrząstkami. Oprócz tego rano biały ser, na przekąskę surowa marchew, jabłka, grzanki z suchego chleba. Wypełniacz - razowy makaron lub razowy chleb. Okazjonalnie jajko, gotowana ryba czy kąsek tego, co jadłam sama, a co było bez przypraw czy konserwantów. W szczenięctwie do jedzenia dodawałam calcium fosforicum  i witaminę D. Starzejącym się Vetzyme  - czyli witaminy B z cynkiem i selenem. Kłopoty miałam tylko u psa z chorą trzustką - wymagał staranniejszej diety, nie tolerował żadnej suchej karmy. Pozostałe moje zwierzaki przez całe życie nie miały żadnych problemów z trawieniem i zero uczuleń pokarmowych. 

Jeśli Twój pies nigdy nie jadł surowego mięsa, to nie można przewidzieć, jak zareaguje. Wprowadzałabym ostrożnie.    

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

http://www.dognatural.pl/index.php/ziola/dla-psow?limitstart=0

U nas pomogły zioła, pies miał kontaktówkę na nie wiadomo co i po ok. miesiącu stosowania mieszanki (robiona była konkretnie pod mojego, nie masówka) po prostu przestał się drapać - a drapał się rok z naciskiem na sezon letni. Karmię surowym, ale jadł je już dużo wcześniej. Osobiście polecam, bo pomogły, ale wiadomo, że nie zagwarantuję tego samego w przypadku Twojego. Musisz przemyśleć, czy chcesz spróbować i przede wszystkim skontaktuj się z p. Alką - gość jest naprawdę obyty w temacie. Może doradzi coś jeszcze :-)

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

ja to polecam isc zrobic psu testy alergiczne po prostu z krwi, fakt drogie ale warto ...

my szukalismy po omacku co jest przyczyna zwalalismy wszystko na kurczaka, kombinowalismy z karmami karmilismy surowizna i tak prawie rok, bezsesowna strata czasu ...

po testach wyszlo nam ze suka ma uczulenie na zboża ktorych w karmach nie brakuje,wiec karmy tylko bezzbożowe, ale do kompletu wyszla nam alergia kontaktowa na grzyby kurz i roztocza, dodatkowo wskazanie do sterylki gdyrz alergi zawsze sie nasilala przy cieczce.

my podawalismy vetaraxoid - na recepte od weta,

naprawde polecam przejść sie do specjalisty dermatologa z psem i zrobic testy  bo ja tez myslalam ze to nie karmy a tu bęc, to zborza zawarte w karmach

a jesli nie chcesz inwestowac w testy to polecam wyprobowac karme brit care salmon & potato i sprawdzic jaka bedzie reakcja  czy bedzie  mniej sie drapal ( wiadomo nie odrazu ale juz po kilku dniach powinno byc widac roznice) bo moze ma tez uczulonko na zboża wszelkiego rodzaju

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 5 months later...
  • 1 year later...

Zgadzam się z Sową. Całe życie a już długie karmię swoje psy surową wołowiną, serem, jajkiem, czasem gotowanym drobiem, wzyciu nie daję suchego badziewia, nawet najdroższego i od 50 lat nie wiem co to alergie, biegunki i brak zbilansowania. Oczywiście dostają suplement witaminowo-mineralny ale również kości cielęce, oczywiście wypełniacze czyli ryż albo makaron albo platki różne i psy są zdrowe i zadowolone bo jako mięsożercy kochają mięso a nie to suche paskudztwo. I za mięso placę od 2,60 do 3,50 za kg a te suche są dużo droższe i dużo gorsze.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...