Jump to content
Dogomania

PCHŁY - czym się pozbyć?


Mary&Shena

Recommended Posts

Od pewnego czasu moje trzy psy zmagają się z pchłami. Dwa z nich zostały odpchlone szamponem przeciwpchelnym, jednak nadal się drapią, a część domowników widziała u nich pchły.

Najwidoczniej szampon nie działa odstraszająco na pasożyty lub w ogóle ich do końca nie wybił. Trzeci z psów nie został odpchlony, ponieważ nie cierpi kąpieli, reaguje paniką, zatem czekam, aż będzie ciepło, by móc go wykąpać na dworze. Jednak rzecz jasna, nie będę czekać z odpchleniem na dobrą pogodę. Jedyne rozwiązanie, jakie widzę, to zastosowanie kropli Fiprex/Advantix albo Frontline. I TU POJAWIA SIĘ PROBLEM. Zarówno u weterynarza, jak i w okolicznych sklepach zoologicznych nie ma środków przeciwpchelnych, które można by podać psu bez kąpieli, a niestety wysyłka leków przez sklepy zoologiczne jest zabroniona, więc nie ma co wysyłać przez Internet. Stąd moje pytanie - gdzie na Śląsku na 100% można nabyć skuteczny środek przeciwko pasożytom? 

A także - czym innym ewentualnie wybić pchły i zabiezpieczyć psy przed ich kolejną inwazją?

Dziękuję z góry za pomoc :)

Link to comment
Share on other sites

Jakieś dziwne rzeczy wypisujesz...

Jak to nie ma środków przeciwpchelnych, które można podawać psu bez kąpieli?? Te wszystkie kropelki, spot on'y właśnie stosuje się bez kąpieli, nie można psa kąpać na 2 dni przed i po. Poza tym kąpiel obojętnie czy zwykłą wodą, świeconą czy szamponem przeciwpchelnym zabija tylko te pasożyty, które miały pecha być w tym czasie na psie. A pchła żyje poza psem, w środowisku.

Kup advantix lub fipronil, najlepiej kuracje na 2-3 miesiące przynajmniej i środek do stosowania w domu.

Link to comment
Share on other sites

To rzeczywiście nie zrozumiałam, bo zrozumiałam, że u weta nie ma żadnych kropli które można bez kąpieli podać, tak jakby przed zakropleniem spot-on'a trzeba było psa do wanny wsadzić. Więc już nie ważne.

Po prostu nie dotarło do mnie, że u weta ani w zoologikach nie ma żadnych kropelek. Gdzie ty mieszkasz??

Pamiętaj, że cykl życiowy pchły trwa 4 tygodnie i że przede wszystkim musisz się tego syfu z domu pozbyć (kanapy, dywany, posłania) i tu odkurzanie się świetnie sprawdza.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Domowe sposoby nie działają. Mam psy od dziecka i kiedyś próbowałam, poleca sie ogólnie różnego rodzaju zioła ale ciężko jest przygotować właściwy napar. A zioła tez muszą być odpowiednio hodowane. Ja stosuje od bardzo wielu lat fiprex, cena jest nie duża ok 22 zł. Bardzo dobrze działa, w zasadzie chyba teraz większość weterynarzy poleca fiprex.

Można też stosowac u kotów.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

My również walczymy z pchłami. Niestety od czasu spaceru z jednym zapchlonym psiakiem (właściciel nadal uważa, że pies pcheł nie ma).

I ostatnio usłyszałam od właściciela takiego psa, że mocno przeginam, bo ograniczam obecnie kontakty z psami. Do niezbędnego minimum. ;)

Link to comment
Share on other sites

O 8.06.2016 o 21:45, Rawik napisał:

A czy są jakieś domowe sposoby

Zasłyszane w poczekalni przychodni weterynaryjnej.

Właściciel kudłatego miksa (M) do właściciela collie (C): "Czy są jakieś domowe sposoby na pchły u psa?"

C - Spirytus salicylowy.

M - Panie, ale jak to działa?

C - Bardzo prosto. Łapiesz pan pchłę i smarujesz ją spirytusem salicylowym. Dwa dni i pchła zdycha.

M - (drapiąc się w głowę) To nie można ją zabić od razu?

C - Wiesz pan, można tak, a można i tak.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...