Jump to content
Dogomania

CYPIS wrócił z adopcji.... został na stałe u Agniesiulka K :)


kinia098

Recommended Posts

34 minut temu, kinia098 napisał:

To pomogę skumać :)

Tak, pies zostanie odpięty z łańcucha i oddany. Informuję o tym, jaka jest sytuacja psa, więc osoba zainteresowana będzie uświadomiona, że może dziać się wszystko.

Tylko na razie nikt się nie interesuje.

Ma właściciela, który chce go oddać.

Jest możliwość, a nawet tak byłoby najlepiej. Tylko gdzie go umieścić ? Znasz jakiś godny polecenia DT lub hotel ?

Właśnie dojrzałam,że ogłoszenia,ktore zamawiałam mają tekst innego psa więc byc moze dlatego nie.ma zapytań bo tamten nie ma jednej łapki...poprosiłam o zmiane :)

Link to comment
Share on other sites

22 godzin temu, kinia098 napisał:

To pomogę skumać :)

Tak, pies zostanie odpięty z łańcucha i oddany. Informuję o tym, jaka jest sytuacja psa, więc osoba zainteresowana będzie uświadomiona, że może dziać się wszystko.

Tylko na razie nikt się nie interesuje.

Ma właściciela, który chce go oddać.

Jest możliwość, a nawet tak byłoby najlepiej. Tylko gdzie go umieścić ? Znasz jakiś godny polecenia DT lub hotel ?

U Murki?U Lilu?Szmański Krąg u Kuny?Każdy dzień tego psa to gehenna...a spanielopodobny na łańcuchu,to płakać się chce...Poza tym - po odebraniu od wlasciciela jaka będxie wiedza o psie?DT,czy hotelik pozwolilby na poznanie psa.Myślę,że znacie wątek Pokerowej Gigi - jaki los spotkałby ją,gdyby została wyadoptowana prosto ze schronu?Nie chcę się 'wymądrzać',nie weźcie mi tego za złe,tak tylko głośno myślę...

Link to comment
Share on other sites

O 15.05.2016 o 22:03, Anula napisał:

Proszę poważnie przemyśleć adopcję Cypisa. To nie jest słodki piesek w typie rasy. Cypis wymaga cierpliwości, a przede wszystkim czasu na długie spacery i zabawy.

 

Napisz mi dlaczego tak opisałaś Cypisa.Chodzi mi o to czy ma jakieś wady.Muszę trochę więcej mieć wiadomości gdyby było zapytanie o Rambi.Ciężko jest komuś proponować psa nie znając jego zachowania.Ile on ma w kłębie,ile waży,czy ma książeczkę,szczepienia? Czy jest przyjazny do dzieci? Dlaczego jest na łańcuchu,czy ucieka z posesji?

Tak, ucieka z posesji. Najpierw był w kojcu, ale zaczął na tyle uciekać, że przyczepili go na łańcuch, bo podobno dostali już mandat za biegającego luzem po wiosce psa. 

Psa po prostu rozpiera energia, z tego co mi opisują, dlatego napisałam żeby poważnie przemyśleć adopcję. Bo raczej nie nada się do starszych ludzi, czy do kogoś kto pracuje po 10 godzin  dziennie. 

Nie widziałam go na żywo. Jak będę miała czas- podjadę tam. Zobaczymy

Link to comment
Share on other sites

14 godzin temu, bou napisał:

U Murki?U Lilu?Szmański Krąg u Kuny?Każdy dzień tego psa to gehenna...a spanielopodobny na łańcuchu,to płakać się chce...Poza tym - po odebraniu od wlasciciela jaka będxie wiedza o psie?DT,czy hotelik pozwolilby na poznanie psa.Myślę,że znacie wątek Pokerowej Gigi - jaki los spotkałby ją,gdyby została wyadoptowana prosto ze schronu?Nie chcę się 'wymądrzać',nie weźcie mi tego za złe,tak tylko głośno myślę...

Dzięki, bo ja na Dogo się nie poruszam, więc nie znam tu ludzi. A doświadczenia z DT mam różne, większość niemiłe, więc wolę być ostrożna,

To zbieramy deklaracje !

Kto chętny ?

