Jump to content
Dogomania

CYPIS wrócił z adopcji.... został na stałe u Agniesiulka K :)


kinia098

Recommended Posts

Nie znaleźliśmy przyczyny Cypisa szaleństw. Ale przy okazji zrobiliśmy wyniki krwi i i moczu- zdrów jak rybka. Radziliśmy się różnych ludzi, co tak mogło Cypiska natchnąć na tą urynoterapię, jedyne sensowne wyjaśnienie to łapa... Jak psisko sika na coś- krzaczek, słup, czy płot to jest ok. Ale jak siusia "na pusto" to leje sobie biedaczyna na przednią łapę, co może go dodatkowo wnerwiać jak jest mróz- no i to by się niby zgadzało, jak się zrobiło chwilę cieplej to siusiał normalnie. 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Mam do Was prośbę...

Pomóżcie nam wygrać karmę w krakvecie !!  ta karma byłaby dla nas wielkim odciążeniem. Szczególnie w przypadku wolnożyjących kotów, których mamy bardzo dużo !! :( jesteśmy małym stowarzyszeniem, nie mamy tak ogromnego wsparcia jak inne, duże fundacje.. a zwierzaków też nam nie brakuje :(

Pomóż nam, oddaj głos !! :)

Instrukcja jak głosować:
1. wchodzisz w link: http://www.krakvet.pl/forum/index.php

2. klikasz "zarejestruj się", zakładasz konto i aby je aktywować musisz wejść na swojego maila i kliknąć w link aktywacyjny :) jeśli to zrobisz, możesz działać dalej :)

3. wchodzisz tu: http://www.krakvet.pl/forum/viewtopic.php?f=18&t=14611   musisz napisać chociaż jeden post, po prostu przywitaj się :)  ( nie możesz ominąć tego kroku, bo prawo do głosowania ma zarejestrowany użytkownik, który napisał przynajmniej jeden post na forum! )

4. teraz już możesz głosować :) wchodzisz tu: http://www.krakvet.pl/forum/viewtopic.php?f=18&t=20376 i zaznaczasz Stowarzyszenie "My 3, koty i psy", wyślij

5. wprowadzasz swój numer telefonu, zatwierdzasz i oczekujesz kodu weryfikacyjnego :)

6. wprowadzasz swój kod weryfikacyjny i zatwierdzasz głos

7. gotowe !! :) pamiętaj, że z jednego numeru IP i z jednego numeru telefonu, można oddać tylko i wyłącznie jeden głos ! ! ! 

8. no to teraz udostępnij, namawiaj rodzinę i znajomych do oddania głosu, nasze zwierzaki liczą na Was !

Link to comment
Share on other sites

Aktualnie właśnie świruje ile wlezie, co widać na załączonym obrazku:

IMAG0291.thumb.jpg.7ad571f74c459b9f62a092a4b894fcc6.jpg

Typowa głupawka, to mu się zdarza od czasu do czasu ja się bardzo nudzi. Czasem stoi i szczeka na mnie żeby zwrócić na siebie uwagę, szczególnie jak np gotuję, albo zmywam. Dobrze, że u nas ma inne psy do towarzystwa, bo nie wyobrażam sobie żeby był sam, potrafi być upierdliwy. I uparciuch z niego, bo umie pokazać czego sobie życzy i ani myśli ustąpić i robić coś innego. Naumiał się skakać przez hula hop i teraz jak mu się zachce to nosi to kółko za mną żeby mu potrzymać. Chyba obręcz kupię :D Dostał też w końcu od nas własną klatkę. U nas każdy pies ma swoją, ale jakoś nieszczególnie mu się to podobało na początku. Po jakimś czasie zaczął się wpychać do Bambiśki, więc uznaliśmy, że to już czas 

IMAG0289.thumb.jpg.634c4ead92b98f1282656bc0ae7b8c20.jpg

Nie jesteśmy jeszcze na etapie zamykania, ale myślę, że nie będzie z tym problemu, bo psisko klatkę wyraźnie już lubi. Mamy też taką nową układankę gdzie się wyszukuje smaczki i matę węchową. Z matą trochę lipa wyszła, bo Zuzka zademonstrowała towarzyszom, że to się w zębach wytrzepuje.... No i koniec zabawy jak narazie :( 

