Jump to content
Dogomania

AGRESJA westa


Izabela_2027

Recommended Posts

Mam 1,5 rocznego pieska,nie wiem co ostatnio mu się stało ale zaczął atakować wszystkie psy. Potrafi rzucić się na wilczura czy dobermana. Chodzi w kagańcu bo rzucił się na sitzu.Miał podawane sterydy na alergię.Odstawione aktualnie.NIE mam pojęcia skąd ta agresja,poświęcam mu dużo czasu,wybiegany jest też.

12938127_813089052155670_5449027587175881229_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Taka terierza buta to niestety dosyć często problem. Najlepiej byłoby skonsultować się z doświadczonym trenerem, który pokazałby Ci, jaka jest przyczyna takiego zachowania, jakie błędy popełniasz i jak psa oduczać takiego zachowania.

Możesz wypracować u psa ignorowanie innych zwierząt, nawet tolerowanie ich, ale prawdopodobnie nigdy nie będzie kochał wszystkich psów w okolicy (przerabiałam dokładnie taką samą sytuację u siebie). Ta rasa to indywidualiści, a u samców to już w ogóle...

Póki co moim zdaniem powinnaś korygować już początek negatywnej reakcji, odwracając uwagę psa od innego zwierzaka i trenować skupianie uwagi na sobie. Zacznij od treningów w domu (patrzenie Ci w oczy, równanie do nogi), później przenieś to na dwór i powoli ćwicz w coraz większych rozproszeniach i stopniowo zmniejszaj odległość od innych psów.

Staraj się też nie dopuszczać do ataków, a do ćwiczenia poprawnych rekcji z psami wybieraj znajome, łagodne zwierzaki, które nie będą działały prowokująco.

No i być może pomocna byłaby kastracja, ucisk jajek na mózg nie pomaga.

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...