Link to comment
Share on other sites

O ‎5‎/‎14‎/‎2016 o 20:58, bou napisał:

A nie ma mozliwości,żeby czekał na dom w DT lub hoteliku?(to nie tylko pytania z mojej strony,pomogłabym finansowo).

Tak więc na jaki cel w tym momencie te deklaracje,Kiniu?

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Anula napisał:

Najpierw trzeba załatwić miejsce w Hoteliku albo w DT a następnie na tej podstawie szukać deklaracji.Musi być wiadome,gdzie psiak ma jechać i jaki koszt jest utrzymania.

Dla mnie to jest oczywiste,stąd pytanie do Kini,która "zbiera deklaracje".

:)

Link to comment
Share on other sites

12 godzin temu, kinia098 napisał:

Myślałam, żeby najpierw zebrać DEKLARACJE, nie kasę na konto.

Żeby chociaż wiedzieć, czy się uzbiera na hotel/DT, którego będziemy szukać.

też jestem tego zdania - najpierw trzeba wiedzieć jaką ew. sumą możemy dysponować .....

Link to comment
Share on other sites

Post rozliczeniowy

Deklaracje jednorazowe i inna pomoc:

Poker- 40zł

bou- 40zł

Bogusik i Anula- 100zł

DS Cypisa-200zł

Bogusik- bazarek 

Bogusik- bazarek

 

 

 

Rozliczenie wpłat:

 

Zaliczka z Bazarku Bogusik i Anuli- 300zł wpłacone 31.05

Poker- 40zł wpłacone 03.06

bou- 40zł wpłacone 07.06

rozliczenie bazarku Bogusik i Anuli- 65zł wpłacone 07.06

Bogusik i Anula- 100zł wpłacone 20.06

Rozliczenie bazarku- 700zł wpłacone 20.06

DS Cypisa-200

Do pełnej kwoty Agniesiulka K- 11,80

RAZEM WPŁATY: 1445zł

 

Wydatki:

transport Cypisa Lębork- Zambrów -550zł

wizyta wet 09.06- 143zł

wizyta wet 15.06- 200zł

karma- 138,80

wizyta wet 17.06- 25zł

transport Zambrów-Wrocław- 400zł

RAZEM WYDATKI: 1456,80

W skarbonce Cypisa jest 0zł

 

!!!!!!!!!!!!!!!!!!! POWRÓT Z ADOPCJI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Wpłaty:

Agniesiulka K: 150zł wpł 28.11

znajomi spoza dogo: 150zł wpł 16.11

RAZEM WPŁATY: 300zł

Link to comment
Share on other sites

56 minut temu, Agniesiulka K. napisał:

Anula mnie pytała o tymczas dla niego. Finansowo byłaby to kwestia transportu (woj.podlaskie), weta i ewentualnie pomocy w wyżywieniu. Ale ja jestem zdecydowanie za tym żeby kastrować przed adopcją. Także zostawiam Wam to do przemyślenia:) 

Tzn. wykastrować przed ew. wyjazdem do Ciebie ?

Napisałam, że kastracja w adopcji, bo nie mam możliwości zorganizowania zabiegu dla psa.

Jeśli miałby być u Ciebie kastrowany- jestem jak najbardziej za i nie mam nic przeciwko !

Nowe zdjęcia psa. Postaram się tam pojechać i zrobić sama jakieś ciekawe foty.

c11.jpg

c12.jpg

c13.jpg

c14.jpg

c15.jpg

c16.jpg

c17.jpg

Link to comment
Share on other sites

6 godzin temu, Agniesiulka K. napisał:

Można by go ciachać u mnie, tylko że ja nie dam rady pokryć kosztów zabiegu. Skoro z Cypisa taki uciekinier to tym bardziej kastracja mu nie zaszkodzi. U nas teraz jest tymczasowo mała sunia ze sterylką planowaną na pierwszy tydzień czerwca.

No to będziemy szukać kasiory na kastrację :)

Czyli ewentualnie mogłabyś przyjąć Cypisa dopiero po pierwszym tygodniu czerwca ?

