Jump to content
Dogomania

ravenlonn

Recommended Posts

Witam,

Właśnie założyłam stronę na facebooku dotyczącą spacerów z psem w Zabrzu i okolicach. Dlaczego powstała ta strona? Mam psa od 9 miesięcy i z tego co zauważyłam wielu właścicieli psów boi się jakichkolwiek interakcji swoich psów z innymi. Z pewnością każdy posiadacz psa zna miejsca gdzie często przewijają się psy skore do zabawy. Ale nie zawsze można je spotkać.

Dlatego powstała ta strona: aby nasze pociechy mogły poszaleć razem! Jest to jedna z najlepszych i najbardziej meczących czynności dla nich! Dodatkowo uczą się jak się zachowywać w grupie.

Na stronie będą zamieszczane dni i miejsca spotkań na terenie Zabrza i okolic. Można również samemu zaproponować spacer, znaleźć sobie kompana do spacerów i przyjaciela dla naszego psa.

Gorąco zapraszam do polubienia strony wszystkich posiadaczy psów w Zabrzu i nie tylko :)

www.facebook.com/Spacer-z-psem-Zabrze-1749718248573811/?ref=aymt_homepage_panel
Jak narazie strona jest pusta ale spokojnie, jesteśmy w trakcie jej tworzenia

Link to comment
Share on other sites

Dokładnie. Ja niestety bardzo rzadko spotykam się z właścicielami, którzy są chętni, żeby psy się pobawiły. Zapewne mają swoje powody, nie będę ich krytykować ani oceniać. Moja Kia jest niestety troszkę nieokrzesana przez bardzo mały kontakt ze swoimi krewniakami. Jak widzi psa na spacerze to aż ją trzęsie z podniecenia. Kia to owczarek australijski, więc spotkania z innymi psami są dla niej świetną formą do wybiegania się. Dodatkowo ma 9 miesięcy i jeszcze zachowuje się jak szczeniak (tj. potrzebuje wzorców, żeby zacząć się uczyć psich manier). Dlatego też postanowiłam wziąć sprawę w swoje ręce i spróbować organizować spotkania dla naszych pociech :)

Link to comment
Share on other sites

To moja Lena ma to samo :) Jak widzi innego psa na spacerach z odległości 500m to jest taka spięta, trzęsie ją i zaczyna szczekać na inne psy :D Ale krzywdy nie zrobi :) Niedawno była przez jeden dzień pod opieką znajomej która ma 4 psy i bardzo dobrze się z nimi dogadywała :)

Link to comment
Share on other sites

A ma częsty kontakt z innymi psami? Słyszałam, że im większy kontakt z rodakami, tym mniejsza ekscytacja na ich widok. I w naszym przypadku się to sprawdza. Kia była na 3 dni w hotelu dla psów i nie reaguje już aż tak na inne psy bo miała z nimi ciągły kontakt. Ale zapewne do czasu, aż nie zacznie jej znów brakować kontaktu z innymi psami

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...