Jump to content
Dogomania

Czekamy na teriera rosyjskiego


Damek89

Recommended Posts

Witam Wszystkich jestem nowy na tym forum.

Znalazłem się tutaj z powodu szczeniaka który za 8 tyg. będzie w moim domu.

Chodzi o teriera rosyjskiego (suczka) I mam pytanie związane z tą rasą, mianowicie chodzi mi o ogon a konkretnie: Czy się je obcina bo rodzice mają obcięte i szczerze mi się to podoba. Pewnie jest to nie legalne no ale ... Proszę o jakieś info na ten temat jeśli ktoś coś wie

Link to comment
Share on other sites

Przyjrzyj się jeszcze raz dokładnie hodowli, z której chcesz kupić szczeniaka, sprawdź dokumenty i pochodzenie psów. Poczytaj i dopytaj znawców rasy, na co zwrócić uwagę przed zakupem. Polecam stronę "świat czarnego teriera". To są wspaniałe psy, sama rozważam, przygotowuję się i rozmyślam nad czernyszem już któryś rok z rzędu, poznałam szczęśliwych posiadaczy jak i tych zrobionych w jajo, więc naprawdę przestrzegam przed pochopnym zakupem. To nie jest mały piesek, jeżeli okaże się chory lub problemowy, to leczenie i utrzymanie pupila pójdzie w tysiące, niestety.

Link to comment
Share on other sites

Mam w domu dwa Czarne Teriery. Przed zakupem szczeniaka tej rasy należy sprawdzić czy rodzice zostali przebadani na dysplazję stawów biodrowych i łokciowych (HD i ED), Hyperuricosurie (HU) i Młodzieńczy Paraliż Krtani i Polineuropatie (JLPP). Należy również zdawać sobie sprawę, że na zakupie szczeniaka koszty z nim związane się nie kończą, ponieważ co miesiąc, dwa trzeba odwiedzać psiego fryzjera co przy psie tych rozmiarów nie jest tanie (chyba, że umie się strzyc samemu) do tego wyżywienie, szczepienia, ewentualne leczenie itd. Trzeba tez zwrócić uwagę na odpowiednią socjalizację szczeniaka oraz ewentualne szkolenie. Zdecydowanie nie jest to rasa dla laika, niektóre osobniki potrafią być charakterne.

Również polecam poczytać o rasie na stronie "Świat Czarnego Teriera" :)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...