Jump to content
Dogomania

Trzy GRACJE u Irenki. Babcia z podwójną PRZEPUKLINĄ i panny z ulicy..POMOCY !


togaa

Recommended Posts

Trzy GRACJE  u Irenki. Babcia z podwójną PRZEPUKLINĄ i  panny z ulicy..

Jaki to skarb ‘mieć” bezpłatny dom tymczasowy i to taki z sercem, to sami wiecie . No , ale teraz zrobiło się ciasno; 8 psów i stado kotów  …

W grudniu do Irenki trafiły ‘ z ulicy’ dwie młodziutkie sunie; takie ‘ fiu bżdziu”. Obie jamnikowatych gabarytów. No, może smuklejsze i na wyższych łapkeczkach ;temperamentna, zawadiacka  ruda NUTKA i wycofana, rachityczna  czarna MRÓWECZKA. Obie roczne, miłe. Takie  „do człowieka”. Za to z innymi psami Irenki wojna na całego. Sunie już się trochę  „odpasły”, trzeba więc wysterylizować i gwałtem szukać domu. Na pierwszy ogień poszła  ruda Nutka . Dzisiaj miała wyciągane   po sterylce  szwy.

Jakby mało było ‘ jamnisiowatych” awanturnic, na cito  zabraliśmy z podwórza  a dokładnie z budy i ciasnego kojca, ciupeńką  Foczkę  w gigantyczną  przepukliną. A w tej przepuklinie macica ( wodomacicze) i co tylko. Foczka jest leciwa, 12-sto letnia. Zadziwiająco dobrze zniosła  pierwszy zabieg usunięcia większej przepukliny i sterylizacji. Teraz trzeba odczekać i zoperować mniejszą .

Wszystkie trzy sunie  choć o różnych temperamentach, są przemiłe, mądre, dobre, kochane, a Foczka to już szczególnie – sama słodycz.

Trzy sterylki , plus  operacja  przepukliny  odrobaczenie, odpchlenie, szczepienie, utrzymanie. Koszty ogromne !

Wielka, wielka prośba o  finansowe wsparcie,  każdy najmniejszy grosik , na wagę złota..

Aktualności;

1.05.2016. Ruda Nutka i Czarna Mróweczka znalazły domy. Ogródkowe, kochające, u dobrych ludzi. U Irenki została malutka Foczka, ta z przepuklinami. Szanse adopcyjne 12 letniej Foczki są marne, zwłaszcza że serducho u Niej nie najlepsze. ale nie poddajemy się. Szukamy kruszynie  domu. 

 

ROZLICZENIE:

+ 50,00 ......... pamela 555,18.02.2016  

+ 100,00 ........margajko,7.03.2016

+ 30,00 ......... Nesiowata , 16.03.2016

-  627,00 ....... Foczka, (4.03.2016, 21.03.2016, 31.03.2015 Usunięcie przepuklin i steryliz.) Przych.Vet. AS B-B

- 296,00 .........Nutka ( 11.03.2016) sterylizacja Przych.Vet AS w B-B

- 382,00 ..........Mrówka (steryliz.23.03.2016 i KALM Aid) Przych.Vet AS B-B

+ 74,00 ...........NikaEla bazarek " Szklana biżuteria", 21.04.2016

+ 97,00............Nadziejka  bazarek "Na ratunek trzem gracyjankom..", 27.04.2016

+ 130,00 .........Poker bazarek ("Ciuszki damskie na spłatę długu'), 16.05.2016

+ 100,00 .........Colette ( 25.05.2016)

+ 150,00..........Skarpeta im.TALKOTT ( 14.06.2016)

+ 50,00 ...........Colette ( 22.06.2016)

+ 150,00 .........mar.gajko ( 29.06.206)

+ 100,00 .........Colette ( 15.07.2016)

+ 225,00 .........Poker bazarek ("Ciuszki dla dzieci jak nowe.."),18.07.2016

+ 50,00 zł.........Colette ( 28.07.2016)

----------------------------------------------

+ 1,00 zł     :-)

 

                                                                                                                                                    

Nr konta dla osób , które chciałyby wesprzeć sunieczki:

Stowarzyszenie humanitarno-ekologiczne Dla Braci Mniejszych
43-300 Bielsko-Biała
46 1140 2017 0000 4202 1012 0220
tytułem : Darowizna na cele statutowe; Trzy gracje-sterylki

 

I nowe domy są potrzebne, pomoc w ogłaszaniu.

Bardzo prosimy.

Kontakt w sprawie sunieczek; [email protected]. tel;502329612.

NUTKA;

a.jpg

MRÓWECZKA;

4.jpg

FOCZKA;

3.JPG

5.JPG

SAM_5310.JPG

FOCZKA;

Obrazek5_.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

9 minut temu, mar.gajko napisał:

Oni zszywkami robią?

