Jump to content
Dogomania

Pies boi sie jeść w obecnośći człowieka, posikuje


cherryspecial

Recommended Posts

Witam

2 tygodnie temu kupiłem psa z hodowli, rasa terier niemiecki, od początku szczeniak był strachliwy jednak myślałem że to chwilowe ze względu na zmiane otoczenia i innych zwierzęcych domowników jednak pies dalej sie panicznie boi np gdy domownicy się ubierają i podnoszą ręce on od razu się chowa, ucieka, chowa ogon itd podczas karmienia jest to samo nie zje w obecności domowników tylko dopiero jak wychodzimy zaczyna jeść, często również posikuje dziś np dawałem mu kawałek mięsa to nie chciał i sie posikał... mamy 5 innych psów i żaden nigdy sie tak nie zachowywał czy to możliwe że pies w hodowli był karcony ? i stąd jego zachowania ? Z góry dziekuje za odpowiedzi

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

A byłeś w tej hodowli?Widziałeś warunki w jakich chowają sie psy?Widziałes rodziców?

Opisane przez Ciebie objawy wskazują na to,że szczeniaczek był b.źle traktowany...dużo pracy przed Tobą,żeby przekonać malucha,że ludzkie ręce są od dawania michy I miłośći.

Biedny maluszek...A jak do pozostałych psów?Boi sie rownież ich?Jak go przyjęły?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Z mojego doświadczenia wynika, że tego rodzaju zachowania przeważnie są CZYMŚ spowodowane. Trzeba odpowiedzieć sobie na pytanie, jak wyglądało jego otoczenie wcześniej. Mój jamnik pochodził z bardzo wątpliwej jakości hodowli, a jej właściciele byli... co najmniej nerwowi. Na szczęście dzięki wielu interwencjom to bagno jest już rozwiązane, ale psa cały czas szkoda. Ma sześć lat, a cały czas jest dość nieufny i wystraszony - mimo że robiliśmy wszystko, żeby to zmienić. Życzę powodzenia i polecam dokładnie sprawdzić hodowlę. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...