Jump to content
Dogomania

Próba otrucia psa - nic nie wiadomo mimo wyników...


Madie

Recommended Posts

Dziś około 21 20 moje dziewczyny wyszły na ogródek. Po 1, 5 minuty (chciałam je tylko na chwile odizolować od salonu i odsikać przed kolacją) wróciły i dostały jeść. To jest 1,5 minuty, której sobie nigdy nie wybaczę. KTOŚ podrzucił nam do ogródka kiełbasę z nieznaną zawartością, ale nic standardowego (żadnych haczyków, zyletek, sznurków, filoletowych kapsułek) -  przezroczyste, wypełnione białym granulatem tabletki. 

Dowiedziałam się o tym 15 minut później kiedy moja Panda po zjedzeniu kolacji zwymiotowała chlustając na prawo i lewo wszystkim co dziś zjadła i KIEŁBASĄ, której zjeść prawa nie miała u nas. Ponieważ dziewczyna nie jest spuszczana ze smyczy bez kagańca jasne było, że zeżarła poza spacerem. Szybko przeszukaliśmy ogródek i znaleźliśmy jeszcze dwa kawałki kiełbasy, w tym jedną z  ww. tabletkami. 

Pandzie zostało wdrożone wczesne leczenie (aczkolwiek mimo podania leków przed chwilą zwymiotowała mi krwią i tylko czekamy aż wet oddzwonie i potwierdzi zasadność przyjazdu a potem na transport) a Sadzę obserwujemy. 

 

Oboje z TŻtem chcemy zgłosić jutro z samego rana ten fakt na policję. Mamy co prawda różne opinie na temat tego wydarzenia, ale tak naprawdę mam w głębokim poważaniu kto i dlaczego. Chcę tylko tego skur%$&*(m  dorwać i zabić, najchętniej własnoręcznie. Na siebie tez nie mogę patrzeć chwilowo.

 

Ale do rzeczy. Czego mogę oczekiwać od policji po przyjęciu zgłoszenia? Czy ja mam iść do nich? Czy mam wezwać ich na miejsce? Jak stróże prawa podchodzą do takich zgłoszen i czego mam się wystrzegać? Czy komuś udało sie kiedyś namierzyć zwyrodnialców? 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Siedzimy od ładnych kilku godzin w multivecie z panda, sadza w domu. Nerki i wątroba nie ruszone, krwawienie z przewodu pokarmowego jest. Czekamy pod któraś kroplówką na wynik koagulacji. Pandusia trochę mniej jak scierka. Temperatura podwyższona , tak samo leukocyty. Wodo i jadłowstręt ale to ponic normalne.

 

Zostawiliśmy do badań te tabletkę . sprawami z policją zajmuje się tz 

Link to comment
Share on other sites

Jesteśmy w domu od jakiegoś czasu, ale musieliśmy z TZtem odespać nieprzespaną noc. 

Panda ma w wynikach ma tylko na razie na granicy normy parametry wątrobowe i sporo leukocytów. Reszta w normie. Dostała cały koktail leków i kroplówki. Badanie szarpnęło nas po kieszni masakrycznie (500zł za testy) - wyniki od 10-14dni, więc do teraźniejszego leczenia nie przyda się wcale. Ale chcemy wiedzieć. Jutro powtórka z rozrywki w lecznicy, jakby się coś działo mamy normalnie przeyjeżdżać. Martwi mnie też kaszel Pandy i chrząkanie, ale to ponoć od wielu wymiotów. 

 

Link to comment
Share on other sites

Madie, dopiero teraz znalazłam wątek. Bardzo Ci współczuję i Twoim suniom :( Policja podchodzi bardzo różnie niestety. Niedawno dostałam do rąk opracowanie naukowe prawników z kilku fundacji pt."Jak Polacy znęcają się nad zwierzętami" i wyniki starystyk są przerażające. :(  Na pewno dobrze by było, aby zagrożenie było nie tylko dla psów, ale na przykład też dla dzieci (nie zdarzają się czasami jakieś dzieciaki w Waszym ogrodzie?), ale może będziecie mieli szczęście trafić na wrażliwy komisariat. Teraz policja i tylko policja decyduje o wszczęciu jakiegokolwiek postępowania o znęcanie się nad zwierzętami (to również bardzo ważne, żeby wykazać, że ktoś świadomie naraził psy na cierpienie, czyli, żeby wiedzieć co to świństwo w kiełbasie i wiedzieć, że jest szkodliwe). 

Pozdrawiam Wam mocno, trzymajcie się!

Link to comment
Share on other sites

Straszne to wszystko co piszesz. Najważniejsze teraz, by psy doszły do zdrowia, a później tylko spacer z Wami lub bieganie po ogrodzie w kagańcu i ciągła kontrola terenu. No chyba że znajdą tego zwyrodnialca. Życzę, by wszystko się ułożyło.

Link to comment
Share on other sites

Badaliśmy krzepliwość - OK. Erytrocyty i hemoglobinę - OK. W niedziele w nocy i w poniedziałek. Były tylko krwawe wymioty i nic więcej. Stąd tyle leków przeciwkrwotocznych. 

