Jump to content
Dogomania

Guz sutka u 13-letniej suczki


hubiziom5

Recommended Posts

Witam od pewnego czasu mojej suczce zrobił się duży guz na sutku. Miała go już wcześniej ale teraz jej się bardzo i gwałtownie powiększył. Suka schudła, lecz jest w dobrej formie. Ma ona 13 lat i boję się usuwać guza, ponieważ może się nie wybudzić z narkozy. Prosiłbym o doradzenie mi co zrobić.

Link to comment
Share on other sites

Zdaj się na opinię weta,dobrze byłoby wiedzieć,czy ta zmiana jest złośliwa (pobranie wycinka do badania).A skąd wniosek,że nie wybudzi się z narkozy?Sunia na cos choruje,poza tym,że jest starszą panią?

Na Twoim miejscu zasięgnęłabym opinii dwóch różnych weterynarzy.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

I jak tam sunia, co zdecydowałas?

Moja jamniczka 12lat własnie przeszla operacje usuniecia guza z sutka( guz w stanie zapalnym który pekał ) równiez bardzo się bałam operacji, ale nie było wyjscia. Zrobilam szereg badan przed, echo serca, rtg czy nie ma przerzutów , badania z krwi.

Wyniki wyszły dobre, więc podjełam decyzje o operacji, sunia narkoze zniosła bardzo dobrze, operacja polegała na usunieciu guza sutka wraz z całą listwa mleczną i węzłem chłonnym, plus sterylizacja.

Teraz czekamy na wyniki histopatologiczne.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Niestety musiałem uśpić sunię. Chudła w oczach, miała już przerzuty,  dosłownie zjadał ją ten guz i nie pozwoliłem jej cierpieć. Mój błąd, za długo zwlekałem i bardzo tego żałuję. Dziękuję że staraliście się mi pomóc. 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...