Jump to content
Dogomania

*DRAMAT. KASIA WRACA. BRAK NA HOTEL. POMOCY!!!*Duże mają gorzej. Kaśka czyli Katarzyna, ze schronu w Zamościu.


Recommended Posts

Nie znam. Pytanie, czy i ile psów wyszkolił do poziomu podstawowego posłuszeństwa.

Przy okazji - my tu wszyscy po imieniu, jeśli chcesz porozmawiać dłużej i dokładniej, daj na priv numer telefonu, oddzwonię na pewno.  

W Krakowie znam behawiorystkę, która ukończyła kurs behawiorystów COAPE II stopnia i szkoli psy do Rally O, czyli podstawy, własną psicę wyszkoliła do startów w Obi II (to znacznie trudniejsze niż Rally O). 

 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 22.06.2022 o 08:50, Sowa napisał:

Nie znam. Pytanie, czy i ile psów wyszkolił do poziomu podstawowego posłuszeństwa.

Przy okazji - my tu wszyscy po imieniu, jeśli chcesz porozmawiać dłużej i dokładniej, daj na priv numer telefonu, oddzwonię na pewno.  

W Krakowie znam behawiorystkę, która ukończyła kurs behawiorystów COAPE II stopnia i szkoli psy do Rally O, czyli podstawy, własną psicę wyszkoliła do startów w Obi II (to znacznie trudniejsze niż Rally O). 

 

Pan Marcin - "Psi Brat" zajmuje się trudnymi psami. Takimi skazanymi z powodu agresji za eutanazję. Pomagał mi przy wejściu Nestora - ON do domu kilka lat temu. Mój Franio nie był dobry dla innych psów. I był duży kłopot. Po wizycie p. Marcina i wskazówkach - udało doprowadzić się do symbiozy, nawet z pewną nuta sympatii i wspólnych zabaw.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

O domy dla dużych psów trudno. No, chyba że do kojca/ na łańcuch 😡. Teraz wszyscy preferują małe pieski i one łatwiej znajdują domy. Nawet młodzi ludzie, prowadzący aktywny tryb życia, unikają adopcji dużych psów ☹️.

Zawsze kochałam te duże (moim niespełnionym marzeniem był dog, potem utkwiłam w ONkach). Na starość, już tylko malizny..... 

 

Link to comment
Share on other sites

No to skoro już sprawdziłaś doświadczalnie, że "Psi Brat" jest skuteczny, skorzystaj z pomocy. Zajrzałam na stronę "Psi Brat" i przeczytałam kilka uwag, pod którymi podpisałabym się także:-), choćby o tym, by nie dotykać na dzień dobry psiej głowy i potrzebie kierowania psim zachowaniem w każdej sytuacji. 

PS "Psi Brat" opinie - także na Dogo - ma różne, od doskonałych do skrajnie negatywnych, ale nie znam trenera, z którego wszyscy byliby zadowoleni... Ja podobno mam ksywę "smoczyca", jako że zdaniem niektórych jestem zbyt wymagająca wobec właścicieli psów, a mnie wydaje się, że poranny zefirek nie jest łagodniejszy ode mnie...

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

A jak już jesteśmy w temacie szeroko rozumianych szkoleniowców, to polecam książkę i blog na fb Pani Ewy Pikulskiej, która prowadzi cudowny hotel dla psów - Psigoda, do którego to hotelu, od wielu lat jeżdżą nasze psy, kiedy nie mogą jechać z nami. Kiedyś to były różne wycieczki zorganizowane, teraz- sanatorium😉

https://www.swiatksiazki.pl/przyjazn-na-dwie-rece-i-cztery-lapy-jak-wychowac-szczeniaka-na-milego-madrego-i-zrownowazonego-psa-6867411-ksiazka.html

Książka jest w przedsprzedaży (oczywiście, już kupiłam). 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 22.06.2022 o 00:10, helli napisał:

A chyba i czerwiec poszedł, 14/6 więc też możesz rozdysponować psiaki, zvdlugie czy Dzekiego

Dziękuję ♥️

Ta wpłata z 14 czerwca została już ujęta w rozliczeniu (rozliczenie zostało zrobione 18 czerwca).

Link to comment
Share on other sites

Dnia 21.06.2022 o 22:50, mar.gajko napisał:

 

Za pierwsze nie dziękuję, by nie zapeszyc.

Waży około 45 kg. Ale kennel ona będzie rozgryzać, krzywdę sobie zrobi. To niech już drzwi gryzie i materac i książki i co tam jej pod zęby wejdzie.

a może nie? u Murki chyba nie mieszkała na kanapie tylko w boksie...a duzy kenel mogłaby traktować jak kojec właśnie.. ale taki na maxa wielki musiałby być

Link to comment
Share on other sites

Andzia ona nienawidzi zamknięcia. W tej chwili jest "luzem na mieszkaniu" czyli kuchnia, przedpokój i sypialnia. I jak na razie nie niszczy. Odpukac w niemalowane. Coby nie zapeszyc. Był p. Marcin i mimo przekonania ogólnie do kennelowania, nie namawiał skoro jest spokojniejsza w otwartej przestrzeni. 

