Jump to content
Dogomania

Peoblem z raną po operacji przepukliny brzusznej


adivina

Recommended Posts

Witam,

mam spory problem z moim shih tzu. W dniu 08.04.2016 r. miał operowaną przepuklinę brzuszną, która z kolei była wynikiem poprzedniego zabiegu wyciągnięcia połkniętej kości. Podczas operacji została założona siatka przepuklinowa. Od dnia zabiegu piesek czuł się bardzo źle i nie chciał nic jeść. Jednocześnie rana wyglądała ok, nie było też podwyższonej temperatury...

W dniu 13.04.2016 r. rano z rany zaczął się bardzo duży wysięk (plama pod śpiącym pieskiem była ogromna!). Natychmiast udałam się do weterynarza. Okazało się, że od zewnątrz szwu zrobiła się dziura, przez którą wypłynął ten bladoróżowy płyn. Plusem całej sytuacji jest to, iż natychmiast po wypłynięciu tego zebranego płynu pies poczuł się dobrze, ożywił się i zaczął jeść. Dzisiaj obok pierwszej dziury pojawiła się druga na kolejnym szwie. Teraz już tylko lekko sączy się/pokapuje  z nich płyn. Rany są przepłukiwane antybiotykiem, został również podany antybiotyk dożylny.

Co mogło się stać, że wewnątrz zebrało się tyle płynu, że aż spowodował on rozerwanie skóry przy szwie? Czy można było temu zapobiec? I jak należy teraz prowadzić leczenie, aby wszystko się wygoiło i nie doszło do kolejnych komplikacji....?

Bardzo proszę o opinię jeżeli ktoś miał podobną sytuację albo się na tych kwestiach zna, gdyż bardzo się martwię a piesek już dużo przeszedł, wycierpiał i nie  chcę aby się więcej męczył :-(

Link to comment
Share on other sites

Współczuję,ale tu moze sie wypowiedzieć tylko wet - chirurg,który obejrzy ranę pooperacyjną.Wydaje się,że antybiotykoterapia prowadzona jest zgodnie ze sztuką,ale jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości - odwiedz drugiego weta zajmujacego się chirurgią miękką.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...