Jump to content
Dogomania

barf - ktokolwiek widział, ktokolwiek wie...


dawid_88h

Recommended Posts

po 14 dniach głodzenia psa i kombinowaniu jaka sucha karma nie będzie Jaśnie Panienki w pyszczek gryzła postanowiłem posłuchać głosu rozsądku i przejść na barf...

otóż pojawia się malutki problem... nie wiem do końca jak ułożyć dietę psu... problemem jest kwestia 15% kości (w tej 80% masie odzwierzęcej)
otóż pierwszy zakup planuję zrobić w aspolu - zanim nie doszukam się odpowiednich kontaktów etc. i teraz problem - 

np ten produkt - http://miesodlapsow.pl/wolowina-z-chrzastka-4-x-2-5kg-10kg.html
jak ocenić, ile tu jest mięsa ile chrząstki?
 

Link to comment
Share on other sites

Z tego co czytałam, w mieszankach z aspolu jest zdecydowanie więcej kości/chrząstek niż te zalecane 15%, niestety nie pamiętam dokładnie ile, najlepiej napisz maila do producenta z prośbą o podanie składu mielonek. 

Pamiętaj też, żeby nie wprowadzać kości na samym początku. Przez pierwsze 2-4 dni podawaj psu same żwacze, po tym czasie zacznij dodawać mięso bez kości, później podroby (wątroba powinna stanowić około 2% produktów pochodzenia zwierzęcego, nie więcej by nie przedawkować witaminy A). Dopiero po minimum tygodniu wprowadź do jadłospisu mięsne kości - szyjki, korpusy, skrzydełka, udka, żeberka itp.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Polecam BARF Primex. Moje psy są na tej diecie od dłuższego czasu.

Zmiana karmy.

Jeśli chcemy zmienić sposób żywienia z suchej karmy na Barf, zaczynamy od mielonych żołądków, wołowych lub baranich (dla alergików). Ten etap powinien trwać od 4 do 5 dni. Pozwoli to obniżyć pH żołądka, oraz wspomóc go w produkcji enzymów żołądkowych, tak aby żołądek był w stanie poradzić sobie z kośćmi i dużymi kawałkami mięsa.

Po tym etapie, możemy rozpocząć normalne żywienie.

 Ile razy karmić?

Pokarm spędza w żołądku do 24 godzin zanim zostanie strawiony. Potem wątroba powinna mieć czas się uaktywnić, pracuje intensywnie, ale krótko, spalając tłuszcz na energię. Przy częstym karmieniu, wątroba nie ma kiedy się „włączyć”. Naturalne więc dla psa jest jedzenie rzadziej, ale więcej.

 Szczenięta do 6 miesiąca karmimy 2-3 razy dziennie.

Psy powyżej 6 miesiąca – 1 do 2 razy dziennie.

Psy dorosłe – raz dziennie ( za wyjątkiem ras z głęboką klatką piersiową oraz z innych wskazań zdrowotnych)

Można zastosować karmienie w odstępach 27-28 godzin (24 godziny na trawienie w żołądku i 4 godziny na pracę wątroby), czyli daje to 6 posiłków w ciągu 7 dni.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Dawid,

Nie dajmy się zwariować. Kup po prostu ćwiartkę kurczaka i daj ją zwierzakowi, przy twoim nadzorze na początek. Jak poniżej:

Jeśli chcesz sobie bardzo uprzykrzyć życie (i to zupełnie niepotrzebnie) to stosuj zasady BARF. Natomiast jeśli chcesz mieć zdrowego spa i czerpać radość bez marnowania czasu na wyliczanki dietetyczne, to po prostu karm pas tym na co ma ochotę. Wrzuć do miski przykładowo ćwiartkę z kurczaka, kawałek mięsa z indyka, wołowego lub wieprzowego (wiem, wiem.. zaraz się niektórzy oburzą..), kawałek żwacza i trochę sałaty. Możesz dodać całe jako do tego. I to wszystko. Staraj się psu zmieniać jadłospis co trzy dni i ot cała filozofia. Mój 26 kg 4-letni bullowaty zjada od 600-1200 gram zwierzęcego pożywienia dziennie, codziennie w innej ilości i składzie. Taki sposób żywienia gwarantuje 100% zdrowie. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...