Jump to content
Dogomania

Spanie na legowisku


Penek

Recommended Posts

Mam problem z 3-miesięcznym szczeniakiem Border Collie, mianowicie nie chce spać na swoim legowisku. Nie znalazłam rozwiązania problemu w innych tematach ponieważ zazwyczaj wiąże się to ze spaniem w łóżku właściciela, jednak nasza Zoja do łóżka wstępu nie ma a mimo to śpi na podłodze tam gdzie padnie ;D wszelkie próby kończą się na gryzieniu legowiska lub koca, bieganiu z nim po całym mieszkaniu. Dodam też że staramy się wprowadzić klatkę, przebywanie w niej nie stanowi problemu podczas naszej obecności jednak nie chce w niej spać (wyjątek stanowiła 2-dniowa choroba, wtedy chętnie w niej spała w ciągu dnia), legowisko zawsze wyciąga. Co robić? :) Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi! ;)

Link to comment
Share on other sites

Być może zachęcenie psiaka do leżenia na legowisku pomoże, połóż mu dam gryzak, zabawki, gdy tam leży chwal ją, w końcu skojarzy, że jej się opłaca tam leżeć.

Może połóż legowisko w miejscu, w którym ona lubi spać, mój szczeniaczek też wybierał sobie różne, dziwne miejsca, np. w przedpokoju pod szafką z butami;) Może w legowisku jest jej za ciepło, wypróbuj jakiś cienki koc/ręcznik, by się zorientować w czym problem, moja na kocyku nie chciała leżeć, ale chętnie leży i śpi w klatce w małym dywanikiem, bez ciepłego polarku,

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...