Do Krakowa póki co nie możemy się wybrać, ale za to w maju jedziemy nad morze :D Tam się powinni wszyscy wyszaleć należycie :)

Link to comment
Share on other sites

Wiem, że maty węchowe weszły w modę, ale jestem im zdecydowanie przeciwna... Bo to uczenie psa dożywiania się na własny nos i własną łapę. A potem na spacerze pies zjada wszystko co wywęszy - sami nauczyliśmy, że tak można.  Mieszkam na osiedlu, gdzie na trawniku przed blokiem pies znajdzie wszelkie jadalne resztki. Dlatego moje kolejne psy uczone były od szczeniaka, że wolno jeść tylko z ręki, z ust lub z miski. Gdybym chciała zająć psa wyszukiwaniem żarcia, to umieściłabym je w zamkniętym pudelku z dziurkami - ale pies miałby przy pudelku warować lub szczekać. Żebym to ja wyjmowała żarełko. Jednak lepiej mi było nauczyć warowania przy stole z osiągalnymi pyskiem kotletami i szukania leżących na dywanie pięciu groszy - z warowaniem po znalezieniu.  Wprawdzie moja psica, podobnie jak Cypis z hula hop, też już sama inicjuje taką zabawę - gdy nie widzę, wyciąga z mojej torebki portmonetkę, z portmonetki bilon, który rozrzuca na dywanie i domaga się nagrody za "znalezienie"  - ale obok kości leżących na trawniku przechodzi obojętnie. Tak czy tak, Cypis jest wspaniałym psem, o czym zawsze byłam przekonana:-))

 

Link to comment
Share on other sites

Hmm, kurczę Sowa, to mi teraz dałaś do myślenia z tymi matami... Rzeczywiście ja też się zasugerowałam rosnącą ich popularnością. Pomysł pojawił się ze względu na nadaktywną Zuzkę, a podsunęła go znajoma wetka jako coś, co powinno sunię "wymęczać". Zuza to jest taki typ, który potrzebuje zajęć non stop. Wycisza się w kennelu, a i owszem, ale w ramach zabijania czasu potrafi nawet zjadać kable. Mata wprawdzie nie zdała egzaminu jak już wcześniej pisałam, ale rzeczywiście masz rację, że to jednak "niewychowawcze" posunięcie... Niby takie oczywiste, a nie pomyślałam o tym, może też dlatego, że u nas w okolicy raczej się nie spotyka żeby były jakieś resztki na trawniku, ale za to podrzucić coś podtrutego przez płot to już tak. 

A skoro jesteśmy przy płocie! ;) Musieliśmy jednak wzmocnić i nasze ogrodzenie. Rozdzieliliśmy część "rekreacyjną" ogródka od tej bezpośrednio przy ulicy. Cypis wprawdzie nie wykazał się u nas jeszcze swoimi ucieczkowymi umiejętnościami (chociaż raz próbował się przeczołgać pod bramą za Damianem), ale strasznie dużo czasu mu zajmowało zaczepianie przechodzącej ludzkości... Wcale nawet nie szczekanie, wręcz przeciwnie, on się aż łasił. Ale u nas blisko szkoła, dużo dzieciaków się kręci, a ja tam nie lubię jak obce człowieki mi pchają łapy przez płot do głaskania piesełków. Ot tak dla bezpieczeństwa i człowieków i piesełów. Musi się biedaczyna zadowolić naszymi głaskami. 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Kto zagląda do Cypiska??

RSCN0003.thumb.JPG.30d2f5dd8197322e168385ba6d520680.JPG

Psisko ma się całkiem dobrze, jest przekochany i każdy kto go pozna od razu uwielbia :) Bardzo mocno zżył się z naszymi psami, do tymczasów odnosi się z baaaardzo dużym dystansem, zwykle omija szerokim łukiem. Taka wyniosła obojętność. Oczywiście jest grzeczny i uroczy, nie sprawia żadnych problemów :)

DSCN0008.thumb.JPG.01f3f7ed137f2bb5d5e23971e801d0f7.JPG

RSCN0001.thumb.JPG.745ccff2b7cfc8b823cbfd34bbd7bb90.JPG

DSCN0021.thumb.JPG.9ce1a3d3fcf9365babb2f428a1446692.JPG

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...