Jump to content
Dogomania

* Karmen, teraz Wena, znalazła już swoje miejsce na ziemi.


Havanka

Recommended Posts

Nasza pierwsza sunia to dopiero dała nam popalić zanim się poczuła  pewnie.Jak zostawała sama to rozwalała wszystko co popadnie.Jak wracaliśmy z pracy do domu a właściwie do pobojowiska to załamywaliśmy ręce bo trzeba było sprzątać całe mieszkanie.Nie ograniczaliśmy jej i grasowała w całym mieszkaniu.Widok był taki : z otwartej łazienki po całym mieszkaniu rozwłóczony podarty w drobny mak papier toaletowy,naczynia w kuchni pozrzucane,podłogi zalane resztkami z garów ,talerze i szklanki potłuczone,skarpety,kapcie pogryzione ,nie darowała nawet ścianie w przedpokoju bo też była w jednym miejscu wygryziona a w tym wszystkim koopa i siku.W końcu nauczyliśmy się chować naczynia przed pójściem do pracy ale z resztą był problem.Na szczęście miałam taką możliwość i od czasu do czasu zabierałam ją do pracy (teraz byłoby to nie do pomyślenia) no i powoli się uspakajała ale trwało to kilka miesięcy.

Link to comment
Share on other sites

No to faktycznie masakra :(

A ja pisałam , ze w boksie  wygląda na bardzo rozważną, ale uwierzcie -   w schronie, w boksie to była jedna ze spokojniejszych suk - inne biegały, szczekały, skakały na siatkę, a Karmen podchodziła  i tylko patrzyła.

Po wyprowadzeniu z boksu faktycznie - jeden wielki chaos, ale też  takiej demolki się nie spodziewałam k,ODQwNjkzOTQsNTExOTQwOTQ=,f,006_jb_orig

Moze faktycznie kenel? A Carmen była w kojcu?

Link to comment
Share on other sites

Nasza Carmen jedynie znosiła rzeczy na nasze łóżko, więc nie było z nią problemów tego typu. Na wszelki wypadek był kojec zabezpieczający resztę domu (mieszkaliśmy w pokoju z aneksem) ale generalnie demolek nie było ;)  Może rzeczywiście pomyślmy nad kennelem - nauczy ją wyciszać i jednocześnie zabezpieczy mieszkanie? To już dogadamy, bo ktoś musiałby go chyba pożyczyć, zakup to dość droga atrakcja z tego co się orientuję.

Noi trochę tego, jak Karmen zachowuje się w domu :)



EDIT:
Są dwa chętne domy na naszą piękną:
Centralna Anglia:
dom z ogrodem, ale psiak do domu małżeństwo z 5 latką i starszym owczarkiem. Poszukują psiaka do canicrossu, bo staruszek już nie może.Zakochali się w Karmen od pierwszego wejrzenia. Przyjechaliby po suczkę osobiście, co też mnie pozytywnie zaskoczyło.

Warszawa:
dom z ogrodem, psiak mieszkający na zewnątrz (nie w kojcu), dzieci, długie codzienne spacery, w domu staruszka jamniczka i staruszek owczarek przejęty wraz z zakupem domu - żadne z nich nie nadaje się już na spacery, a w okolicy jest pełno lasów.

Link to comment
Share on other sites

10 godzin temu, Marlena:) napisał:

Przecież pokazała zęby kilka razy :P

A mnie się żal zrobiło Carmen. Próbowała się włączyć do zabawy... Ząbków nie widziałam, ale mam wrażenie, ze czuje się odrzucona.

Chociaż nie jestem zwolenniczką adopcji zagranicznych (z wyjątkami), to na chwilę obecną, bardziej podoba mi się dom w Anglii. Karmen byłaby w domu, cały czas z ludźmi. Wspólne mieszkanie z psem, umacnia więzi. Poza tym ogród przy domu i osobisty przyjazd po sunię, to też duże plusy !

