Jump to content
Dogomania

s


werlam

Recommended Posts

49 minut temu, werlam napisał:

Rano jak się jej pokazuje i pyta "co robilas?" chowa się zawstydzona, więc wie że zrobiła źle...

Takie uczłowieczanie psa powoduje więcej problemów niż daje odpowiedzi. Pies NIE ROZUMIE, że źle zrobił, bo się w nocy zesikał. Rozumie, że wstajesz i masz do niego z bliżej nieokreślonego powodu pretensje. Dlatego psów się nie karci, jeśli nie są złapane na gorącym uczynku. Jeśli sytuacja wygląda np. tak, że wstajesz rano, pies przychodzi się przywitać, a Ty zauważasz w tej chwili kałużę i z wyrzutem mówisz "co zrobiłaś?!", to dla psa to nie znaczy sikanie=reprymenda, tylko powitanie = reprymenda.

Po pierwsze zrobiłabym kontrolne badania moczu, żeby wykluczyć podłoże zdrowotne.

Nie wiemy, w jaki sposób pies jest prowadzony, za co i w jakich okolicznościach jest karcony, czy może coś się ostatnio w Waszym domu zmieniło, a to wszystko może mieć znaczenie.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Mój pies nie jest karcony wcale. Jest wypieszczony wymiziany, podkołderny przytulak, którego wszyscy kochają. I własnie tydzień temu zaczął regularnie obsikiwać dywan w korytarzu. Nie dlatego, że jest za późno wyprowadzony i nie wytrzymuje. Potrafi nasikać pół godziny po spacerze. I co ja mam z tym fantem zrobić? Monieq ja wiem, że uczłowieczanie psa nie ma sensu, więc rzuć jakimiś sensownymi poradami.

Link to comment
Share on other sites

Napisałaś,że w nocy często budzi Cię i jest wypuszczana.Rozumiem,że do ogrodu?

Być może coś psa przestraszyło o czym nie wiesz bo może miało to miejsce właśnie gdy psa wypuściłaś w nocy.Nie wiesz czy na pewno pies załatwia się na dworze jak go wypuszczasz bez nadzoru.Pies zazwyczaj ma jedno lub dwa miejsca  w ogrodzie gdzie się załatwi.Może teraz tam nie sika bo coś ją przestraszyło?

Link to comment
Share on other sites

Najpierw zbadać mocz, czy pies nie ma problemów zdrowotnych, a jak wszystko w porządku - to powtórzyć naukę czystości jak ze szczeniakiem. Czyli przez kilka dni nieustannie obserwować i wyprowadzać zanim zdąży zsikać się w domu. I nagradzać sikanie poza domem.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Pisze serio. Wszystkie moje wcześniejsze psy po prostu przychodziły i prosiły na swój sposób ale dość czytelny o spacer. Żeby zaś zaobserwować to co piszesz musiałabym chodzić za psem krok w krok. Nie mieszkam w kawalerce tylko w dużym domu nie mam psa stale na oku do tego mam prace i dwójkę dzieci. Po prostu wychodzę do korytarza a tam plama na dywaniku. Mimo, że pies był wyprowadzony np godzinę wcześniej i się załatwił. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Sytuacja została opanowana. Dołożyliśmy jeden dodatkowy spacer, żeby przerwy były krótsze. Wprowadziliśmy regularne nagradzanie psa za każdy nawet najmniejszy sik. Dywan poszedł do prania i na razie nie problem zniknął.

Inna sprawa, że pies cwaniaczy i potrafi na spacerze udawać, że sika patrząc wyczekująco czy dostanie nagrodę :P 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...