Jump to content
Dogomania

Tris

Recommended Posts

Dzień dobry.

Proszę o pomoc w znalezieniu hodowli owczarków staroniemieckich z udokumentowanym pochodzeniem. Przeglądałam super oferty i piękne zdjęcia na FB - jednak tu, na dogomanii trafiłam na wątek, który ... powiedzmy .. że mnie skonfundował. 

Bardzo proszę o radę szczęśliwych nabywców lub doświadczonych hodowców.

Będę wdzięczna za pomoc.

 

Link to comment
Share on other sites

problem polega na tym że wielu uważa Owczarki Staro niemieckie za "kundle" rejestrowane stowarzyszeniach
Bo ta rasa nie jest uznana w FCI i w wielu innych związkach
w polsce są zarejestrowane w stowarzyszeniach pieska i kotka 

choć nie powiem psy są gdzieś tam wystawiane
robią im badania i testy psychologiczne i hodowle nie wyglądają na pseudo
ale ciężko powiedzieć coś o ich "Rodowodach"

Link to comment
Share on other sites

ja bym szukała mimo wszystko w owczarkach z zkwp tyle że z prostymi grzbietami... nie wszystkie hodowle mają ścięte zady.... psy nie muszą być p[od banderą "staroniemieckich" żeby miały proste grzbiety..... 

chyba, że chodzi ci o cos innego niż prosty grzbiet...? hodowla vom trojangold.. polecam.... tyle, że to długowłochy. psy socjalizowane i odchowywane w domu.mioty nie sa często więc każdy miot ma wyłączność i poświęcają szczeniętom mnóstwo uwagi. szczenieta są dobrze odżywione i super socjalizowane.

Link to comment
Share on other sites

Nie mam rozeznania w tych stowarzyszeniach. Tzn. że wystawa z linku poniżej (o ile się wklei) jest mniej znacząca rangą niż pozostałe - organizowane przez inny związek ? 

Nie chodzi tylko o kręgosłup - te staroniemieckie są bardziej zrównoważone, odpowiada mi ich opanowanie itp.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...