Od wtorku wieczorem pies załatwia się krowimi, krwawymi plackami. Nie wymiotuje. Wczoraj musiałam jej na chama antybiotyk podać - Panda ma całkowicie białe dziąsła://////

Bardzo szybko sie męczy (ale dla niej juz jest upał...) na spacerach słaba. Nie wiem czy dzis przetaczanie nas nie będzie czekało, albo jakieś krwiotwórcze preparaty.

 

Najgorsze jest to że ja wyjezdzam na 10 dni:///// Mój TŻ zostaje. 

Link to comment
Share on other sites

Madie,a sprawdzaliście,czy przypadkiem,dodatkowo - babeszjoza ją nie dopadła? (objawy jak z książki...) Skoro przez trzy dni pojawia sie krew w wymiotach I stolcu,to parametry musiały spaść,a ile ma płytek?

Link to comment
Share on other sites

Tak baryt, ostatnie 3 dni dostawała na "uszczelnienie naczyń".

Mój TŻ jest z nią tam teraz. Panda musi na dłużej pobyć w lecznicy, ponoć nie ma w ogole czerwonych krwinek. Ma miec transfuzję. 

NIe wiem co mus być aż tak źle skoro oni psa znają (wiedzą jak "kocha" wetów) i nadal upierają się przy zostawieniu CAO,który chce ich zagryźć nawet przez kaganiec w szpitalu... Ale wynikow nadal nie mam, a TŻ jest zbyt kulturalny zeby opierdzielić jak trzeba...

 

:edit: Sadza ma zapalenie jelit, ale w porownaniu z Pandą jest okazem zdrowia...

Link to comment
Share on other sites

A jednak mam - właśnie doszły. Odchylenia są takie:

PANDA

Erytrocyty 2,06 T/l        5,5-8,0   L

Hemoglobina 4,05 mmol/l     7,45 - 11,17   L

Hematokryt 0,20 l/l               037 - 0,55 L

Białko całkowite 27 g/l   55-75  L

Albuminy 19 g/l 29-43

 

Badania na babeszję jednak NIE było. Poproszę o nie. Teraz

 

 

Link to comment
Share on other sites

Sadza:

 

Leukocyty 12,90 G/l 6,0 12,0 H

Hematokryt 0,35 l/l 0,37 0,55 L

RDW 21 % 14 19 H

Płytki krwi 186 G/l 200 580 L

Limfocyty 34 % 12 30 H

AlAT 198,0 U/l 3 60 H

Mocznik 77,0 mg/dl 20 45 H

Białko całkowite 50,0 g/l 55 75 L

Link to comment
Share on other sites

O 8.04.2016o16:34, bou napisał:

Madie,a sprawdzaliście,czy przypadkiem,dodatkowo - babeszjoza ją nie dopadła? (objawy jak z książki...) Skoro przez trzy dni pojawia sie krew w wymiotach I stolcu,to parametry musiały spaść,a ile ma płytek?

Płytki Panda ma lepsze niż Sadza.Też w dolnej granicy normy, ale jednak w normie...

Link to comment
Share on other sites

Wyniki Pandy są złe,ale to pewnie wiesz.Czy to mogła byc trutka na szczury?Czy weci nie wspominają o transfuzji?

Nie rozumioem,jak mozna pominąć obejrzenie kropli krwi pod mikroskopem...Tyle starczy,zeby rozpoznać obecność pierwotniaka (babeszjoza).

No nic...trzymam kciuki,żeby wyzdrowiała,obie niech zdrowieją.

 

Link to comment
Share on other sites

Myślę, że mogły być to też jakieś leki przeciwzakrzepowe, ludzkie, którymi naszpikowano kiełbasę. Zjedzone w dużej ilości również mogły spowodować krwotok i uszkodzenie wątroby. Nie wiem, czy występują w postaci takiej, jak opisałaś.

Przejrzałam dostępne trutki na gryzonie - nie znalazłam kapsułek z białym granulatem. Trzymam kciuki za pomyślne leczenie, krótkie nie będzie, ale najważniejsze, by okazało się skuteczne. 

Link to comment
Share on other sites

Wklejam wyniki z niedawna. Wydaje się, że jest lepiej (?)

Panda pod kropówkami w izolatce (inaczej weci nie daliby rady pracować a inne zwierzaki spać...). Był u niej specjalnie mój zaufany wet - ponoć czuje się dobrze. 

 

Morfologia

Leukocyty 13,20 G/l 6,0 12,0 H

Erytrocyty 3,01 T/l 5,5 8,0 L

Hemoglobina 3,90 mmol/l 7,45 11,17 L

Hematokryt 0,19 l/l 0,37 0,55 L

 

 Rozmaz manualny wg Schillinga:

Pałeczkowate 8 % 0 3 H  ~

Zasadochłonne 1 % 0 0 H

Obraz krwinek czerwonych: Anizocytoza Dość znaczna Oligochromia Nieznaczna

Białko całkowite 42,0 g/l 55 70 L

Albumina 23,0 g/l 29 43 L

Koaguologia PT (czas protrombinowy) 12,6 sek 7 10 H

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...