Jump to content
Dogomania

Pies kupiony na olx-chihuahua.Bardzo ważne pytania !


Muras

Recommended Posts

Witam.Wczoraj mój ojciec pochopnie kupił psa .Chciałbym zapytać czy ten czworonóg wg was to 100 procentowy pies tej rasy i czy cena tego psa była dobra (zapłaciliśmy 1300 złoty)?Boli mnie to że w opisie na olx było napisane że pies ma metrykę, a ojciec dostał tylko książeczkę zdrowia i chip.Tata podpisał umowę i czy ma prawo zabiegać o metrykę albo czy prosić żeby ją wysłał ? Chciałbym jeszcze zapytać czy te 1300 złoty za takiego psa bez rodowodu i metryki jest dobra? Jeśli tak to po sparawdzeniu psa u weterynarza byśmy go sobie zostawili.Od umowy podpisanej poza hodowlą(firmą) można chyba odstąpić w okresie 2 tygodnii więc jakoś byśmy typa załatwili. Oczywiście jeśli wszystko było by ok pies zostaje(w sensie cena bez rodowodu niezła i zdrowy). Bardzo prosiłbym was o rady.Naprawdę zależy mi na odpowiedziach i waszej szybkiej pomocy.Zdjęcia m.in. z aukcji i samego psa w załącznikach.

CAM00457.jpg

bez tytułu.JPG

CAM00447.jpg

CAM00449.jpg

CAM00454.jpg

Link to comment
Share on other sites

on tak czy tak nie dostanie metryki FCI, bo jak wół jest napisane, że są zarejestrowani w Kennel Club, więc jeśli chciałeś chodzić z psem na wystawy to nic z tego. po metrykę z tego stowarzyszenia możesz się śmiało zgłaszać, bo oni sami wypisują rodowody i sami je drukują na drukarce w domu, więc myślę, ze bez problemu Ci napiszą jak mają na imię rodzice szczeniąt. czy znają ich dziadków, pradziadków itd. to nie wiem, no ale te stowarzyszenia akceptują rodowody typu dziadek, babcia NN, więc nie zdziw się jak coś takiego dostaniesz.

jak dla mnie to przepłaciłeś za tego psa, bo cziłki bez rodowodu już nie raz za 7-8 stówek widziałam. chociaż kiedyś mi się trafiło ogłoszenie, gdzie za takiego psa 2500zł wołali, więc Twoja cena przy tym wychodzi okej. no ale prawda jest taka, ze za 1300zł mogłeś z rodowodem FCI kupić psa. mam jedynie nadzieję, że rodzice psiaka mają super warunki, a nie są traktowani jedynie jako maszynki do zarabiania pieniędzy.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

No i wyglądac sobie może. I co z tego? Rasową cziłką nie jest i nie będzie. Poza tym ciężko uwierzyć, że ma już 3 miesiące- wyglada na mniej (częsty trik pseuduchów, sprzedać młodsze szczenię, żeby wyglądało na mniejsze). 

 

Co do ceny, za tą cenę można dostac rasowego pecika, albo i nawet nie pecika, tyle, że z mniej znanych linii.

 

No i poza wszystkim- kupno psa w pseudo jest po prostu nieetyczne- za twoją kasę skurw..... eksploatuje rodziców tego malca i innych . 

Link to comment
Share on other sites

Zgadzam się z przedmówcami,ale...

masz już to maleństwo,to nie rzecz,'toto' czuje,przywiązuje się,potrzebuje ciepła I bliskości.

Maluszek wygląda jak "prawdziwy ciułałek",tyle z tego balaganu dobrego,a ceny niejednokrotnie z pseudo są i wyższe.

"jeśli wszystko było by ok pies zostaje",

a jeśli nie wszystko byłoby ok?co z nim zrobisz?

"typa" nie "załatwicie',na razie to on was załatwił,na wasze wlasne zyczenie tak jak I wszystkich pozostałych,

 radośnie kupujących szczenięta z "hodofffli".

Ale - kochaj szczyla i tyle...on tez Cie będzie kochał.

