Jump to content
Dogomania

złe przyswajanie karmy ?


papaja87

Recommended Posts

Od początku mój pies je Royal Canin puppy giant

do tego je mieloną wołowinę,czasami skrzydła z kurczaka oraz porcje rosołowe i skrzydła z kaczki,kości wołowe a raczej wyżera z nich szpik

ostatnio dawałam mniej mięsa i spadł mi z wagi jedząc tylko karmę RC

po kurczaku puszcza mi bąki ale kupy są niby ok ale czasami są pasma śluzu,przy zjedzeniu więcej niż 2 skrzydełek kaczki czy podrobów kupa jest luźniejsza a po wołowinie nic się nie

dzieje,suchą karmę je bo je i nigdy na sucho i samej karmy nie ruszy,często wywar z zupy daję ale bez przypraw oczywiście,sam rosół i warzywa i wtedy karmę zje lub dorzucam mięso i też

Widać mu trochę żebra i szpiczasty łepek się zrobił bo i na nim schudł

obecnie ma jakieś 14kg i ok 43cm w kłębie

Jaką karmę mi polecicie z cielęciną,jagnięciną ? z wołowiną raczej nie ma dla szczeniąt ras dużych

Link to comment
Share on other sites

Mieszanie karmy suchej I gotowanej razem - to bardzo powazny błąd zywieniowy.Sucha karma jest odpowiednio zbilansowana (gorzej lub lepiej,zalezy od karmy),a proces trawienia dla 'chrupek' jest inny niz dla jedzenia gotowanego.Młode szczenię nie może chudnąc - problem jest w jego zdrowiu lub nieodpowiednim żywieniu.Przestaw się całkiem na suchą,lub gotowaną,(to trudne I potrzebna jest spora wiedza,zeby pies dostał wszystko,czego mu trzeba w tym wieku).Dodatkowo trzeba tez suplementować stawy,to jest niezbędne.Wiem,bo sama wychowuję molosa,czyli psa rasy olbrzymiej.Pamiętam problemy żywieniowe I rady specjalistów...NIE mieszaj suchego z gotowanym.Mozesz podawać I takie I takie,ale jako osobny posilek (u nas to nie wypalało).

Ja też zaczynałąm od RC,ale ta karma zbiera coraz gorsze oceny...Potem był 1st Choice,Bosch,Brit,kurczak-ryż-warzywa,teraz je Joserę z kaczką - dla wrażliwców.

Marta dobrze radzi - spróbuj Brit'a,tylko powolutku,po kilka chrupek do starej karmy,stopniowo dodając coraz więcej.

Poza tym - poszłabym do weta,żeby zrobic podstawowe badania - morf.wapń,fosfor.U dużych ras - to b.ważne parametry.

p.s śluz w qpie moze być objawem alergii (kurczak?).

Pozdrawiam,M.

Link to comment
Share on other sites

17 godzin temu, wronka napisał:

Brit Care Junior Large Breed Lamb&Rice

wielkie dzięki,dzisiaj kupiłam,zjadł o dziwo i chyba smakowało,chociaż rewolucji nie chciałam robić i dużo jej nie dałam,zobaczymy jak będzie wyglądać jutrzejsza kupa

 

mzobeniak obawiam się dać nagle rybę bo nigdy nie jadł jeszcze,chociaż nie wiem jak ogólnie psiaki przyswajają rybę

bou chciałabym iść w naturalne żywienie ale boję się że nie ogarnę tego,dużo czytam o Barfie,ten śluz od razu nasuwa mi na myśl kurczaka,chociaż jego rodzice jedzą kurczaka, rodzeństwo też i jest ok,ale po surowym bąki są paskudne a po wołowinie nic,totalnie nic,może nie chudnie a rośnie i kiepsko przybiera,waga oczywiście się zwiększa ale powinien być bardziej zaokrąglony niż jest bo to dopiero 3 mce i ten wzrost nie jest tak dramatycznie szybki by jak nastolatki był patyczakiem a potem nabierał masy.

a mogę dać tą jedną porcję mięsa np.na noc albo z rana a reszta karmę czy serwować np. w jakiś dzień weekendu ? w hodowli psy jedzą i suchą i mięso,wyglądają pięknie i są zdrowe

 

Link to comment
Share on other sites

Oczywiście,możesz,ale trzeba uważać,żeby nie zakłocić tych proporcji białka,fosforu etc.To ważne.Tyle,że nie dawałabym codziennie.W karmie jest to,co potrzebne,a przynajmniej powinno być...Ja raz w tyg.wbijam zółtko do michy,czasem daję - osobno - jogurt.I moje psy uwielbiają...owoce I warzywa.Drugi psiak nauczył się od benusi,że jabłko,truskawka,malina porzeczka,wiśnia,śliwka - to rarytas.Teraz muszę jabłka kupować - w sezonie,pod antonówką,same się częstują:)Warzywa benusia wsuwa sama,ON-ek nie przepada...(moja moloska ma 4,5 roku).

Link to comment
Share on other sites

Nasza seterka też była w hodowli karmiona RC, robiła moim zdaniem po nim dość duże kupy. Dopiero jak przeszliśmy na karmy bez kukurydzy to się unormowało. Jadła Brit Care dla szczeniąt ras dużych, niestety, co dużo osób potwierdza, nie jest to najsmaczniejsza karma.  

Co do Barfa, ja na Twoim miejscu nie upierałabym się na razie przy nim, urośnie psiak i wtedy można poeksperymentować. Teraz każdy posiłek jest dla niego bardzo ważny. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...