Jump to content
Dogomania

Zanim zdecydujesz się na psa z hodowli Vichy Rose


PaniFrani

Recommended Posts

Z hodowli Vichy Rose FCI wzięliśmy cudownego buldożka o idealnym wyglądzie. Urodzona 03.01.16r, przez nas zabrana 3,5 miesiąca później. Wesoła, kochana i bardzo inteligentna przylepka. 25.04.16r już nie mogliśmy cieszyć się radosnym szczekaniem naszej małej Frani. W dniu, w którym odebraliśmy ją z hodowli, zauważyliśmy dwa guzy w okolicach pachwin. Następnego dnia zadzwoniliśmy do Pani Izabeli, żeby usłyszeć, że to tłuszczyk oraz że przekarmiliśmy psa. Wtedy była u nas jeden dzień, więc nie było mowy o przekarmieniu psa, który wtedy nie był nawet u nas 24 godzin. Sytuacja była dla nas bardzo dziwna i stresująca, zadzwoniliśmy więc do Pani Adrianny, która prowadziła miot. Po długiej rozmowie wniosek był następujący: w miocie psy nawzajem się podgryzają i to napewno stąd te guzy i bezwględnie musimy odizolować od Frani naszego starszego psa. Pani Adrianna poprosiła o zdjęcie przedstawiające „tłuszczyk”, po czym nigdy więcej się nie odezwała. Nie odbierała telefonu, sama też nie oddzwoniła. Wtedy zaczęły się codzienne wizyty u weterynarza, biopsja, ściągnięcie z brzuszka 10 strzykawek płynu, prześwietlenia i kroplówki. W ogromnym stresie i żalu patrząc na naszą cierpiącą psinkę, czekaliśmy na wyniki próbek, które pojechały aż do Niemiec. Diagnoza: mięsak naczyniowy. Najbardziej złośliwy z nowotworów, który zajął już śledzionę i wątrobę, która była już wielkości pięści u małego, 4-kilogramowego pieska. 11 dni po odebraniu Frani z hodowli musieliśmy ją uśpić.
Przez cały czas mieliśmy kontakt z Panią Izabelą, która zarzekała się, że nic nie zauważyła i nie sprzedała nam z premedytacją chorego psa. Nie piszę tego, żeby kogokolwiek oczerniać, ale żeby uczulić na takie sytuacje. Nie tylko Was - przyszli właściciele czworonogów - abyście dokładnie oglądali psy przed zabraniem ich do domu i nie zakładali, że skoro płacicie za rasowego psa z rzekomo bardzo dobrej hodowli, to musi być zdrowy i dobrze traktowany. Ale także dla Pani Izabeli, że może lepiej zająć się jedną, czy dwoma rasami, a nie czterema, bo skoro nie jest się w stanie i nie ma się czasu nawet na to, żeby dokładnie obejrzeć psa i należycie się nim zająć, to może trzeba się zastanowić, czy hoduje się je w fabryce na taśmie produkcyjnej i sprzedaje jak produkt z półki, czy chce się sprzedać żywą istotę, która miała być pokochana przez kogoś na kolejne kilkanaście lat. Bo my naszą Franię bardzo pokochaliśmy, ale to co my przeżyliśmy jest niczym w porównaniu z tym, co musiała się nacierpieć nie zdążywszy nawet zaznać radości ze spacerów i zabawy.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Witam. Ja osobiście już z hodowli Vichy Rose nie kupiłbym nic nawet jakby dawali mi pieska za darmo to bym nie wziął. Kupiliśmy pieska z miotu Kwiecien 2015 i co się okazało miał ataki padaczkowe i problemy skorne nożyce. Gdy odbierałem pieska to już miał ubytek sierści na karku ale nikt nie przypuszczał że to coś poważnego. Pieska mieliśmy nie cały rok. Piesek był bardzo agresywny i to nie był tylko jeden przypadek bo z tego co piszą i mówią ludzie którzy mają pieska z tego samego miotu mówią to samo że są bardzo agresywne.

Link to comment
Share on other sites

Posty nie powinny być usuwane jeśli pokrywają się z prawdą i jeśli można to jeszcze udowodnić że się bylo klijentem hodowli i że piesek chorował od szczeniaka. Mam nadzieję że to co piszą na forach o Vichy Rose to ostrzeże nowych potencjalnych klijentow i da im do myslenia.

Link to comment
Share on other sites

6 godzin temu, Gonin napisał:

Posty nie powinny być usuwane jeśli pokrywają się z prawdą i jeśli można to jeszcze udowodnić że się bylo klijentem hodowli i że piesek chorował od szczeniaka. Mam nadzieję że to co piszą na forach o Vichy Rose to ostrzeże nowych potencjalnych klijentow i da im do myslenia.

Dokładnie, tym bardziej, że nie poinformowano mnie nawet o powodzie usunięcia posta. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...