Jump to content
Dogomania

Pies niszczy w nocy posłanie


nerta

Recommended Posts

Mój 9-miesięczny doberman notorycznie niszczy, od małego, posłania. Wydałam już prawie tysiąc złotych na legowiska - miły być wytrzymałe, z kodury, ale gdzie tam, ze wszystkich flaki powyrywał... Robi to w nocy, bo w dzień nie ma dostępu do swojego pokoju, w którym śpi. Gdyby jego pokój był otwarty w dzień, to niszczyłby w dzień. Wczoraj zrobił po raz enty to samo - poszedł spać ok. 23.00, o północy zaglądam do niego, a tu flaki fruwają po całym pokoju... Już nie mam siły. Pies był wczoraj wybiegany, po spacerze, ma zawsze w pokoju swoje zabawki, wczoraj jeszcze wziął sobie jedną do legowiska... Macie jakieś rady? Przecież ja zbankrutuję, nie mam zamiaru kupować mu kolejnego, bo za kilka dni będzie to samo. Z kolei jak śpi na gołych deskach to wyje po całych nocach... Ja już nie mam siły, nie wiem, co robić.

Link to comment
Share on other sites

A może zamiast legowiska koc? Najwyżej dziury porobi:P

Przy okazji pies dostaje jakieś gryzaki? Moja psica w tym wieku też miała ogromną potrzebę niszczenia. Możecie też kupić pluszaki w second-handzie, ale tu uważajcie żeby się nie najadł, szczególnie na poprzyszywane oczy, nosy itp.

Link to comment
Share on other sites

Na Allegro są legowiska drewniane i plastikowe, może takie materiały by szkodnika zniechęciły? I może dodatkowo rzucić mu konga czy jakąś mega kość (u nas czasem dostają nogę wołową - gnat taki, że z reklamówki większa część wystaje) do zajęcia szczęk? Albo zmęczyć go pochowanymi chrupkami po kątach albo zawiniętymi w papier, żeby musiał pogłówkować, jak się do nich dostać? Względnie kula-smakula? Coś na pewno zadziała :-)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...