  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Szukam gości 😁 i coś nie ma entuzjazmu wśród znajomych, na razie tylko brat wpadł z wizytą. Muszę ją przyzwyczajać do ludzi wchodzących do domu. Różnych. Ona miała ograniczony kontakt z ludźmi. I niby dobra jest do ludzi, ale się boi.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 4.07.2022 o 20:58, mar.gajko napisał:

Szukam gości 😁 i coś nie ma entuzjazmu wśród znajomych, na razie tylko brat wpadł z wizytą. Muszę ją przyzwyczajać do ludzi wchodzących do domu. Różnych. Ona miała ograniczony kontakt z ludźmi. I niby dobra jest do ludzi, ale się boi.

skąd jesteś? jeżeli niedaleko Warszawy, to ja mogę być gościem.

Link to comment
Share on other sites

Jest dość zabawny sposób na przełamywanie psich lęków - gość wchodzi gdy pies jest zamknięty w drugim pokoju, gość siada, pies wprowadzony na smyczy wchodzi. Właściciel demonstracyjnie kładzie smakol na wyciągniętej w bok ręce gościa, zachęca psa, aby zjadł. Gość oczywiście nie nawiązuje kontaktu wzrokowego, nie dotyka psa, ale po chwili siada tak, aby pies, prowadzony przez właściciela,  miał możliwość przejść nad uniesionymi nad podłogą nogami gościa. To działa - pokonanie takiej żywej przeszkody buduje emocjonalnie psa.

Link to comment
Share on other sites

UWAGA - pies ma przejść nad!!! nie pod nogami. . Tak jak napisałam wyżej, da się🙂 Usiądź na brzegu wersalki, wyciągnij nogi przed siebie. starczy, by były 10 cm nad podłogą... Ja mam nogi długie inaczej, a jakoś dawałam radę... Przejście "pod" mogłoby wzmocnić lęk. Na leżąco też można, ale gość musiałby leżeć na brzuchu na podłodze. Po prostu pies ma przejść nad przeszkodą zrobioną z człowieka. Jeśli przyjdzie więcej gości, usadź ich na krzesłach, każdemu smakol w rękę, ręka odsunięta w bok, nie patrzą na psa, a Ty prowadzisz sukę od ręki do ręki i zachęcasz, aby zjadła.

Przyzwyczajaj przedtem sukę do własnej zmiany pozycji, aby nie bała się podejść do Ciebie gdy leżysz.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Boimy się, rowerów jadących, hulajnóg, walizek na kółkach, stuków, panicznie boimy się dzwonów kościelnych. Boimy się wszystkiego co jest za nami - z tyłu. Lepiej już chodzimy na smyczy. Pogryźliśmy kolejne drzwi, chcąc tym razem wejść a nie wyjść. Namiętnie czytamy literaturę obyczajową, dokładnie, skrawek do skrawka. Byliśmy u weta, bo sraczka jakaś się trafiła. W poczekalni tak sobie, u weta dobrze.

Mój mały podły Reksio załatwia się Kasi na legowiska. Potworek jeden.

Link to comment
Share on other sites

Kochana, Kaśka u Ciebie i w normalnym ludzkopsim  życiu, jest dopiero od niedawna. Nawet nie jest to cały miesiąc. Kilku dni brakuje. Większość psów po przejściach, ma jakieś traumy. Swoje własne. I wyjście z nich wymaga zrozumienia psa przez ludzia i czasu. 

Ninek jest  u nas od września ub roku (po 6 latach schroniska), czyli prawie rok, a dopiero od niedawna naprawdę nam zaufał. I zrozumiał, że ma swoją własną miskę, swój kocyk, swoje posłanko i swoje zabawki. I że nikt mu tego nie odbierze. Ninek nie ufał ludziom i nic swojego nie miał. Bronił siebie i swoich nowych  dóbr, które spadły mu z nieba. Zmienił się. Mamy z nim dobrą więź, a on z nami. I z Lerką, chociaż "miłości" nie ma, to dają sobie wsparcie. To wszystko trochę trwało. 

Kaśka, boi się rzeczy/zjawisk, których nie zna i ma lęk separacyjny, o czym  (lęk), kilka razy pisałaś. Jest to do przepracowania, tylko wymaga czasu. Będzie dobrze. Trzymam kciuki i jak napisałam - wierzę w Was obie 🙂

Link to comment
Share on other sites

Dnia 12.07.2022 o 14:46, mar.gajko napisał:

 

Mój mały podły Reksio załatwia się Kasi na legowiska. Potworek jeden.

Uwielbiam opowieści o Reksiu 🙂 i wydaje mi się, że w jego wykonaniu to i tak kultura- w końcu tylko się załatwia, a mógłby ujadać na Kaśke, podgryzać a ostatecznie w ogóle to jej legowisko zniszczyć 😉 

biedna Kasiulka...duże pieski mam wrażenie często są bardziej wrazliwe i wystraszone niż te maluchy.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...