Takerem...;-) 

To 'robota"  asystentki naszego Doktora. ;-)

 

10 minut temu, mar.gajko napisał:

Foczusia kiedy następną operację ma przewidzianą. Pewnie trzeba odczekać. Bo to duże zabiegi, a ona nie najmłodsza.

Tydzień po Świętach. Oby  się Jej do tego czasu bardziej nie rozdarło..tfu,tfu...

Dzisiaj wzięlismy z Lecznicy pigulki na serce, bo Foczucia coś pokasłuje.

Link to comment
Share on other sites

O 21.03.2016o00:43, anecik napisał:

Togusiu ta Pani Irenka to Złota Kobieta jest.

 

O 22.03.2016o02:40, Poker napisał:

P.Irenka to nie złota ,a diamentowa kobieta. Skąd ona czerpie tyle energii?

 

16 godzin temu, NikaEla napisał:

Jestem i ja. Uściski dla Irenki posyłam.

Jest niesamowita.

Nie odmówiła nikomu ,kto w imieniu bezdomnego zwierzaka prosił o pomoc.                                                               Myślałam że przez zimę ciut odsapnie przed kocią nawałnicą ,jak to zawsze u Nej na wiosnę, no to "dobrzy ludzie" obdarowali Ją suniami. Na dodatek mała Nutka walczy zaciekle z szefem stada ,aż krew sie leje.

Teraz zresztą  tez kotów nie brakuje, co tydzień jakis nowy . Ale wiosną to juz całe zastępy kociąt do Ireny trafiaja.

Link to comment
Share on other sites

Godzinę temu, ona03 napisał:

Jestem u sunieczek, koszty będą duże.

Trzeba pomyśleć o bazarkach....

 

4 minuty temu, Poker napisał:

Może dziś się dowiem kiedy będę miała operację i wtedy będę wiedziała czy mogę się brać za bazarki.

Dziękuję Wam, dziewczyny kochane.   Pokerkuuuu.......!!!!

Dzisiaj na sterylizację , za godzinę jedzie czarna Mróweczka. Będzie sie w Lecznicy działo, bo Mróweczka taka niedotykalska raczej.Bidulka.

Link to comment
Share on other sites

6 godzin temu, Poker napisał:

Może dziś się dowiem kiedy będę miała operację i wtedy będę wiedziała czy mogę się brać za bazarki.

Po Świętach wrzucę na bazar Pokerkowe zawieszki szklana ( niestety zostawiłam je w szkole w szafce)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

8 godzin temu, Nadziejka napisał:

Zagladam z pozdrowieniami i mocno mocno kciuki za trzy serdunka

 

2 godziny temu, NikaEla napisał:

Po Świętach wrzucę na bazar Pokerkowe zawieszki szklana ( niestety zostawiłam je w szkole w szafce)

Dziękuję dziewczyny.

Czarna Mróweczka juz po zabiegu. Od ostatniego razu jak Ją widziałam,bardzo się zmieniła na korzyść. Nie ten sam pies. W samochodzie na powitanie przelazła z kolan Irenki na moje i rozdawała buziaki. Za to w gabinecie ,panika.  Nawet kagańca nie można Jej było założyć.

SAM_5363.JPG.e71950509fbb596c242242f4730

SAM_5358.JPG

SAM_5359.JPG

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

No widzisz, my też dzisiaj weterynarz. Znowu pęcherz. Oko. Nie wiem jak i kiedy sobie Franio uszkodził rogówkę. Tarł cholernik od wczoraj. Dzisiaj patrze a tu już plama na pół oka, biała zmętniała.
Mróweczka dzielna, mimo lekkiego :) zdenerwowania. Każdy by się denerwował.

Link to comment
Share on other sites

Zagladam z pozdrowieniami

 i u nas tez choroby ..bo zly los nie oszczedza ...nie odpuszcza nigdy ..

 czasem jeno na kilka miesiecy mamy radosci ogromne

 a potem znow koszmar ....

 i tak calunki czas ze wszystkim

 trzeba walczyc o kazdenki dzein kazdenka chwilke wspolna

 ciociu to ja malenki wyczaruje choc kramiczek

 taki malusi dla biduleczek

 

zrobilam maluczki

 zapraszam serdecznie zapraszam

 

Link to comment
Share on other sites

Nowości ! Nowości !!!

Ruda Nutka już w nowym domu. Z ogródkiem oczywiście, w ślicznej okolicy. Państwo stracili po 15 latach identyczną sunieczkę.Rozpieszczoną, łóżkowo - kanapową.     Pani już nie pracuje, pan jeszcze niewiele .(emerytura). Dorosłe dzieci w domach obok. Będzie tam miała dziewczyna jak w niebie. 

Mróweczce też się domek kroi. Państwo byli dzisiaj spojrzeć suni w czarne ślepka. Teraz musimy złożyć rewizytę i jak wszystko będzie tak jak należy, Mróweczka zamieszka pod Tychami.

Już po zabiegu;

 

 

iiii.jpg

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...