Link to comment
Share on other sites

4 godziny temu, Havanka napisał:

A mnie się żal zrobiło Carmen. Próbowała się włączyć do zabawy... Ząbków nie widziałam, ale mam wrażenie, ze czuje się odrzucona.

Chociaż nie jestem zwolenniczką adopcji zagranicznych (z wyjątkami), to na chwilę obecną, bardziej podoba mi się dom w Anglii. Karmen byłaby w domu, cały czas z ludźmi. Wspólne mieszkanie z psem, umacnia więzi. Poza tym ogród przy domu i osobisty przyjazd po sunię, to też duże plusy !

Na pewno tak wymagający tymczas potrzebuje trochę więcej uwagi, ale myślę, że znacząco to na Carmen nie wpływa. Ona generalnie od zawsze jest o nas zazdrosna (a niby psy nie odczuwają zazdrości) i domaga się uwagi głównie wtedy, kiedy poświęcamy ją innemu psu :P

Co do ds, myślę, że powinniśmy dobrze rozpatrzyć każdą opcję, sprawdzić i wtedy przemyślimy wspólnie co wybrać.
-----------------
EDIT: Godzina 12:30 - właśnie dostałam info, że dziś Karmen sprawiła mi tę samą niespodziankę co wczoraj. Co ja zrobię z taką ilością radości :P

Link to comment
Share on other sites

Ta "angielska" opcja rzeczywiście lepiej brzmi :)

4 godziny temu, Marlena:) napisał:

Na pewno tak wymagający tymczas potrzebuje trochę więcej uwagi, ale myślę, że znacząco to na Carmen nie wpływa. Ona generalnie od zawsze jest o nas zazdrosna (a niby psy nie odczuwają zazdrości) i domaga się uwagi głównie wtedy, kiedy poświęcamy ją innemu psu :P

Co do ds, myślę, że powinniśmy dobrze rozpatrzyć każdą opcję, sprawdzić i wtedy przemyślimy wspólnie co wybrać.
-----------------
EDIT: Godzina 12:30 - właśnie dostałam info, że dziś Karmen sprawiła mi tę samą niespodziankę co wczoraj. Co ja zrobię z taką ilością radości :P

Nie pozostaje chyba nic innego jak szybko pożyczyć kennel.

Link to comment
Share on other sites

41 minut temu, RudyKas napisał:

Ta "angielska" opcja rzeczywiście lepiej brzmi :)

Nie pozostaje chyba nic innego jak szybko pożyczyć kennel.

Już ogarniamy temat. Niestety pożyczyć nam się nie udało mimo naprawdę wielu telefonów, więc trzeba będzie zakupić.. Myślę jednak, że ten zakup może zapobiec większym wydatkom, z którymi jednak powinniśmy się (prywatnie) liczyć. Może i dobrze, że nie myśleliśmy o tym wcześniej - jeszcze to odwiodłoby nas od tymczasowania Karmenki (logika jeszcze wzięłaby górę nad resztą ;) ). Po adopcji Karmen kennel się w końcu nie zmarnuje, ale przyda innemu potworkowi w podobnej sytuacji.

Czy ktoś zechciałby się dorzucić fundacji? Koszt takiej klatki to 164zł..

Link to comment
Share on other sites

Ponawiam, czy ktoś mógłby dorzucić grosz na zakup kennela dla szalonego szczeniaka z wielką fantazją?
Po porozumieniu z behawiorystą i zastosowaniem się do wskazówek dzisiaj mieliśmy na zewnątrz pierwszy komplet! (się pochwalić musiałam :) ). Bądźcie dumni z Karmen!
Dziś ogarniemy krótką sesję zdjęciową do ogłoszeń.
Nie zapominajcie o nas! :)

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Marlena:) napisał:

Ponawiam, czy ktoś mógłby dorzucić grosz na zakup kennela dla szalonego szczeniaka z wielką fantazją?
Po porozumieniu z behawiorystą i zastosowaniem się do wskazówek dzisiaj mieliśmy na zewnątrz pierwszy komplet! (się pochwalić musiałam :) ). Bądźcie dumni z Karmen!
Dziś ogarniemy krótką sesję zdjęciową do ogłoszeń.
Nie zapominajcie o nas! :)

Na chwilę obecną, mam jeszcze do zapłacenia hotelik Murki. Wieczorem zobaczę, jak stoją finanse Karmen i też dorzucę coś do zakupu klatki.

