Jump to content
Dogomania
tamb

Wątek zbiorowy tymczasowiczów i zwierzaków, które zostały przez zasiedzenie u tamb.

Recommended Posts

Jest bardzo delikatna i łagodna. Nie załatwia się w domu, co mnie zaskoczyło biorąc pod uwagę, ze w schronisku spędziła 8 lat. Jeszcze bardzo się boi ale coraz mniej. Trzeba ją odchudzić bo w schronisku nie ruszała się z miejsca.

Uznaliśmy, że psa mniej więcej tej samej wielkości i w podobnym wieku co nasze możemy wziąć. Jedyny warunek to brak agresji do psów, kotów i nas. No i suczka bo jedyny młody pies (Reks - 7 lat) byłby zazdrosny. Poza Reksem wszystkie psy są w przedziale wiekowym 11-15 lat i wszystkie aktualnie są na chodzie. Nie chcieliśmy staruszka ledwo chodzącego, który by nas uwiązał w domu i zniewolił (przerabiałam to przez ostatnie lata jak staruszki umierały). Chodziło o psa bez szans, żeby pomóc ale na tyle na chodzie, żeby przy nim spokojnie żyć i wychodzić z domu na kilka godzin. A w podobnym wieku do pozostałych bo liczę się z tym, ze za kilka lat znowu będę uziemiona w domu bo kilka będzie niedołężnych więc na jedno mi wychodzi, czy będę pracować 24 godziny na dobę przy 3 czy przy 5. Depresję po umieraniu też zniosę w jednej pigułce bo myślę, że znowu będzie seria. Ale zanim to nastąpi liczę na kilka lat spokoju i stabilizacji. A wzrost podobny bo moje boją się dużych psów no i koszty jedzenia przy dużym większe. Tak, ze przemyślane aż do bólu.

moje przemyslenia, w czerwcu zmarl nasz 17-latek, Kira, tez papilion ma wprawdzie 12 lat ale zdiagnozowano raka linfy i przerzuty na watrobe, a 4 lata temu miala wycinane guzy z listwy mlecznej, dlatego nie nadawala sie juz do dalszego rozrodu u poprzedniego wlasciciela. Wzielismy ja do nas, ale leczyc nie ma juz co. Zostanie nasza sunia 8 letnia, do ktorej tez bede szukac odpowiednio starego psiaka. My sami zreszta tez jestesmy starzy i szczeniak nie wchodzi w "gre". Ciociu tamb, jestes wspaniala.