Jump to content
Dogomania

Podatek od psów na wsi


AnnabethGrace

Recommended Posts

Witam, mam takie pytanie odnośnie podatku za psy. Czy mógłby mi ktoś wysłać link do ustawy? I wytłumaczyć o co dokładnie chodzi, ponieważ nastąpiła taka sytuacja dzisiaj. Mieszkam na wsi, przyszła dzisiaj do mnie sołtyska i poinformowała mnie, że zbiera podatek za psy. Jestem zaskoczona, ponieważ mam psa od 8 lat i odkąd został wprowadzony podatek, obowiązywał on tylko w mieście. Swojego psa nie rejestrowałam, bo powiem szczerze nie zdawałam sobie sprawy, że jest taki obowiązek na wsi. Teraz przygarnęłam drugiego psa, sukę, wysterylizowałam ją i okazało się że za nią także muszę płacić, chociaż właśnie wcześniej, gdy podatek był zbierany tylko w mieście suk i psów sterylizowanych/kastrowanych to nie obowiązywało. Już się sama pogubiłam, byłam w danym mieście w gminie, ale nie uzyskałam ŻADNEJ informacji na ten temat, ponieważ osoba, która udziela takich informacji była "zajęta". Gdzie jeszcze mogę szukać informacji? Co z tym chodzeniem po domach i zbieraniem pieniędzy na psy, gdy żaden z moich psów nie został zarejestrowany? 

Z góry dziękuję za informację.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...