Jump to content
Dogomania

*DRAMAT. KASIA WRACA. BRAK NA HOTEL. POMOCY!!!*Duże mają gorzej. Kaśka czyli Katarzyna, ze schronu w Zamościu.


Recommended Posts

A właśnie dzisiaj miałam telefon o Kasię, do rozważenia. Z Opola. Znamy kogoś z Opola, ewentualnie do sprawdzenia domku? I ludzi?

Dwoje dzieci, małe te dzieci. 2 lata i 4 miesiące. Murka mówi, że przy dwóch dzieciakach mało czasu dla psa. Może i tak, pewnie zależy od ludzi. Na spacery ma chodzić mąż. Żona - Monika - nie pracuje - jest przy dzieciach. To właśnie jest wielkim plusem, że jest ktoś w domy cały czas. Zobaczymy.

Teraz z historią nowotworową trochę to się skomplikowało, to Państwa pierwszy pies. Mieli na przechowaniu rok yorka, koleżanka była w Anglii. Pewnie pod względem charakteru Kasia lepsza niż york, zapewne rozwydrzony, ale format trochę inny.

Link to comment
Share on other sites

18 minut temu, mar.gajko napisał:

Niestety, Kado nie może zrobić wizyty. Poszperam w internecie czy są tam jakieś organizacje. Kado pisała o Fioletowym Psie.

Z Opola kiedyś było kilka osob-wizytatorow na grupie fb. Mi kiedyś jedna Pani pomagała, bardzo w porządku ale wiem że zrezygnowała z robienia wizyt bo trafiała często na patologiczne domy... I zaczęła się bać :( 

Chyba musiałabyś mieć kogoś bardzo doświadczonego bo tak małe dzieci... Duży silny pies... Nie wiem 

 

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem czy to podstawowy problem. Jedno dziecko jest łóżeczkowe. Zanim zacznie łazić, to sie pies przyzwyczai. Drugie może przewracać, owszem. Ale i pies 15 kg przewróci takie dziecko. Nie sądzę by chciała je pozagryzać ;) Problem jest w opiece. Jak kobieta pójdzie wiosną z dwójką dzieci na spacer, do parku, na plac zabaw to nie da się z wózkiem i dwulatkiem wziąć jeszcze ze sobą 45 kg psa. Rąk tyle nie ma.

Link to comment
Share on other sites

42 minuty temu, mar.gajko napisał:

Nie wiem czy to podstawowy problem. Jedno dziecko jest łóżeczkowe. Zanim zacznie łazić, to sie pies przyzwyczai. Drugie może przewracać, owszem. Ale i pies 15 kg przewróci takie dziecko. Nie sądzę by chciała je pozagryzać ;) Problem jest w opiece. Jak kobieta pójdzie wiosną z dwójką dzieci na spacer, do parku, na plac zabaw to nie da się z wózkiem i dwulatkiem wziąć jeszcze ze sobą 45 kg psa. Rąk tyle nie ma.

O tym też myślałam :(( 

Jeśli Fioletowy Pies Ci odmówi to mogę poszukać ukac kogoś z Opola na fb. Kurcze teraz sobie przypomniałam ze jeszcze ktoś inny mi tam robił wizytę 1,5 roku temu ale też z fb. 

Trudna będzie miał wizytator robotę.. To pewne

Link to comment
Share on other sites

6 minut temu, kiyoshi napisał:

O tym też myślałam :(( 

Jeśli Fioletowy Pies Ci odmówi to mogę poszukać ukac kogoś z Opola na fb. Kurcze teraz sobie przypomniałam ze jeszcze ktoś inny mi tam robił wizytę 1,5 roku temu ale też z fb. 

Trudna będzie miał wizytator robotę.. To pewne

Z Opola jest Madziek(mam tel.);werenn (robiła nam wizytę)mam tel.

Link to comment
Share on other sites

7 minut temu, mar.gajko napisał:

Anula a dziewczyny długie dogomaniaczki? Nie kojarzę ich, ale ja rzadko bywam i najbardziej kojarzę dogo sprzed 15-10 lat ;)

Tak,Madziek chyba jest w jakiejś Fundacji a werenn to bardzo fajna,kontaktowa osoba,jest mobilna.W przypadku Kasi to musi być naprawdę dobrana osoba do wizyty aby z nią porozmawiać na co ma zwrócic szczególną uwagę.

Link to comment
Share on other sites

5 minut temu, mar.gajko napisał:

A którą byś poprosiła?

Ja bym porozmawiała z dwiema.Trzeba w rozmowie dobrze określić Kasię jaka jest,czego potrzebuje itd.Madziek nie robiła nam wizyty,werenn tak.Był to piesek mały bezproblemowy.Do tej pory p.Jola od Joszki pomaga nam z wpłatą na nasze psiaki.

Link to comment
Share on other sites

Rozmawiałam z wetam o tym nowotworze, mówił, że po prostu trzeba czekac i obserwować. Udało się tego guza wyciąć z zapasem, stopień złośliwości jest niski, więc jest szansa, że nie będzie przerzutów.

A tutaj rachunek za m.in. wizytę i szczepienie Kaśki p. wściekliźnie, koszt 26 zł + 6,70 zł dojazd weta (27 na 4):

https://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/88d820144c53f02c

Rozpiska:
Kociaki- leczenie łącznie 1175,30zł (Beza, Karmel, Mufinek, Pianka)
Milpro 2 tabl 20,72zł (Cherry, Berry)
Kotka sterylizacja 151,20zł (Aurora)
wizyta:
Szczepienie ch.zakazne 4x30zł tj 120,00zł (3 szczeniaki Saby, Popo)
szczepienie p.wsciekl 2x 26zł tj 52,00zł (Kaśka, Samba)
czipowanie 3x40zł tj 120,00zł (3 szczeniaki Saby)
dojazd 27zł (szczeniaki Saby, Popo, Kaśka, Samba)

 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 9.01.2021 o 16:47, Anula napisał:

Ale dobrze,że wycięty.Oby nie było przerzutów,trzeba obserwować wszelkie zmiany.

komórki tuczne - czyli mastcytoma o ile dobrze pamiętam. Mój Zgredek miał wycinana taką zmianę, na boku mu to uroslo. nie miał przerzutow - nie miał chemii, guz był o stopniu złośliwości I/II

ale w razie w dobrze idzie na chemię ten rodzaj guzów

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

I tu zniknęło rozliczenie...

Stan konta na 24 grudzień wynosił -32 zł

+50 zł helli

+450 zł helli

-450 zł hotelowanie 25.12-23.01

-8 zł Theospirex x 2 opak.

-26 zł wścieklizna

-6,70 zł dojazd weta

Stan konta na 23 styczeń wynosi -22,70 zł.

 

Po usunięciu guzka nie ma już prawie śladu:

fc9ffc6b1416a698gen.jpg

 

Poza tym Kaśka się cieszy, bo zima przyszła:)

7f2054e625792319gen.jpg

b42dfed00789cce0gen.jpg

9e2afba7a678f767gen.jpg

04e54178c54c57dbgen.jpg

 

Śniegu trochę napadało:)

6691c8ea2fbb7b5egen.jpg

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...