Jump to content
Dogomania

ZAKUP OWCZARKA


kmas85

Recommended Posts

Witam mam zamiar w najbliższym czasie zakupić szczeniaka owczarka niemieckiego długowłosego, znalazłem hodowle TROJANDOG z Trojanowic.Czy ktos cos wie o tej hodowli lub kupował juz tam pieska? Za odpowiedz z góry dziekuje.

Link to comment
Share on other sites

Owczarki to  chorowita rasa,  mają dysplazje, problemy z trzustką, i inne schorzenia, dlatego należy kupować szczenięta w dobrej hodowli ze ZKwP, która rozmnaża tylko zdrowe psy, a nie kupować w gównostowarzyszeniach, które rozmnażają co popadnie. Miałam owczarka, którego znalazłam na ulicy, a który mógł jeść tylko karmę weterynaryjną, po wszystkim  innym miał wodnistą biegunkę.  Koszt karmy wet. to ponad 200 zł miesięcznie. Oprócz tego pies miał jeszcze padaczkę. Zapewne kupiony w gównostowarzszeniu, albo u "pana Stefana" co to się zna na łowczarkach, a jak okazało się, że jest schorowany i generuje duże koszty utrzymania,  to został wywalony  z domu. Psychicznie był akurat świetnym psem, nigdy by nie uciekł sam, ani na spacerze ani z posesji.    Dużo jest jednak rąbniętych owczarków, niezrównoważonych psychicznie, trudno powiedzieć czy to wina genów czy wychowania przez właścicieli idiotów. których charakteryzuje takie oto myślenie , cyt. z bloga MyHeartChakra Owczarek niemiecki –  żywa i obowiązkowa ozdoba ogrodu. Absolutnie nie nadaje się do mieszkania, za to doskonałe warunki bytowe zapewnia mu kojec metr na metr. Zapierdalanie wzdłuż płotu i japienie na dowolny obiekt: człowieka, kota, wiewiórkę, rower, słup, drzewo jest oznaką doskonałych predyspozycji do stróżowania i świetnego samopoczucia psychicznego i fizycznego. Im dziwniejsza linia kręgosłupa i niższy zad, tym owczarek jest bardziej rasowy. Oprogramowanie Szarik z dodatkiem komisarz Alex instaluje się przy poczęciu, jeśli dany osobnik nie wykazuje telepatycznego zrozumienia właściciela, to należy uznać go za egzemplarz wadliwy i czym prędzej wymienić. Można spróbować samodzielnej naprawy przy użyciu łańcuszkowej smyczy używanej z dużą siłą. : "  

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Cześć, kupiłem owczarka (8 tyg) zapłaciłem 2.400 zł. Potwierdzona chodowla w związku kynologicznym.  Przepłaciłem?  Czy ta cena rzeczywiście ma się do tego że nie będzie chorował?  I jeszcze jedno pytanie.  Czy związek kynologiczny chętnie udziela wszelkich informacji?  Ktoś ma jakieś doświadczenia z wyrobienie rodowodu?  Mam metryczkę. Dzięki. 

Link to comment
Share on other sites

zdrowie szczeniaka ma ci zapewnić HODOWCA
rodzice przebadani ? Mówiąc o Związku kynologicznym masz namyśli ZKwP FCI :) ?
jeśli tak to cena najczęściej jest adekwatna do osiągnięć rodziców ich szkolenia i właśnie badania (przegląd miotu - weterynarz i samo utrzymanie)
sam związek Kynologiczny ma wymogi co do Badań psów przed kryciem

ALE z Owczarkami niemieckimi jest taki problem że - nawet jak kupisz po zdrowych rodzicach to może ci zachorować... niestety
Musisz dbać o to żeby szczeniak jadł DOBRĄ karmę i dostawał suplementy na zdrowie kości i stawów (suple na kości i stawy o.Niemiecki powinien dostawać dożywotnio)
te psy poza stawami mają problemy z nerkami i trzustką

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
O 24.07.2016 o 00:27, Makster napisał:

Cześć, kupiłem owczarka (8 tyg) zapłaciłem 2.400 zł. Potwierdzona chodowla w związku kynologicznym.  Przepłaciłem?  Czy ta cena rzeczywiście ma się do tego że nie będzie chorował?  I jeszcze jedno pytanie.  Czy związek kynologiczny chętnie udziela wszelkich informacji?  Ktoś ma jakieś doświadczenia z wyrobienie rodowodu?  Mam metryczkę. Dzięki. 

Ceny owczarków są różne. Jeden będzie kosztował 1000zł, a inny 3000zł, choć każdy z nich będzie ze Związku Kynologicznego. Wszystko zależy od "wartości" jego rodziców i na ile sobie wyceni szczeniaki hodowca. I żadna cena za psa, nie zagwarantuje Ci, że pies będzie zdrowy. To jest genetyka. I po zdrowych rodzicach może urodzić się "wadliwy" egzemplarz, choć prawdopodobieństwo maleje, jeśli rodzice/dziadkowie są zdrowi ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...