Jump to content
Dogomania

Witam


Zarka

Recommended Posts

Cześć, fajne podejście! To dobrze, że najpierw dojrzewasz i czytasz. Z lektur godnych polecenia, na pewno książki, blog na forum owczarka oraz artykuły na Onet Pani Zofii Mrzewińskiej. Bardzo przydatne i przystępnie napisane. Gdzieś tu, chyba w dziale media był nawet temat , w którym starano się zebrać linki do Jej publikacji.

Jeśli wolno doradzić coś jeszcze: 1) zrób sobie rachunek sumienia ile czasu Ty / reszta domowników możecie poświęcić psu, 2) zapoznaj się z różnymi rodzajami psich aktywności - fizycznych i umysłowych, zadecyduj co zaoferujesz swojemu psu 3) rozejrzyj się za sensowną szkółką w Twojej okolicy lub daj znać skąd jesteś - może ktoś coś doradzi. Być może nie będziesz miała potrzeby aby z niej korzystać, ale ja tam uważam, że lepiej być przygotowanym zawczasu i zawczasu wiedzieć dokąd pójść, 4) zrób przegląd mieszkania pod kątem: wszystkich rzeczy potencjalnie niebezpiecznych, które należy pochować, zabezpieczyć, gdzie pies będzie miał legowisko, gdzie pies będzie pozostawał na czas nieobecności domowników, 4) masz pytania - pytaj :)

Link to comment
Share on other sites

Witajcie, dzięki za zainteresowanie. We flatach zakochałam się już dawno, ale trochę się ukrywałam, bo miałam całe życie labradory. Od kilku lat nie mam psa i w końcu nadszedł czas na realizację dawnych marzeń. A dlaczego flaty? Bo są piękne, zwinne, niesamowicie pojętne i przepięknie wyglądają z nosem wystającym z wody:)

Furie, nie wyobrażam sobie kupić psa bez przygotowań. Szkoda, że nie jest to oczywiste dla wszystkich. Wydaje mi się, że nie jestem laikiem, z moim labkiem przeszliśmy szkolenie PT i startowaliśmy w zawodach obedience ( w prawdzie bez medali, ale zabawa była świetna). Próbowaliśmy aportów z wody i takich tam pseudo myśliwskich aktywności. Uwielbiałam to i brakuje mi tych wypadów do lasu.

Jestem z Bydgoszczy i chciałabym kupić szczeniaka z hodowli gdzieś niedaleko. Fajnie mieć kontakt z hodowcą. Wspólne spacery i pomoc w trudnych chwilach. Tak było z labkami, mam nadzieję że "flaciarze" też są przyjaźnie nastawieni i chętni do wspólnych wyjść:) Mojego malucha jeszcze nie ma na świecie, ale poczekam te kilka miesięcy.

Link to comment
Share on other sites

6 minut temu, Paulina94 napisał:

U mnie też początki były niezbyt łatwe, pies szczekał na kotkę, bał się jej, ale teraz jest już ok :) Przyjaźń kwitnie :P

Tego właśnie się obawiam. Dwa koty i szczeniak. Dobrze, że nie wielkości yorka :) Planuję mały urlop na czas aklimatyzacji i biegania na siku, więc będę miała zwierzyniec na oku.

Link to comment
Share on other sites

Edi miał 8 (prawie 9) miesięcy jak z nami zamieszkał :P

Najpierw zwierzaki było izolowane, mogły się powąchać przez drzwi. Potem krótkie widzenia, następnie coraz dłuższe. Zwierzaki były chwalone za każdą pozytywną reakcję. Po jakimś czasie dopiero pozwoliliśmy im przebywać ze sobą, a i tak pod naszą nieobecność kotka jest zamykana w dużym pokoju- przezorny zawsze zabezpieczony ;)

Link to comment
Share on other sites

Hodowla, z której mamy Ediego ma też flaty i dogi niemieckie. Akurat mieli miot 8-tygodniowych flatów, wątrobiane i czarne. Były tak cudowne, że najchętniej wyjechałabym z tej hodowli z dwoma psami - moim Ediśkiem i wątrobianym flatem :) Przesłodkie :)

Link to comment
Share on other sites

O ‎2016‎-‎03‎-‎19o09:32, Zarka napisał:

 

A to czarne uśmiechnięte na fotce to Twoje szczęście?

Tak, to nasz Czarny flacik,  na fotce ma z pół roku, obecnie 2-latek :) Mnóstwo pociechy z niego mamy, bo flaty to psy które wnoszą mnóstwo radości.Co do forum, to jest kopalnią wiedzy na wszelki temat, życie flaciarzy zaś pewnie toczy się na fejsie...

Link to comment
Share on other sites

15 minut temu, CzarnyCzarny napisał:

Tak, to nasz Czarny flacik,  na fotce ma z pół roku, obecnie 2-latek :) Mnóstwo pociechy z niego mamy, bo flaty to psy które wnoszą mnóstwo radości.

To jesteś kopalnią flatowej wiedzy :) Będę Cie trochę męczyć pytaniami :)

Link to comment
Share on other sites

No więc moje maleństwo już jest. W prawdzie widoczne tylko na usg, ale jest:)

Wybrałam hodowlę, która wydaje mi się godna zaufania i czas odbioru szczeniaka jest odpowiedni. Teraz tylko należy cierpliwie czekać i zbierać wyprawkę :))))

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...