Jump to content
Dogomania

Pilnie potrzebna pomoc, schronisko nie chce zwrócić psa


kulek_7

Recommended Posts

Witam, proszę o pomoc.

Sprawa wygląda tak że pies uciekł i znalazł się w schronisku. Niestety nie posiadał chipa a po 14 dniach został adoptowany za granicę. Właściciel namierzył psa niestety dopiero dzień później. Schronisko odmawia cofnięcia adopcji. Co należy zrobić w tej sytuacji, jak odzyskać psa? Pilnie proszę o każdą poradę.

Link to comment
Share on other sites

A czy właściciel posiada jakieś dokumenty psa (np. książeczkę zdrowia) albo zdjęcia, na których jest razem z psem?

Jeśli pies nie był w żaden sposób oznakowany, jak piszesz, to nie ma możliwości udowodnienia, że pies należy do danej osoby. I tu jest problem... Może warto gdzieś to nagłośnić? Pozew sądowy raczej by nic nie dał  - nie wiem, czy się nie mylę, ale wedle prawa pies w schronisku po tych 14 dniach jest uznany jako bezpański i może zostać wydany do adopcji - a w takim przypadku nie ma zbyt dużej szansy na odzyskanie go... No chyba, że nowi właściciele sami zgodzą się oddać. 

Link to comment
Share on other sites

16 godzin temu, Victoria457 napisał:

A czy właściciel posiada jakieś dokumenty psa (np. książeczkę zdrowia) albo zdjęcia, na których jest razem z psem?

Jeśli pies nie był w żaden sposób oznakowany, jak piszesz, to nie ma możliwości udowodnienia, że pies należy do danej osoby. I tu jest problem... Może warto gdzieś to nagłośnić? Pozew sądowy raczej by nic nie dał  - nie wiem, czy się nie mylę, ale wedle prawa pies w schronisku po tych 14 dniach jest uznany jako bezpański i może zostać wydany do adopcji - a w takim przypadku nie ma zbyt dużej szansy na odzyskanie go... No chyba, że nowi właściciele sami zgodzą się oddać. 

Tak, dokument i zdjęcia są.

 

18 minut temu, Beatrx napisał:

a niby skąd dostaliście dane nowego właściciela? przecież schronisku nie wolno ich podawać każdemu kto się zgłosi...

Oczywiście że schronisku nie wolno, udało się to ustalić prywatnie.

Link to comment
Share on other sites

O 29.03.2016o09:50, kulek_7 napisał:

Oczywiście że schronisku nie wolno, udało się to ustalić prywatnie.

powiem tak: gdyby ktokolwiek wywlókł mi psa gdziekolwiek, a ja miałabym adres tego miejsca to nie wahałabym się ani sekundy... legalnie to zanim sprawę w sądzie byś założył, zanim ta sprawa w ogóle by się odbyła to minęłoby masę czasu. do tego jeszcze w międzyczasie pies może zniknąć...

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...