Jump to content
Dogomania

xx.x234

Recommended Posts

Witajcie. Mam problem. Otóż ok. 6 tyg temu moja suczka miała cieczkę, w ostatnich dniach zdarzyła się wpadka, niedoplinowanie i niestety moja suka została pokryta przez jakiegoś kundla. Po ok. 3 dniach po mój tata udał się do lekarza aby poradzić się co w tej sytuacji można zrobić (ponieważ nie planowaliśmy tego, nie chcemy szczeniaków) , weterynarz dał mu 1 domięśniowy zastrzyk, nie znam nazwy leku, który został podany mojej suce. Myślałam że wszystko będzie ok, po problemie. Jednak w ostatnim czasie ok. 2 tyg temu,czyli w domniemanym 4 tyg ciąży zobaczyłam zmiany u suki, dziwnie zmieniony brzuch ( powiększony), powiększone sutki, duży apetyt. A może to ciąża urojona, chociaż wątpię bo niańczenia zabawek nie ma. Boję się że mój pies jednak jest w ciąży, ale dlaczego, czy zastrzyk mógł nie podziałać, a może jeszcze zadziała ? Oczywiście planuję sterylizację na lato, więc uprzedzam pytania. :( 

Link to comment
Share on other sites

to wysterylizuj ja teraz. sterylka aborcyjna i tak będzie lepszą opcją niż dołożenie cegiełki do i tak olbrzymiej bezdomności psów. zastrzyk mógł nie zadziałać, w końcu mamy do czynienia z żywym organizmem. najlepiej zrób usg, jak suka jest w ciąży to znajdź weta, który sterylkę przeprowadzi.

 

Link to comment
Share on other sites

 Tak jak już napisałam jeśli jest już zaciążona sunia, to po prostu wszyskie płody zostaną usunięte a przy okazji w przyszłości już się nie będziesz nartwić, bo sunia będzie po sterylce ! Sterylizację aborcyjne robiłam już kilka razy u moich "ulicznych" podopiecznych

Link to comment
Share on other sites

Sterylkę aborcyjną  można wykonać do samego końca ciąży. To nie ludzka aborcja, gdzie są jakieś obostrzenia. No i raczej się ją wykonuje po 4-6tyg a nie wcześnej z uwagi na komplikacje hormonalne jakie mogą się pojawić, gdy się usunie jajniki w szczycie ich hormonalnej aktywności.

Jeśli suka już ma mleko w sutkach to komplikacją może być dłuższe gojenie się rany, ale to lepsze niż dorzucanie kolejnych szczeniaków na ten świat.

Więc idź w te pędy do weta i umów operację.

Link to comment
Share on other sites

A co nazywasz dużą aktywnością? Bieganie za patykiem czy ciaganie sań po kilkadziesiąt km dziennie?

Jeśli pytasz, czy nadmierna aktywność spowoduje poronienie to obawiam się, że nie.

Jeśli pytasz czy brak aktywności oznacza ciąże a jej nadmiar brak ciąży - to przykro mi, tak nie jest.

Link to comment
Share on other sites

Do Autorki:

 

nie zakładaj kolejnego wątku. Nie ma sensu. Dziewczyny poleciły Ci dokładnie co masz zrobić - trzeba suczkę wysterylizować teraz. Będzie to dla niej lepsze i dla niedoszłych szczeniąt także. Nie ma się nad czym zastanawiać, bo czas leci, a z kazdym dniem decyzja będzie trudniejsza.

Powodzenia w postępowaniu właściwie - już jest za dużo niekochanych psów na tym świecie. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...