Jump to content
Dogomania

Buldog Francuski - pomoc w zakupie


meris

Recommended Posts

Na początku chciałbym się przywitać bo jestem tu nowy:)

Od dłuższego czasu czytuję w wolnych chwilach o rasie, która mnie interesuję i jestem zdecydowany na kupno szczeniaka rasy wymienionej w temacie. Istnieje sporo wątków na ten temat ale zakładam kolejny gdyż wiele odpowiedzi kierowanych jest na priv i nie mam do nich dostępu. Mieszkam w Warszawie i tu pojawia się pierwsze pytanie - jaką hodowlę polecacie jeżeli chodzi o rejony woj. Mazowieckiego. Drugie pytanie dotyczy natomiast ceny. Czy istnieje możliwość zakupu zdrowego szczeniaka za około 1000-1500 zł? Dodam, że nie chciałbym korzystać z usług pseudo-hodowców i zakupić psiaka bez podstawowych szczepień i odrobaczenia. Jeżeli ktoś chciałby mi pomóc to będę bardzo wdzięczny i szczęśliwy. W sumie, jeżeli na tym forum jest ktoś zaufany, a Jego szczeniaki nie mają rodowodów to jestem w stanie rozważyć i taką możliwość. Papierek nie jest mi niezbędny ale chodzi jednak o zdrowie przyszłego pupila :)

Także czekam na pomoc i pozdrawiam:)

Link to comment
Share on other sites

Witaj na forum :)

Niestety teraz ceny buldogów francuskich są dużo większe niż 1500 zł.
 Za tą cenę możesz dostać szczeniaka jedynie z dziwnego stowarzyszenia (choć i tam zdarzają się częściej szczeniaki za 2500 zł niż za 1500 zł), czasem te szczenięta wyglądem jedynie trochę przypominają rasę, na tyle że jak ktoś się nie zna to się nabierze.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Na Twoim miejscu pojechałabym do kilku hodowli I obejrzała warunki w jakich zyja psy...A dlaczego cena szczenięcia jest - jak piszesz 'dużo niższa' w PSPP (nie wiem co to za stowarzyszenie) - spróbuj sam na to odpowiedzieć.Porównaj też wygląd szczeniąt I ich rodziców w kazdej odwiedzonej hodowli.

Tu ,na forum jest wątek o rasowych pieskach i hodowli nie zrzeszonej w  ZKwP.Poczytaj sobie.Smutna lektura...

Jeśli bardzo chcesz buldożka - nie oszczędzaj,kup oryginał,nie podróbkę:)

Pozdrawiam,M.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Buldożki są tak drogie nie bez przyczyny. W tej rasie prawie wszystkie porody odbywają się przez cesarskie cięcie, a zapłodnienie najczęściej nie jest naturalne, więc koszty reproduktora i opieki weterynaryjnej są nieporównywalnie wyższe niż przy prostszych w hodowli rasach.

Bez problemu na stronach fundacji czy w reportażach telewizyjnych o pseudohodowlach znajdziesz przykłady, dlaczego szczeniaki bywają tak tanie. Psy w klatkach gdzieś w oborze za domem, a buldożków tam od  groma, bo to popularna rasa. Szkoda się przyczyniać do takiego procederu.

Zawsze warto przed zakupem psa pojechać do hodowli, zobaczyć na własne oczy warunki, w jakich psy żyją, poznać matkę, pogadać z hodowcą. I nie podejmować decyzji i o szczeniaku pod wpływem chwilowych emocji i nie dawać się wrobić w oglądanie tylko jednego pokoju do wydawania szczeniąt, bez możliwości zajrzenia gdzie indziej czy zobaczenia wszystkich psów w hodowli, bo to znaczy, że coś jest do ukrycia.

Jeżeli zależy Ci na niższej cenie, a nie chcesz psa wystawiać, to możesz pytać w hodowlach o tzw. "pety", czyli psy niewystawowe, albo szukać ich na stronach na facebooku typu "Szczenięta FCI na sprzedaż - niewystawowe (not for show)".

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
O 7.03.2016o20:59, meris napisał:

Dzięki wielkie za pomoc wszystkim i jednak wstrzymam się jakiś czas z zakupem i dozbieram kilka groszy więcej żeby mieć pewność. Pozdrawiam:)

Dobra decyzja. Buldożka z prawdziwym rodowodem kupisz najtaniej za 2tys, ale standardowe ceny to około 3-5 tys.

Jeśli nie chcesz aż tak dużej kwoty przeznaczyć na zakup, a np. na późniejsze wizyty u weta :) - bo niestety jest to rasa bardzo chorowita i trzeba mieć sporo szczęścia żeby kupić zdrowego psa (ja miałam to szczęście :D) - to polecam adopcję - np z fundacji adopcje buldożków czy jakoś tak

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...