Jump to content
Dogomania

Przyjacielski energiczny Fuks ma dom!


BlauPanda
 Share

Recommended Posts

Fuks (114/16) to 5-letni pies średniej wielkości (ok 45 cm w kłębie). Ciekawski i przyjacielski z każdym chętnie się wita. Uwielbia kontakt z człowiekiem i spacery. Ma sporo energii i potrafi wysoko skakać. Na smyczy nieco ciągnie. Lubi biegać za zabawkami ale przynoszenia ich dopiero się uczy. Na torze agility próbował już przechodzić przez tunel i pokonywać przeszkody. Zna komendę chodź i uczy się komendy siad. Z większością psów się dogaduje. Będzie idealnym przyjacielem dla aktywnej rodziny ze starszymi dziećmi lub dla osoby samotnej szukającej towarzysza na dłuższe spacery. Nie nadaje się do pilnowania. Kontakt w sprawie adopcji : mail:[email protected] lub tel.725 095 727.

gfP_G_KXui0qZIOxJCsTz1stmT7tBaaxq6v71F3D

 

Dziś byliśmy na naszym pierwszym spacerku. Fuks miał sporo energii, chciał się witać z wszystkimi ludźmi i obwąchiwać inne psy. Ciągnął nieco na smyczy choć po wyładowaniu nadmiaru energii, momentami szedł już spokojniej. Na spacerek wybraliśmy się z Kubą i nową wolontariuszką. Pieski szły dość ładnie choć Fuks był troszkę zbyt energiczny dla Kuby. Na spacerku ćwiczyliśmy przychodzenie na wołanie i komendę siad. Po powrocie do schroniska poszliśmy na wybieg gdzie Fuks szalał za piłką. Przećwiczyliśmy podążanie za ręką, przynoszenie zabawki oraz komendę siad. Później poszliśmy się jeszcze przejść po terenie schroniska i zaczęliśmy się uczyć komendy leżeć. Fuksem zainteresowała się pewna rodzina lecz uważali że jest trochę mało kontaktowy. I czuli się trochę niepewnie widząc że Fuks zaczął piszczeć domagając się uwagi jak zobaczył wokół siebie tylu ludzi a jak poszliśmy się przejść to wszystko go interesowało. Ostatecznie Państwo mieli poznać jeszcze parę psów zanim jakiegoś adoptują.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Kolejny spacerek za nami. Fuks był niedawno kastrowany i miał założony kołnierz. Po zdjęciu kołnierza  poszliśmy na spacerek a potem na wybieg. Przećwiczyliśmy komendę siad, przechodzenie slalomem między nogami oraz przynoszenie zabawki. Fuks jest niezwykle radosnym i skocznym psiakiem lecz niestety w schronisku schudł. Mam nadzieje że to minie i znów trochę przytyje. Dziś dostał ode mnie trzy parówki i dwie małe saszetki z jedzonkiem. Wszystko zjadł bez najmniejszych problemów. Przed powrotem do boksu bez problemu dał sobie założyć kołnierz ale do boksu nie chciał zbytnio wchodzić :( Mam nadzieję że szybko znajdzie domek.

Link to comment
Share on other sites

Dziś na spacerek poszliśmy z Baronem. Fuks jak zwykle był pełen energii i dobrego humoru. Poszliśmy aż nad jeziorko z żabami. W  między czasie przećwiczyliśmy reagowanie na imię oraz komendy takie jak chodź, siad, leżeć i łapa. Po powrocie do schroniska poszliśmy na wybieg. Fuks biegał za zabawką i nawet parę razy udało mu się przynieść ją mi pod nogi. Za co były pochwały i kawałki parówki. Przećwiczyliśmy znów komendy i pokonaliśmy parę przeszkód z agility. Po ponad 2 godzinach Fuks wrócił niechętnie do boksu. 

Link to comment
Share on other sites

Dzwoniłam dziś do osoby która adoptowała Fuksa. Teraz Fuks nazywa się Dżekuś i wyleguje się z opiekunem na kanapie :P. Udało mu się nawet raz zwiać ale wszystko skończyło się dobrze i Dżekuś wrócił do Pana. Podobno ma sporo energii i jest grzeczny. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...