Marleno, czy sunia z apetytem je karmę, którą jej kupiłam? Czy nie ma po niej "niespodzianek"?

Cieszę się, ze będą pierwsze zdjęcia do ogłoszeń ! Chociaż i te, które ma, też są dobre. Jednak chętnie podmienię je na nowe. Marleno, telefon w ogłoszeniach jest do Ciebie.

 

Link to comment
Share on other sites

18 minut temu, Marlena:) napisał:

Na konto fundacji:

Zamojska Fundacja dla Zwierząt i Środowiska ZEA

ul. Kilińskiego 5
22-400 Zamość

Konto: 97 2030 0045 1110 0000 0200 1700
BGŻ S.A. O/Zamość

tytułem: klatka dla Karmen

Fundacja zamówi kenel ( ten z linku Marleny jest za mały, a wiekszego nie ma w magazynie, szukamy dalej), więc jak ktos chciałby pomóc to proszę jednak wplacać na konto Havanki, ktora trzyma kasę Karmen ;), będzie na karmę i dopłatę do hotelowania.

Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, Marlena:) napisał:

Ponawiam, czy ktoś mógłby dorzucić grosz na zakup kennela dla szalonego szczeniaka z wielką fantazją?
Po porozumieniu z behawiorystą i zastosowaniem się do wskazówek dzisiaj mieliśmy na zewnątrz pierwszy komplet! (się pochwalić musiałam :) ). Bądźcie dumni z Karmen!
Dziś ogarniemy krótką sesję zdjęciową do ogłoszeń.
Nie zapominajcie o nas! :)

Ale jestem dumna!!!

Dziewczyna zaczyna rozumieć, o co w tym wszystkim chodzi ;)

Link to comment
Share on other sites

6 minut temu, Tola napisał:

Dziękujemy bardzo, Havanka wysle knr konta

Już zmieniłam w takim razie info na przelew dla Havanki :)
Klatka zamówiona - łącznie z wysyłką to 215 zł (za XL)

Dzwonił ponownie ten pan z Warszawy (dom z ogrodem). Chciałby przyjechać i poznać suńkę ;)

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Havanka napisał:

Marleno, czy sunia z apetytem je karmę, którą jej kupiłam? Czy nie ma po niej "niespodzianek"?

Niespodzianek nie ma, ale je bardzo niechętnie. Wczoraj zabrałam jej po prostu miskę, kiedy przestała jeść po zjedzeniu kilku chrupek, bo tylko prowokuje "kłótnie". Musi się oduczyć jedzenia po jednym chrupku na godzinę, a inaczej oduczyć się nie da (nie wiem, jak dawała radę w schronie z takim tempem :P ).

Link to comment
Share on other sites

36 minut temu, Marlena:) napisał:

Niespodzianek nie ma, ale je bardzo niechętnie. Wczoraj zabrałam jej po prostu miskę, kiedy przestała jeść po zjedzeniu kilku chrupek, bo tylko prowokuje "kłótnie". Musi się oduczyć jedzenia po jednym chrupku na godzinę, a inaczej oduczyć się nie da (nie wiem, jak dawała radę w schronie z takim tempem :P ).

Może jej nie smakuje ta karma? Ale z opisu była całkiem fajna.

Link to comment
Share on other sites

52 minut temu, Havanka napisał:

Może jej nie smakuje ta karma? Ale z opisu była całkiem fajna.

