Jump to content
Dogomania

Jak nauczyć psa żeby się załatwiał na dworze?


Amelcia5

Recommended Posts

Jak możesz nauczyć psa sikać na dworze, skoro on siedzi w piwnicy, a Ty chyba nie z nim razem, ale w mieszkaniu. Czy możesz uchwycić moment jak zaczyna on oddawać mocz, skoro go nie widzisz i nie jesteś w stanie w porę zareagować?  Psa w momencie, gdy zaczynał sikać zawsze łapałam i wynosiłam na trawkę i tam  chwaliłam, gdy zrobił to. Nie wolno karać, a cierpliwie uczyć, to jeszcze bardzo młody piesek i normalne, że tak się dzieje. Normalne, że młody psiak częściej oddaje mocz niż dorosły.

Nie wpadłabym na to by trzymać dwumiesięczne szczenię w piwnicy i wymagać od niego, by nauczył się czegokolwiek, skoro nie ma ono dostępu do świata, który kręci się kondygnację wyżej.

Link to comment
Share on other sites

Przede wszystkim poczytaj trochę o podstawach szkolenia psa, o tworzeniu z nim więzi - np. w książce pani Mrzewińskiej "Zwykły niezwykły przyjaciel".

Nie rozumiem, po co brać psa, jeżeli nie ma być on traktowany jako członek rodziny, tylko element piwnicy/podwórka. Psy, a już szczególnie szczenięta, potrzebują kontakt z człowiekiem i różnych bodźców dla prawidłowego rozwoju psychicznego.

Przede wszystkim - nie możesz wymagać od psa czegoś, czego go nie nauczyłaś. On nie rozumie twojej mowy, słów których używasz i nie wie, czego od niego oczekujesz. A 2 miesięczne szczenię będzie się załatwiało za każdym razem, kiedy poczuje potrzebę, bo nie kontroluje jeszcze pęcherza. Powinnaś mieć psa cały czas na oku i wynosić na dwór po każdym przebudzeniu, zabawie, jedzeniu i piciu.

I broń boże żadnego wkładania nosa w kałużę moczu, karcenia bo się zsikał i innych tego typu bzdur, bo to prosta droga do wychowania psa zalęknionego albo agresywnego.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...