 

Link to comment
Share on other sites

 Za tę cenę spokojnie można kupić szczenię ( psa) z dobrych, domowych i renomowanych hodowli, z metryką z FCI. A nawet taniej !

Ten szczeniak nie będzie może wybitnym przedstawicielem rasy (na moje oko główka coś mało okrągła- "jabłkowata"), ale wygląda na chihuahua. Miejmy nadzieję, że nie jest obciążony jakimiś wadami, które mogą wyjść w późniejszym czasie, np. zwichnięcie rzepki.

Czy jest zaszczepiony na wirusówki ? Kompletu szczepień raczej nie ma, bo jest na to jeszcze za mały, więc raczej nie powinien wychodzić na spacery, chyba, że do przydomowego ogródka. Zastanawia mnie ten czip, czy tam są dane hodowcy czy wprowadzone zostały od razu wasze dane ? 

 

Nie należy kupować w takich miejscach, to są tzw. gównostowarzyszenia, których rodowody nie mają żadnego znaczenia, bo nie ma żadnej kontroli nad tym czy wprowadzone dane są prawdziwe i czy chociażby rodzice Twojego psiaka nie są spokrewnieni.  Poza tym w takich miejscach nie jest uregulowana kwesta miotów od jednej suki na rok czy też wieku suki dopuszczonej do rozrodu, itd. co prowadzi do wyzysku i ma też wpływ na  zdrowie szczeniąt. 

Jednak skoro już jest, to trzeba kochać i tyle. Natomiast podpytaj ojca, czy widział warunki hodowli i  czy widział matkę szczeniąt  ? 

 

Link to comment
Share on other sites

Niestety ludzie nie zgłębiają tematu zakupu psów rasowych - gubią się co jest ZKwP, co jest stowarzyszenie jakieś, czym jest pseudohodowla. Nabierają się na słowa - metryka, rodowód, i procedurę całą jaka odbywa się przy zakupie szczeniaka. Rozumiem, że nie każdy musi być biegły w tym, skoro nie obraca się w psich tematach. Ale dzisiaj w dobie internetu ludzie sprawdzajcie od kogo kupujecie w końcu żywą istotę i nie kierujcie się tylko niską ceną, bo rzeczywiście napędzacie tylko biznes producentom szczeniąt, nie zawsze zdrowych i często odbiegających od wzorców rasy, czy to charakterem czy exterierem. Można wziąć psa ze schroniska w typie rasy za darmo, i podbudować się też, że zrobiło się coś dobrego. 

Skoro wyszło, tak jak wyszło w Twoim przypadku, to nie pozostaje nic innego jak tylko kochać. Serce by mi pękło jakbym miała teraz oddać takiego malca, tylko dlatego, że coś został zawalone przy jego kupnie. 

Link to comment
Share on other sites

Ja od razu pogonilabym do weterynarza na przeglad. Z takich hodowli najczesciej sa oddawane psy bez szczepien i odrobaczen. Poprostu przedstawic lekarzowi, niech on sie wypowie.Facet w razie reklamacji pieniedzy nie odda.Nawet, jakby szczeniak umarl!Kochaj, jakby byl ze "zlota". Nic innego ci nie zostalo. Nie uprzedzaj sie. Tato na pewno nie widzial rodzicow ani rodzenstwa. Smutne!

Link to comment
Share on other sites

O 20.03.2016o13:17, Muras napisał:

Od umowy podpisanej poza hodowlą(firmą) można chyba odstąpić w okresie 2 tygodnii więc jakoś byśmy typa załatwili. Oczywiście jeśli wszystko było by ok pies zostaje(w sensie cena bez rodowodu niezła i zdrowy).

Jesoo...a jak cena okaże się za wysoka, albo rodowód będzie nie taki, to co? Za drzwi? I jak zamierzacie załatwić "typa" ?

Szkoda, że nie poświęciliście trochę czasu na poczytanie o rasie i hodowlach przed wydaniem pieniędzy. Podobnie jak robicie przy zakupie rtv i agd.

Przyznam, że zadziwają mnie takie posty. I chyba nigdy nie przestaną...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...