Jump to content
Dogomania

*DRAMAT. KASIA WRACA. BRAK NA HOTEL. POMOCY!!!*Duże mają gorzej. Kaśka czyli Katarzyna, ze schronu w Zamościu.


Recommended Posts

7 minut temu, mar.gajko napisał:

A Pan sam, czy z rodziná? I skád?

Z Mińska Mazowieckiego/Warszawy. Z tego co pan mówił, to w domu zawsze ktoś jest. Nie wypytywałam dokładnie, bo na razie chcieli tylko Kaśkę poznać, zobaczyć (mieli dziś wyjazd w okolice Lublina i nadrobili kawałek, żeby przy okazji zobaczyć sunię). Ale parę razy powtarzałam, że zależy nam, aby adopcja była bardzo dobrze przemyślana, bo sunia już wracała z adopcji i nie chcemy powtórki. 

Panowie bardzo sympatyczni, sunia się im bardzo podobała a i ona zareagowała na nich bez większego stresu/strachu. No zobaczymy. Jak się zdecydują, to i tak trzeba będzie zrobić wizytę (mówiłam im o tym). 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Śliczna Kasiula.

 

Kasia na Warszawę miała takie statystyki:

Wyświetleń: 2259
 Tel: 17
 Obserwuje: 33

Wykasowałam je i przeniosłam Kasię na Łódź.


Na Lublin statystyki wyglądały tak:
 

 Wyświetleń: 1123
Wyczyszczone 12:13, 29 stycznia 2020
Wyczyść liczbę wyświetleń
 Tel: 9
 Obserwuje: 15



Też je wykasowałam i przeniosłam Kasię na Nowy Sącz

Mam nadzieję, że coś ruszy w sprawie adopcji Kasi.

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...

Kasia przepiękna. Aż serce boli.

To nie tak, że nikt nie dzwoni. W ostatnim tygodniu maiłam 2 telefony. Dzwonił facet, bardzo chciął kasię, tzn. "kobita chciała" . "Dom mają i hodują psy, ale takie małe no i oni pozamykani (rozumiem, że te psy) w ogrodzie, toby się nie gryzli". Ręcę opadają.

Dzwoniła też bardzo miła dziewczyna z Krakowa. Mieszka z chłopakiem. Ale chodzą do pracy, ok. 9 godz.nie ma ich w domu. Więc odradziłam. i faktycznie dziewczyna stwierdziła, że chcą starszego psa, nie wymagającego biegów po 5 kilometrów i żeby wytrzymywał podczas pracy w domu. Nie demolował. Nie czuła się na silach, aby powalczyć z lękiem separacyjnym.

Natomiast wczoraj dostałam sms z zapytaniem "dlaczego Kasia nie nadaje się do domu z małymi dziećmi". Nie wiem. Oprócz oczywistości, że może przewrócić dziecko. Ja w swoich ogłoszeniach nie umieszczałam takiej informacji. Nie wiem kto i co napisał w ogłoszeniu i nie wiem co miał na myśli. Z tego co wiem, Kasia nie wykazywała agresji ani innych niepożądanych zachowań w stosunku do córeczki Murki, wręcz przeciwnie, chyba ją lubi.

Może ktoś napisze co miał namyśli pisząc taki tekst w ogłoszeniu Kasi, bo mi trudno odpowiadać na takie zapytania. Może o czymś nie wiem?

Link to comment
Share on other sites

Mureczko i mam prośbę. W miarę wolnego czasu i możliwości, bardzo Cię proszę o zrobienie Kasi badań krwi. Morfologię z rozmazem i pełną biochemię. Dawno chyba już badań nie miała, a najmłodsza nie jest. Oczywiście, to nie bardzo pilne, pierwszeństwo mają psy w leczeniu, bądź chore, ale tak w ciągu miesiąca może by się dało.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 30.05.2020 o 11:05, mar.gajko napisał:

Może ktoś napisze co miał namyśli pisząc taki tekst w ogłoszeniu Kasi, bo mi trudno odpowiadać na takie zapytania. Może o czymś nie wiem?

Hmm, u mnie jest tylko to, co zostało tutaj zaakceptowane. Na bieżąco podlinkowuję też ogłoszenia, więc w każdej chwili można zajrze i jak coś nie tak to zmieniam bez problemu, jestem otwarta na poprawki :)

Moje ogłoszeniowe doświadczenie jednak mówi, że ludzie interpretują opisy jak chcą i wina nie leży w ogłaszających, a w czytających... zazwyczaj.

U mnie padają takie określenia:

W ogłoszeniu PIERWSZYM

"No cóż, przecież jestem KASIĄ: cudowną, rodzinną suczką. Uwielbiam ludzi, zarówno małych, jak i dużych i próbuję udowodnić tę miłość całą-sobą, więc czasem kocham za bardzo... :) Za bardzo wchodzę na kolana i za bardzo podaję łapę. "
(...) 
" I bez małych dzieci, bo tymczasowi opiekunowie mówią, że moje czułości są trochę słoniątkowate, mogłabym z tej miłości dzieciątko przewrócić."

W ogłoszeniu DRUGIM
"Kaśka kocha ludzi, zarówno tych dużych, jak i małych, i zamiast być obrońcą i stróżem, sprawdza się świetnie jako pies rodzinny (choć ze względu na rozmiary nie polecamy ją do domu z małymi dziećmi). "



PS: Na olx pisze do mnie trochę ludzi, ale:
- albo sebixy, którzy oferują full wypas warunki, czyli budę i kojec, aby suka pilnowała terenu wokół firmy/domu,
- albo tylko osoby, które zachwycają się urodą ("jaka piękna!")
- albo rasowcy ("czy ta sunia ma komplet badań i rodowód?", "to nie cane corso, ma inny rozstaw uszu/kształt pyska"), etc. etc. 
Nawet im nie odpowiadam :)

Link to comment
Share on other sites

Dzięki  Tyś(ka), tak mi się wydawało, że w ogłoszeniach jest to tylko ze względu na wielkość i możliwość wywrócenia czy potrącenia dziecka. Bardziej sugerujące niż kategoryczne. Ale nie wiedziąłam czy jeszcze jakiś ogłoszeń nie ma, gdzie może coś ktoś napisał.  Jak nikt więcej nic nie pisał, to mam jasność.

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Tola napisał:

Myślę Tolu, że 60% to lęk separacyjny. Pozostałe 40% to wielkość i niestety wiek. No i może trochę nasze obawy co do zachowania Kasi w przypadku innych psów w domu. Zwłaszcza małych. przynajmniej ja mam pewne obawy i odradzam.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Dziś byłam z Kasią u weta na pobraniu krwi. Sunia czuje się dobrze i nie ma żadnych niepokojących objawów, więc mam nadzieję, że wszystko jest ok. Wyniki będą dzisiaj wieczorem, jak dostanę to wrzucę.

Koszt badania krwi to 65 zł:

https://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/4586bf47b517df98

 

Kaśka tak się zestresowała, że aż zrobiła koo w gabinecie choć jeszcze nic nie zaczęliśmy robić (przy samym pobieraniu krwi była mega grzeczna i spokojna)... duże psie to i koo duże... ale wet wyrozumiały:) Potem psiątko chętnie samo wskoczyło do samochodu. Ona pewnie się tak bała, że ją znów gdzieś chcemy wywieźć i zostawić:(

Zważyłam przy okazji Kaśkę: waży 42 kg.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...