Jump to content
Dogomania

Kundelek


szyszunia157

Recommended Posts

Hej. Mam kundelka, który ma 8 tygodni i waży obecnie 3,5 kg. Jaka będzie docelowa waga kundelka? Nie wiem ile dawac mu karmy, bo jadlby dużo. Niestety na opakowaniach jest waga doroslego psa a ja nie mam pojecia jaka ona bedzie. Piesio juz w tej chwili przerasta rodzicow. Wiec doszly geny dziadkow so glosu.

Link to comment
Share on other sites

Mój gończy polski w tym wieku był niewiele większy - więc to będzie na  moje oko średni pies, tak gdzieś 50-60cm. Jeśli chodzi o dawkowanie karmy, to bym wagowo celowała w 25kg, powinno być ok. Dodatkowo dobrym pomysłem jest kontrolowanie "grubości" szczeniaka - wiadomo, że maluchy są zwykle grubiutkie, ale trzeba wiedzieć, kiedy to już nadwaga - bo nadwaga w tym wieku zdrowa nie jest (zresztą, w żadnym wieku nie jest zdrowa). Najlepiej oceni to weterynarz - a wtedy, gdyby psiak był za chudy lub za gruby, zwiększ lub zmniejsz ilość karmy i obserwuj psa. Każdy pies jest inny więc taka obserwacja jest dobrym sposobem :) Oczywiście pamiętaj o dzieleniu dziennej porcję karmy na kilka (4-5) mniejszych, z czasem można karmić rzadziej (dorosłego psa 2 razy).

A tak przy okazji, to śliczny psiak :)

Link to comment
Share on other sites

Godzinę temu, bou napisał:

Szyszuniu - kupuj mu karmę dla szczeniąt (puppy),to bardzo ważne,z tego co piszesz kupujesz karmę dla dosroslych psów,to błąd.

Właściwie to na karmach dla szczeniąt też jest podana docelowa waga dorosłego psa. Ja właśnie w ten sposób to zrozumiałam, ale najlepiej, jak autor wątku się wypowie.

Link to comment
Share on other sites

40 minut temu, Victoria457 napisał:

Właściwie to na karmach dla szczeniąt też jest podana docelowa waga dorosłego psa. Ja właśnie w ten sposób to zrozumiałam, ale najlepiej, jak autor wątku się wypowie.

Oczywiście,że kupuje karmę dla szczeniąt -Fitmin Mintence Puppy dla ras małych ( bo rodzice byli mali) ale następna paczka będzie wtakim razie dla średnich psiaków. I w tabeli jest waga docelowa dorosłego psa i w ktorym miesiacu ile ma być podawane.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

44 minut temu, bou napisał:

Tu jest tabela dawkowania,sprawdz dokladnie swoją karmę,tez musi byc wiek psa w tyg.lub m-cach i wielkosc porcji.

http://www.fitmin.pl/pl/psy/fitmin-program-zywieniowy/mini/fitmin-mini-puppy.html

Dokładnie mam tą karmę. Kupiłam worek i przesypałam go do szczelnego pojemnika ale fotke tabeli zrobiłam. Tylko nie wiedziałam jaki duży będzie bo w tej tabeli jest waga dorosłego psa.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...