Jump to content
Dogomania

zakup psa mieszańca "ratlerka" z chihuahua


Recommended Posts

Witam ostatnio trafiłam na aukcję piesków mieszańców ratlerka z chihuahua. Wiem że rasa ratlerek nie istnieje są tylko pinczerki, mimo to ludzie je tak nazywają. Chciałam zapytać czy ktoś ma takiego pieska, spotkał się z takim mieszańcem? Jakie wyrosną psy? Co z charakterem psa? Myślę o przygarnięciu takiego szczeniaka ale nie wiem czego się spodziewać czy to dobry wybór. Ciekawi mnie też czy to nie wymysł hodowcy i to nie jest mieszaniec z kundelków. Poniżej załączam zdjęcie psa

bambi.jpg

Link to comment
Share on other sites

Jeśli rodzice szczeniąt nie posiadają rodowodów - to tak, psiaki będą krzyżówką kundelków, a więc same będą kundelkami :) A co z takich wyrośnie, to nikt nie wie. W temacie piszesz "zakup" - chyba nie chcesz płacić za kundelka?
Co do samych psów, to takie "mieszanki" często biegają po wielu miastach - małe, szczekliwe i ogólnie wkurzające ;) Szczerze mówiąc, nie brałabym takiego psa, z którego nie wiadomo co wyrośnie - tym bardziej, że chociażby chihuahua są (jak większość ras) narażone na pewne choroby i nieodpowiedni dobór osobników w hodowli zwiększa prawdopodobieństwo zachorowania takiego szczeniaka prędzej czy później.

Link to comment
Share on other sites

O 9.05.2016 o 22:27, wronka napisał:

Jeśli rodzice mają rodowody, a pochodzą z różnych ras to piesek nadal będzie kundelkiem - tak gwoli ścisłości :)

A ja się nie zgodzę - jak przynajmniej jeden rodzic jest rasowy (R=R), to szczeniaki będą mieszańcami. Kundelek to kompletna mieszanka, po rodzicach mieszańcach lub kundelkach. To tak jeśli o nazewnictwo chodzi :)

 

Link to comment
Share on other sites

19 godzin temu, Victoria457 napisał:

A ja się nie zgodzę - jak przynajmniej jeden rodzic jest rasowy (R=R), to szczeniaki będą mieszańcami. Kundelek to kompletna mieszanka, po rodzicach mieszańcach lub kundelkach. To tak jeśli o nazewnictwo chodzi :)

 

Naprawdę wierzysz, że ktoś, kto handluje krzyżówkami "pinczera mini" i "chihuahua" posiada rasowe psy z rodowodem FCI? Bo ja nie bardzo...

Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, wronka napisał:

Naprawdę wierzysz, że ktoś, kto handluje krzyżówkami "pinczera mini" i "chihuahua" posiada rasowe psy z rodowodem FCI? Bo ja nie bardzo...

Odpowiedziałam do Twojego stwierdzenia, chodziło mi po prostu o nazewnictwo (o czym wspomniałam). Natomiast jeśli chodzi o psy z tematu to ja nie mam żadnych wątpliwości, że to kundelki - to również napisałam :) Więc po co te nerwy? Wiem, czepiam się szczegółów :P

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...