Jump to content
Dogomania

8 letnia suczka, której zmarła właścicielka


Żabulinka

Recommended Posts

Witam!

Proszę o pomoc przy pracy z 8 letnią suczką, której Pani niedawno (3 tyg. temu) zmarła. Sunia jest przekochana, uległa, zdecydowanie woli kobiety niż mężczyzn. Długo była sama w domu właścicielki, gdyż ta przebywała w szpitalu. Ktoś od czasu do czasu przyjeżdżał, dokarmiał ją i wypuszczał na dwór. Na ten moment sunia bardzo boi się smyczy, na jej widok ucieka i cała się trzęsie. Na spacerach najpierw chodziła szybko, byle przed siebie, teraz jest troszkę lepiej, ale boi się otoczenia. Puszczona luzem ucieka. Jest u mnie od 3 dni, na dworzu jeszcze się nie wysikała, kupki nie było wcale. Wczoraj zaczęła jeść, więc myślę, że to kwestia czasu. Nie bawi się w ogóle, nie chce jeść żadnych smaczków (więc nie mam jej czym nagrodzić czy przekupić). Ogólnie jest bardzo wystraszona, co jest zrozumiałe w tej sytuacji, ale proszę o rady jak pomóc jej otworzyć się na otoczenie i dać do zrozumienia, że powinna się załatwiać na podwórku (mieszkam w bloku, a ona całe życie spędziła w domu).

Pozdrawiam!

Link to comment
Share on other sites

Suni zawalił się całyświat,daj jej czas ,cierpliwośc I łagodność.Ma jakieś potężne lęki,nie wiadomo czym/przez kogo -  wygenerowane.Nie wychodziła na spacery?Nie załatwiała się na zewnątrz?Boi się tak bardzo smyczy? (bicie?) Wygląda na to,że albo jest niezsocjaliziowana,albo przeżyła jakąś ostrą trauma,poza utratą opiekunki.

Jeśli ma u Ciebie zostać - pewnie trzeba jej poswięcić sporo czau,żeby zaufała I otworzyła się.Powodzenia!

Możesz też uzys\kać pomoć od dobrego szkoleniowca,ktory przyjrzy sie problemom.Ale ja stawiałabym na czas,jeszcze troche,niech przekona się,że ta konkretna podłoga I kanapa nalezy do niej.

Link to comment
Share on other sites

Przyłączam się do opinii Bou - suni potrzeba czasu i spokoju. Nie da się jej otworzyć póki nie poczuje się bezpiecznie. Jeśli zaczęła jeść to dobry znak. Bądź przy niej spokojna i na razie pozwól jej poznać nowe miejsce. Dla niej to ogromny szok. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...