Jump to content
Dogomania

Jakie szelki dla psa wybrać?


liska98

Recommended Posts

Hej mam pytanie mam psa 1,5 rocznego mieszańca westa i mamy już juliusyK9 te z siodełkiem,ale stwierdzam,że we wakacje będzie jej w nich po prostu za ciepło.

Nie wiem jakie szelki wybrać,mają być tajie na co dzień,trenujemy frisbee i jesteśmy początkujące w agility oraz amatorsko biegamy.

Myślałam o guardach,a Wy co myślicie?

guardy,norwegi czy jakieś najwyzklejsze (spotkałam się z nazwą treningowe po prostu)

12992350_996525183758423_256934946_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Na lato najlepsza obróżka, najchłodniejsza :) Jeżeli chodzi o szelki, to tak serio krój nie ma największego znaczenia, tylko dopasowanie. Bo każde, nawet najdroższe, ale źle dobrane szelki będą przeszkadzać. Do biegania są dobre norwegi, ponieważ kółko do smyczy jest ruchome, i ustawia się adekwatnie do tego jak trzymamy smycz, z guardami jest podobnie ,tyle, że kółko (najczęściej półkole) jest umieszczone w jednym stałym miejscu. Szelki treningowe, to tzw. szelki easy walk, czyli szelki służące do oduczenia psa ciągnięcia na smycz. Są też tzw. step-iny, wkładane przez łapki, zapinane na górze. Tak jak wspomniałam, liczu się dopasowanie, a nie konkretny krój. Jedni wezmą norweskie, bo mają rączkę, inni wezmą guardy, bo coś tam :D Jako właścicielka małego, niskopodłogowca, stwierdzam, że każde brudzą się tak samo, no może norwegi nie, bo tylko spód :D Jakbyś miała jakieś pytania, pisz śmiało na pw, albo na pw stronki Xeny > klik

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 7 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...