Nie, raczej jest ok - ona generalnie wszystko je obecnie tak wolno, bo ma milion rzeczy do zrobienia.
Na spacerach podnosi każdy patyczek, każdy listek, każdą torebkę foliową - trzeba mieć oczy dookoła głowy. Jest bardzo nieogarnięta i energia aż z niej kipi :)

Liczę, że kennel też pomoże jej się nauczyć wyciszenia.

Link to comment
Share on other sites

Marleno, zdjęcia super ! Zaraz je dam do swoich ogłoszeń. Dopiero teraz zrozumiałam ten "pierwszy komplet" o którym pisałaś wyzej ! Brawo i dla Ciebie i dla Karmen ! To Wasz wspólny sukces ! Moze Sunia w końcu wyluzuje i zrezygnuje z załatwiania się w domu.

Belu, zaraz wyślę Ci nr konta.

Link to comment
Share on other sites

O 16.03.2016o20:11, Havanka napisał:

Chciałabym umieścić Karmen w Hoteliku u Murki. Tam jej szanse na dom będą większe niż w schronie. Tola zarezerwuje suczkę a Was proszę; pomóżcie mi ją utrzymać w hoteliku. Koszt to 12 zł za dobę. Potrzebne będą deklaracje, bazarki i oczywiście ogłoszenia.

Jasne, jasne. Jak najbardziej, ma się rozumieć. Bez dwóch zdań, oczywiście... U Murki, powiadasz? Okej, zapisuję. Postanowiłem sporządzić na Dogo spis cudzołożnic... pardon, co ja piszę, to wpływ niedawnej lektury "Spisu cudzołożnic" Jerzego Pilcha. Zatem jeszcze raz: postanowiłem sporządzić na Dogo spis PDT (płatnych domów tymczasowych, żeby nie było problemu z rozwinięciem akronimu), oraz nieformalnych (które są, choć ich nie ma) hotelików dla psów, zwanych przeze mnie umownie hotelikami pod różami. Po co to, na co to, zapyta ktoś. Ano po to, by ułatwić życie osobom wyciągającym psy ze schronów. Takiej Havance spis PDT nie jest rzecz jasna potrzebny, bo ona ma już Murkę na podorędziu, płatną 12 zł za dobę, ale inni, którzy też chcieliby pójść w ślady tej dobrej duszyczki, Havanki? Dadzą radę na cito znaleźć taki PDT, czy HpR (hotelik pod różami)? Stąd się wziął mój pomysł wspomnianego spisu: wyciągasz psa ze schronu, sięgasz do spisu i szybciutko tworzysz wątek na Dogo. Na przykład: "Biedna bida cudem wyrwana ze schronu, prosi o deklaracje, wpłaty i bazarki", czy jakoś tak. Fajny pomysł, nieprawdaż? Wiedziałem, że Wam się spodoba.

Co mogłoby się znaleźć w  takim spisie? No, na pierwszym miejscu nazwa - powiedzmy "Hotelik u Inocenty". Potem - gdzie, adres, kontakt.  Żeby nie było trzeba przypadkiem gnać ze schroniska w Limanowej spod słowackiej granicy (gdyby tam był schron akurat), do Nowej Soli pod niemiecką granicą, choć na Dogo to nic nadzwyczajnego. Co jeszcze w spisie? Ha, cena! W przeliczeniu na doby, miesiące, lata - z ewentualnym upustem na każdy następny roku pobytu pieska w PDT/HpR (taki jeden szczęściarz już sześć lat jest na płatnym tymczasie). Nie od rzeczy byłby także opis  warunków hotelowania (salony, kanapy, dywany, ogrody itd.), wszystko jak najbardziej obfotografowane, by różne takie tu, że nie powiem, nie mogły już rozsiewać wrednych plotek, iż pies trafił z deszczu pod rynnę. W piwnicznej izbie.

I na koniec, by się nie powtarzać, podam tylko link do wątku, gdzie na stronie 37. można znaleźć moje uzupełnienie tego, co tu napisałem.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...