Jump to content
Dogomania

Czy ktos stosowal thundershirt? Prosze o porade.


Margo3011

Recommended Posts

Witam, moj pies reaguje lekiem na pewien blizej nieokreslony zapach na spacerze. Zdarza sie, ze unosi wysoko glowe zaczyna wachac i wpada w panike, gdy spaceruje ze mna wystarcza bardzo lekkie szarpniecie zmycza i komenda ,,ej przestan,, i wszystko wraca do normy. Znacznie gorzej jest na spacerze z pozostalymi domownikami, gdy zaczyna wachac wpada w panike i chce rzucac sie do ucieczki ( zachowanie podobne do psa przestraszonego np fajerwerkami). Pani wet poradzila mi zakup kamizelki thundershirt. Bardzo prosze osoby, ktore cos takiego stosowaly o opinie, czy warto to kupic? 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

możesz na początku wypróbować bandaż i trening skupiania na sobie uwagi.

Trudno się wypowiedzieć w temacie nie wiedząc nic na temat psa (rasa, wiek, przejścia etc.). Czy spacerujecie po mieście, czy po polach?

Jeśli masz 100% pewności, że jest to reakcja na zapach, to może warto pomyśleć o przekierowaniu na inny zmysł. Wyrobienie poczucia bezpieczeństwa przy Sobie i treningach na lince. Ciekawe rzeczy są w książce "Strachopies".

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Chodzi o dosyć ścisłe owinięcie psa bandażem (podobnie działają specjalne kamizelki, jednak bandaż jest znacznie tańszy). Trochę ciężko to opisać, ale myślę, że można bez problemu znaleźć więcej na temat tej techniki w internetach, ew. w książce Strachopies.

Czy ma to wywołać jakieś atawistyczne skojarzenia z norą, w której zwierzak ma czuć się bezpiecznie, trudno wyczuć.

Myślę, że jest to bardziej "technika wspomagająca" niż docelowa "kuracja". Podobnie może pomóc obroża DAP.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Kamizelka tundershirt plus instrukcja dla domownikow spelnila swoja role. Nie napisalam wczesniej, spacerujemy glownie po gorach i lakach i niepewnosc zawsze pojawiala sie w poblizu farm na ktorych pasly sie owce. Przy mnie pies czuje sie bezpiecznie, jest odwolywalny i skupia uwage na mnie. Gdy unosil glowe i zaczynal wachac lekka korekta pomagala. Problem pojawial sie gdy spacerowal z inna osoba. Pies jest seniorem prawdopodobnie pochodzi z farmy z ktorej zwial albo zostal porzucony i trafil do schronu.

Od kilku miesiecy nie pojawil sie atak paniki, nie ma juz problemu :) Dziekuje za odpowiedzi.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...