Jump to content
Dogomania

Zakup szczeniaka w pl i wyjazd do Niemiec


Marmag

Recommended Posts

Witam, jakie dokumenty musi posiadać szczeniak yorka zakupiony w hodowli polskiej w trakcie wyjazdu do Niemiec? Gdzie trzeba go zarejestrować, ile trwa wyrobienie dokumentów niezbędnych? Planuje jechać po psa dosłownie na dwa dni, czy zdaze załatwić paszport i chip? Coś jeszcze muszę wiedzieć? 

Link to comment
Share on other sites

Szczeniak musi być zaszczepiony przeciwko wściekliźnie, czyli musi być w wieku 3 miesięcy lub więcej, żeby mógł zostać zaszczepiony. Do tego musi mieć chip i paszport. To cała niezbędna dokumentacja, żeby zabrać psa do Niemiec. Potem, już tylko rejestrujesz psa u siebie w mieście, uiszczasz opłatę (każdy land ma inną opłatę za psa) i to wszystko ;)

Link to comment
Share on other sites

Moja wetka (bo to weterynarz wydaje paszport) dała mi go od ręki, więc myślę, że tego samego dnia powinniście go mieć ;)

Dowiedz się u siebie w gminie, czy nie jest wymagane też ubezpieczenie na psa ;) Planujesz yorka, więc to mały pies. Jednak u nas było "mile widziane" ubezpieczenie za psa, bo pies duży, może ugryźć, może spowodować szkody jak wpadnie na ulicę itp. Obowiązku nie ma, ale wiem, że niektóre landy nalegają na takie ubezpieczenie ;) To nie są duże koszty, bo ja za swoją ONkę płacę coś ponad 8euro miesięcznie, ale warto się tego  dowiedzieć ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...