Link to comment
Share on other sites

Jestem i ja u Cypiska i bardzo się cieszę,że Agniesiulka K może mu dać domowy dt. :) Fanty właśnie dotarły dzisiaj do Anuli i jutro lub w sobotę zacznę tworzyć bazarek.Dla Cypiska przypadnie 50% ze sprzedaży fantów.Kto zna Anulę i mnie dłużej na dogo,to pewnie wie,że pomagamy ile się da psom z dłuższą sierścią.Zapewniam,że nie zostawimy Agniesiulkę z Cypiskiem bez pomocy... :)

Ważne jest teraz dogranie transportu,bo to nie mały kawałek drogi.Czy już coś wiadomo w tym temacie?

Link to comment
Share on other sites

29 minut temu, Bogusik napisał:

Jestem i ja u Cypiska i bardzo się cieszę,że Agniesiulka K może mu dać domowy dt. :) Fanty właśnie dotarły dzisiaj do Anuli i jutro lub w sobotę zacznę tworzyć bazarek.Dla Cypiska przypadnie 50% ze sprzedaży fantów.Kto zna Anulę i mnie dłużej na dogo,to pewnie wie,że pomagamy ile się da psom z dłuższą sierścią.Zapewniam,że nie zostawimy Agniesiulkę z Cypiskiem bez pomocy... :)

Ważne jest teraz dogranie transportu,bo to nie mały kawałek drogi.Czy już coś wiadomo w tym temacie?

Kochane jesteście :) Żeby wszystko było jasne, ja tylko doprecyzuję że moja propozycja dotyczy bezpłatnego tymczasowania Cypiska, ale bardzo liczę na pomoc w finansowaniu weta i transportu. No i kogoś do ogłoszeń i skarbnikowania. Z całą resztą jakoś sobie poradzimy nawet przed sterylką Bambi. To kwestia kilku dni, a i tak pewnie początkowo byśmy ich rozdzielali. Co do transportu to my jesteśmy w stanie tak do 200km bez problemu dojechać.

Link to comment
Share on other sites

2 minuty temu, Agniesiulka K. napisał:

Kochane jesteście :) Żeby wszystko było jasne, ja tylko doprecyzuję że moja propozycja dotyczy bezpłatnego tymczasowania Cypiska, ale bardzo liczę na pomoc w finansowaniu weta i transportu. No i kogoś do ogłoszeń i skarbnikowania. Z całą resztą jakoś sobie poradzimy nawet przed sterylką Bambi. To kwestia kilku dni, a i tak pewnie początkowo byśmy ich rozdzielali. Co do transportu to my jesteśmy w stanie tak do 200km bez problemu dojechać.

A Ty za to,że zdecydowałaś się dać Cypiskowi dt :) Na weta uzbieramy,bo jest tu też kilka osób,które zapewne wspomogą.Skoro odpada płatny hotelik,to reszta przestaje być problemem :)

Poczekamy na kinia098,czy by mogła dopomóc z transportem.

Link to comment
Share on other sites

Gdzie dokładnie trzeba psiaka dowieźć ? 

Agniesiulka K. jesteś w stanie dojechać do Trójmiasta ?

A, od razu zaznaczę, że chciałabym mieć jakiś wgląd w adopcję i namiary na DT.

Niestety mam już wiele przykrych wspomnień z DT i później nie wiem, co dzieje się z moimi zwierzakami po rzekomym oddaniu do adopcji.

Chciałabym po prostu później skan umowy adopcyjnej. Nie dzwonię i nie piszę do domów, jeśli DT jest z nimi w kontakcie i co jakiś czas wysyła zdjęcia i wieści, tak dla wyjaśnienia. Ale na wszelki wypadek wolę mieć.

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem czy Agnieszka dojedzie do Trójmiasta? Agnieszka mieszka chyba koło Zamościa albo Lublina.Napisane jest,że jest możliwy transport dlatego(nie pisze w jakim promieniu pobytu Cypiska) a więc to pominęłam.Jeżeli chodzi o szczegóły to przecież można porozmawiać telefonicznie.Nr.jest podany w ogłoszeniu Kingi.

Link to comment
Share on other sites

Trzymam kciuki za powodzenie akcji, bo widzę, że w zastępstwie za Bunia Agnieszka przyjmie Cypiska.

Bardzo się cieszę!!!

Piękny pies!!! Pewnie nikt go do tej pory niczego nie nauczył.

Czy on tkwi na tym łańcuchu od szczeniaka?

Chyba nie ma na co czekać, tylko trzeba szukać transportu, by już był bezpieczny w DT.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...