Jump to content
Dogomania

Dobre karmy ?


DianaiNero

Recommended Posts

Witam chciałabym się spytać czy kary tych firm są dobre ? ( w sensie jakości ) : Bosch , Hills , Royal , Brit , Terra Canis , accana , wolf of windersed , Josser, Olivers , nuttra nugets , nutra gold , Taset of the wild , Eukunaba , Enova , animal gre free ? 
Serdecznie dziękuje za opinie :)

Link to comment
Share on other sites

Bardzo dobre: Acana, Taste of the Wild (z zastrzeżeniami), Wolf of Wilderness.

Dobre - Animal Grain Free. Te karmy mają w większości przypadków taki sam skład, jak AlphaWolf.http://www.kocimietka.pl/55_alphawolf

Polecam jeszcze spoza tej listy Essential - od jakichś trzech tygodni nim karmię i jestem, jak na razie, bardzo zadowolona. http://www.kocimietka.pl/158-essential

Link to comment
Share on other sites

Na pewno odpuściłabym sobie hillsa, royala, eukanubę.

Jeśli brit, to linia care (u mnie ostatnio szał robi wersja z dziczyzną), a jeśli bosch, to linia "soft".

Przede wszystkim lepsze są karmy bez zbóż w składzie i w których źródłem białka jest "mięso" - najlepiej jeśli wskazane jest procentowo mięso suszone (np. z tych 40% drobiu w wolf of wilderness faktycznie będziesz miała może 10%? faktycznie mięsa w karmie).

No i lepiej unikać "produktów pochodzenia zwierzęcego", bo to takie śmieci jak kopytka, wełna czy pióra.

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

O 12.04.2016o18:23, Anka K napisał:

Po co Ci informacje o tylu karmach. Wpisz sobie w wyszukiwarkę nazwę a wyskoczą Ci opinie. Wymieniłaś karmy z totalnie różnych półek jakościowych i cenowych.

Ponieważ te karmy mnie zainteresowały i chce się dowiedzieć o nich :)

Link to comment
Share on other sites

Dobra karma jako główny składnik powinna zawierać konkretnie nazwane mięso wraz z przynależnym mu tłuszczem, podroby, ryby, unikamy natomiast karm gdzie w składzie widnieją "produkty pochodzenia zwierzęcego", "produkty mięsne" itp. - są to przeważnie najgorsze odpady poubojowe. Powinna również zawierać warzywa i owoce - najlepiej w ilości do 20%, jaja, dodatki witaminowe i mineralne. Unikamy zbóż, cukru, konserwantów, aromatów i barwników. Dobrze by w karmie znajdował się również olej z ryb (np. z łososia), jako źródło kwasów tłuszczowych omega 3. 

Moim zdaniem jedną z najlepszych karm jest Ziwipeak ale warto przyjrzeć się też takim jak: Orijen, Purizon, Applaws, Carnilove, a z mokrych: GranataPet, Terra Canis, Lily's Kitchen, Dogz Finefood. 

Link to comment
Share on other sites

Dla psów bardzo dobre są karmy Artemis, mój pies zajada od dłuższego czasu i mogę te karmę szczerze pochwalić, jest bogata w same dobre i odpowiednie składniki dla rozwoju i zdrowia psa. Suche karmy zamawiam od razu w większych ilościach na dłuższy zapas, tutaj między innymi można je znaleźć https://propetsklep.pl/pl/c/karmy-suche/15  Trzeba sprawdzać jakie składniki zawiera karma, powinna być bogata w odpowiednie witaminy.

Link to comment
Share on other sites

5 godzin temu, Marik napisał:

Dla psów bardzo dobre są karmy Artemis, mój pies zajada od dłuższego czasu i mogę te karmę szczerze pochwalić, jest bogata w same dobre i odpowiednie składniki dla rozwoju i zdrowia psa. Suche karmy zamawiam od razu w większych ilościach na dłuższy zapas, tutaj między innymi można je znaleźć https://propetsklep.pl/pl/c/karmy-suche/15  Trzeba sprawdzać jakie składniki zawiera karma, powinna być bogata w odpowiednie witaminy.

Artemis jest też tu: http://www.kocimietka.pl/70-artemis-dog

Link to comment
Share on other sites

Super, zawsze to jeden sklep więcej w moim polu manewru jeśli chodzi o zakupy karmy :) Chodź propetsklep.pl jest już przeze mnie sprawdzony, wiele razy tam zamawiałem, a co jak co, ale karmę dla psa to wolę kupować w sprawdzonych i dobrze cenionych sklepach.

Link to comment
Share on other sites

O 20.04.2016o12:39, Marik napisał:

Super, zawsze to jeden sklep więcej w moim polu manewru jeśli chodzi o zakupy karmy :) Chodź propetsklep.pl jest już przeze mnie sprawdzony, wiele razy tam zamawiałem, a co jak co, ale karmę dla psa to wolę kupować w sprawdzonych i dobrze cenionych sklepach.

Zamawiałem generalnie w różnych sklepach, nie tylko w jednym, karmy artemis z propetsklep podawałem moim psom przez jakiś czas, faktycznie jest zdrowa z tego co widziałem po moich psiakach. Teraz gdy mam tylko jednego psa to już nie kupuję karmy w większych ilościach na zapas, głównie to teraz zaopatruje się w karmy z supermarketów, czasem zamówię w internecie jakąś większą żeby potem nie dźwigać ze sklepu.

Link to comment
Share on other sites

Ja akurat znam kocimietkę a propet nie :) ale nie znam też karmy Artemis. Oglądałam ją ale nigdy nie kupiłam, widziałam, że ma dobre rankingi i miałam kiedyś próbkę ale była za mała aby ocenić karmę, smakowitość - szału nie było (szczególnie u małego)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Obydwa sklepy są dla mnie znane, lecz z kocimiętki zamawiałem tylko raz, jakoś ten sklep nie budził we mnie zaufania, może przez niezbyt ładny design strony :D Propet równie znany, lecz przeze mnie bardziej ceniony. Niedługo prawdopodobnie znowu zacznę kupować stamtąd karmę, bo zapowiada się, że będę miał szczeniaczka :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...